Степан Івахів
  • Дата народження
    24 січня 1968
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Степан Івахів
448

Степан Івахів

Степан Івахів: король бензоколонок, фінансовий махінатор і “космічний прибулець”

Степан Івахів - Фото 1

Народний депутат входить в ТОП-50 найзаможніших громадян України – він підкуповує виборців, обманює споживачів і лобіює в держструктурах інтереси свого бізнесу. І літає на Марс. Про це повідомляє Політека.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Степан Петрович Івахів народжений 24 січня 1968 року. Місце появлення у світ с.  Острожець, Дубенського району Рівненської області.

Освіта

Отримавши шкільну освіту, Степан вступив до Рівненського інституту водного господарства.  Закінчивши цей ВНЗ в 1992 році, Івахів став інженером.

Сім’я

Степан Івахів перебуває у шлюбі. У нардепа і його дружини Світлани троє дітей: дві дочки і син.

Кар’єра

Трудове життя майбутній нардеп почав після закінчення інституту. Однак, згідно з офіційною біографією, працювати за фахом молодий інженер не став. Разом зі своїм односельцем, другом і однокласником Ігорем Єремеєвим вирішили зайнятися бізнесом.

Компаньйони відкрили в рідному селі мале підприємство “Континіум”. Кооператив шив шкіряні куртки, а потім реалізовував цей товар на ринках.

В 1995 році друзі залишають курточний бізнес і реєструють в Луцьку ТОВ “Торговий дім” Континіум “. Спочатку підприємство торгувало ширвжитком, але незабаром партнери зрозуміли, що прибутковіше всього перепродувати енергоносії. З цією метою Івахів і Єремеєв створили СП «Західна нафтова група» (або «Вест Ойл Груп»).

Паливо компаньйони брали на Дрогобицькому НПЗ “Галичина”.Саме тоді Степан і Ігор зблизилися з одним із співвласників нафтопереробного підприємства Сергієм Лагуром.  Про Лагура ходили чутки, що він нібито був пов’язаний з однією з ОЗУ і керував фінансами, вкладеними “братками” в нафтовий бізнес. Так ось, взявши в партнери Лагура і його товариша Петра Димінського комерсанти стали вести спільний бізнес під назвою “Група компаній “Континіум”.

Згодом “Континіум” став холдингом, який об’єднав 224 компанії різного напрямку (енергоресурси, молочне виробництво, девелоперство, банківські послуги).

У 2002 році Степан Івахів вирішив стати депутатом Верховної Ради від партії “Нова генерація України”. Він зайнявся фінансуванням цієї політичної сили. Однак партія в парламент не пройшла.

Більш того, в 2007 році “Нова генерація” реформувалася в суспільно-політичний рух “Родина”. Ця партія виступала за визнання російської мови другою державною, федералізацію країни і ліквідацію поста президента України. У 2009 році Міністерство юстиції України за ініціативою СБУ анулювало реєстрацію партії.

У 2006 році бізнесмен Івахів робить другу спробу потрапити в український парламент. На цей раз він балотується від “Народного блоку Литвина”. Підприємець стоїть в списку партії під непрохідним № 133. Втім, блок Литвина до Верховної Ради взагалі не пройшов.

У 2010 році прагнення Степана Івахіва до отримання депутатського мандата все ж було задоволено. Він став депутатом Волинської облради, переметнувшись в Партію регіонів.

На вибори до Верховної Ради в 2012 році бізнесмен пішов по одномандатному волинському округу № 21 як самовисуванець. Вже маючи на той час досить великі фінансові кошти, стати депутатом Івахіву не склало труднощів.

У 2014 році бізнесмен зайшов в Раду по тому ж виборчому округу. Використовуючи свої фінансові можливості “бензиновий король” зробив все для того, щоб серйозних конкурентів на його окрузі не було. У нинішньому парламенті Степан Петрович Івахів входить до комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

Компромат

Невиконання обіцянок і підкуп виборців

Виборна гонка Степана Івахіва до парламенту в 2012 році чистотою не відрізнялася. Тоді волинські ЗМІ писали про те, що мільярдер займався відвертим підкупом виборців. Для агітації електорату на свою користь він використовував власний благодійний фонд “Патріоти Волині”.

Всі зустрічі з виборцями закінчувалися роздачею подарунків, матеріальної допомоги та конвертів з грошима від згаданого фонду.

Степан Івахів - Фото 2

Вже будучи депутатом парламенту VII скликання (2012-2014 рр) “бензиновий король” не виконав жодної даної своїм виборцям обіцянки. Більш того, він був в числі народних обранців, що голосували за “диктаторські” закони. Правда, потім в наступній виборчій кампанії в 2014 році Степан Петрович це заперечував.

Також бізнесмен не дотримав і слово про те, що в разі війни він одягне військову форму і піде на фронт. На п’ятому році бойових дій Івахіва на передовій так і не дочекалися. У нинішній Раді депутат-мажоритарник, крім кнопкодавства ніякою діяльністю не виділяється.

