Стівен Міллер
  • Дата народження
    23 серпня 1985
  • Країна
    Сполучені Штати Америки
  • Соцмережі
Стівен Міллер
608

Стівен Міллер

Міллер Стівен: радник президента США з питань внутрішньої безпеки з січня 2025 року

Стівен Міллер - Фото 1

Міллер Стівен — у травні 2025 року в ЗМІ з'явилася інформація, що він може зайняти пост радника президента США з національної безпеки

Біографія

Стівен Міллер народився 23 серпня 1985 року в місті Санта-Моніка, штат Каліфорнія, США.

Освіта

Стівен Міллер виріс у Санта-Моніці, де закінчив місцеву середню школу. У 2007 році Міллер здобув ступінь бакалавра з політології в Університеті Дьюка.

В університеті він брав активну участь в консервативних рухах, очолюючи місцеве відділення організації «Студенти за академічну свободу» Девіда Хоровіца і публікуючи колонки в університетській газеті, займався організацією заходів, на кшталт «Тиждень обізнаності про ісламо-фашизм».

Стівен Міллер - Фото 2

Сім'я

Стівен Міллер — другий з трьох дітей у сім'ї Майкла Д. Міллера, інвестора в нерухомість, і Міріам Глоссер.

Його предки по материнській лінії на початку XX століття емігрували в США з Антополя, що входив до складу Російської імперії (нині Білорусь), рятуючись від єврейських погромів.

У 2020 році Міллер одружився із співробітницею адміністрації Трампа Кеті Уолдман. У пари троє дітей: дочка, яка з'явилася на світ в тому ж році, а також два сини, що народилися в 2022 і 2023 роках.

Стівен Міллер - Фото 3

Кар'єра

Вже в шкільні роки він виявляв інтерес до політики, публікуючи статті в місцевих газетах і виступаючи на консервативних радіошоу.

Політична кар'єра Стівена Міллера розпочалася незабаром після закінчення університету. Завдяки зв'язкам з Девідом Горовіцем він отримав посаду прессекретаря конгресвумен Мішель Бахманн, представниці «Чайної партії».

Пізніше він працював у конгресмена Джона Шадегга, а у 2009 році приєднався до команди сенатора Джеффа Сешнса, майбутнього генпрокурора США.

У ролі директора з комунікацій Сешнса Міллер активно просував антиімміграційну програму, співпрацюючи з такими організаціями, як Федерація американської імміграційної реформи та NumbersUSA. 

Стівен Міллер - Фото 4

Він зіграв ключову