Лобіювання інтересів і комерційна змова

У лютому 2005 року на кордоні України і Словаччини застрягли кілька тисяч тонн російської нафти.  Причиною цього стало рішення Кабінету міністрів про заборону реекспорту нафтопродуктів з України.  Транзитером російських енергоносіїв була фірма дружини міністра юстиції Романа Зварича. Сам міністр в знак протесту заявив про свою відставку.

Зварич сказав тоді, що Кабмін прийняв таке рішення під тиском групи “Континіум”. Крім того, міністр звинуватив контініумців в податкових махінаціях з ПДВ.

Конфлікт між Зваричем і бізнесменами довелося тоді вирішувати президенту України Віктору Ющенку. Завдяки втручанню гаранта Зварич свою заяву про відставку відкликав.

У березні 2011 року групу “Континіум” звинуватили в змові з іншими учасниками паливного ринку в піднятті цін на бензин. Компанію Івахіва оштрафували на 93 мільйони гривень.

Фінансові махінації

У 2017 році стало відомо, що стосовно якогось ТОВ “Золотий екватор” правоохоронцями порушено кримінальну справу за фактом привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах.

В рамках цієї справи було встановлено, що “Банк Інвестицій та заощаджень”, де акціонерами є Івахів і Лагур, займається виведенням з України валютних коштів і переведенням їх у готівку в офшорних компаніях. Суми виведених коштів обчислюються декількома десятками мільйонів доларів.

У 2018 році «Банк інвестицій та заощаджень” був оштрафований на 5 млн. грн за здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу. Як було встановлено, фінансова установа проводила операції на великі суми по легалізації кримінальних доходів, отриманих шляхом фіктивного підприємництва.

Також Національний банк України виявив, що банк Івахіва порушував вимоги щодо ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів установи.

Недоброчесна конкуренція і обман покупців

У квітні 2018 року Львівське відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало ТОВ “Молочна компанія” Галичина “, що входить до складу групи “Континіум”, припинити порушення законодавства. Це порушення полягало в тому, що на упаковці продукції “Галичини” містився овальний малюнок з написом “З  чистих Карпат”.

Степан Івахів - Фото 3

Як встановив АМКУ молочне виробництво знаходиться у Волинській області в м Ковелі. Крім того, було з’ясовано, що в гірських районах Карпат підприємство закупівлю молока і його переробку не здійснювало. Фахівці-антимонопольники прийшли до висновку, що відомості, що містяться на упаковці молочної продукції, недостовірні, вводять покупців в оману і порушують Закон України “Про захист від недобросовісної конкуренції”.

Крім того, обман споживачів виявився і на автозаправках «WOG». Як обурювалися в соцмережах автолюбителі, лічильники автоколонок на заправних станціях налаштовані таким чином, що показували більшу кількість палива від реально залитого в бак автомобіля.

Степан Івахів - Фото 4

Фіктивні тендери

Депутатський мандат допомагає Степану Івахіву “вигравати” численні тендери незаконно отримуючи грошові кошти, в тому числі і з бюджету країни. Ось лише декілька прикладів.

15 березня 2018 року Верховний суд України визнав недійсною додаткову угоду на поставку палива між компанією ТОВ «Вог аеро джет», що належить Івахіву і “Укрзалізницею”. З позовом до суду звернулось НАБУ.

Справа полягала в наступному. У березні 2016 року “Укрзалізниця” провела тендер на закупівлю 100 000 тонн дизельного палива для своїх потреб. Цей конкурс виграла компанія нардепа Івахіва, запропонувавши найнижчу ціну (13,96 тис. за тону). Однак уже протягом березня партнери уклали три додаткових угоди, за якими ціна дизеля була підвищена більш ніж на 20%. Таким чином, як порахували в НАБУ, “Укрзалізниця” переплатила компанії Івахіва близько 115 мільйонів гривень.

24 січня 2017 року комунальне підприємство «Комбінат міського господарства» Дрогобича провів тендер на закупівлю дизпалива і бензину. Знову конкурс виграла одна з компаній групи “Континіум”, запропонувавши більш вигідну ціну. Але далі все пішло по тій же схемі. Знову були підписані три додаткові угоди і ціна бензину, в результаті, збільшилася на 25%.

У червні 2017 року договір на поставку бензину і дизпалива з компанією Івахіва уклав Миколаївський міжнародний аеропорт. Чи проводився перед цим тендер невідомо. У договорі сума контракту була відсутня. Але в додатку до документа ціна палива була вказана в сумі 23,3 грн за літр, що перевищувало оптову вартість і відповідала роздрібній вартості на заправках “WOG”, що належать нардепу Івахівуа і компанії.

Уже в поточному 2018 році компанії, що  належать бізнесменові виграли 1288 різних тендерів на загальну суму 1 774 572 475 грн 53 коп.

Незаконне девелоперство

З ім’ям політика пов’язують і незаконне будівництво житлової висотки по вул.  Мечникова, 11-А в Печерському районі Києва. Як стало відомо, 2 жовтня 2018 року Голосіївський суд столиці в рамках кримінальної справи заарештував за вказаною адресою земельну ділянку площею 0,8046 га. На цій землі знаходиться також недобудований об’єкт – житловий комплекс “Signature”.

Степан Івахів - Фото 5

Ця новобудова класу “еліт” складається з трьох веж, об’єднаних п’ятиповерховим стилобатом.

Згідно дозвільної документації, висота житлового об’єкта повинна складати 16 поверхів. Однак за фактом виявилося, що в ЖК вже зведений 21 поверх, а всього забудовник планував побудувати 25. На додаткові 9 поверхів дозволу видано не було.

Але продаж квартир на цих поверхах вже йшла. Згідно з офіційною інформацією, вартість квадратного метра житла в цій новобудові становить 98 130 грн. (приблизно 3 500 доларів).

Відзначимо, що з самого початку це будівництво було проблемним. Земельна ділянка вважається зсувонебезпечною. Жителі довколишніх будинків виступали за припинення будівництва елітного “монстра”, оскільки в сусідніх будинках через зсув стали з’являтися тріщини і підтоплення підземними водами.

Степан Івахів - Фото 6

Так ось, суд вважає, що забудовник порушив технічні умови, а чиновники Київської міської адміністрації порушили законодавство, дозволивши будівництво даного об’єкта. Як припускають слідчі, відповідальні особи в міськадміністрації отримали матеріальну вигоду.

Згідно з документами, забудовником ЖК “Signature” числиться ТОВ “Експлуатаційна компанія “Сервіс” зі статутним капіталом 120 млн 35 тис. гривень. А кінцевим бенефіціаром цієї фірми є группа “Континіум” нардепа Івахіва.

Космічна вечірка

У січні 2018 року парламентарій Степан Івахів вразив виборців святкуванням свого 50-річчя.  Урочистості відбувалися в Трускавці в найдорожчому елітному готелі “Rixos-Prykarpattya”, що належить політику.

Напередодні вечірки нардеп навіть записав проморолик. За сценарієм на святкування свого ювілею в Трускавець Івахів прилетів з Місяця. Щоб зустріти космічного гостя його друзі зібралися в п’ятизірковому готелі. У ролику знялися українські шоумени Сергій Притула та Олександр Педан.

Степан Івахів - Фото 7

Серед гостей був присутній колишній спікер Верховної Ради Володимир Литвин. Урочистості відбувалися протягом двох днів в окремому залі, розрахованому на 500 осіб.

Розважали публіку Оля Полякова, Tayanna, групи “Ненсі”, ТІК, балет “Фрідом”. Про страви та напої краще промовчати.

День народження “місячного прибульця” завершився грандіозним феєрверком. Як стверджують волинські ЗМІ, ювілей обійшовся Івахіву не менше ніж в 1 млн гривень.

Декларація

Згідно з наданими нардепом відомостями у власності його сім’ї зафіксовано 27 земельних ділянок в Івано-Франківській, Волинській та Київській областях, 2 квартири в Києві (207,6 і 146,9 кв.м), 2 квартири у Волинській області (1 223,5 і 1 086,5 кв.м.), житловий будинок у Волинській області (301,8 кв.м), 2 дачних будинки у Волинській області (307,6 і 226 кв.м). Також у власності парламентарія є спортивний та оздоровчий комплекси, розташовані в с. Липини Волинської області.

Степан Івахів задекларував годинники: Rolex (3 шт.), Audemars Piguet (2 шт), Harry Winston, Frank Muller, Ulysse Nardin (3шт.), PATEK PHILIPPE (2 шт.), PARMIGIANI, VACHERON CONSTANTIN GENEVE, JAEGER LECOULTRE, а також різні золоті прикраси з дорогоцінними каменями відомих фірм.

У бізнесмена і його дружини в декларації відзначений одяг відомих світових брендів. Степан Івахів любить картини львівського художника Б. Буряка. Їх задекларовано 8 штук.

Політик і його дружина володіють автомобілями: Toyota FJ CRUISER, Range Rover. А такі транспортні засоби як RANG ROVER, BMW 750 LI і Rolls-Royce Степан Івахів орендує у своїх фірм.

На ім’я волинського бізнесмена записано 58 різних компаній і виробничих підприємств, розташованих в Україні, в Польщі і в офшорах на Кіпрі і Британських Віргінських островах.

Незважаючи на свої шалені доходи від підприємницької діяльності, бензиновий король ще й отримує зарплату у Верховній Раді. Його заробіток в парламенті в минулому році склав 235 056 грн.

За відомостями журналу “Фокус” стан депутата оцінюється приблизно в 131 млн. доларів. Івахів входить в п’ятдесятку найбагатших людей України.

Згадки про персону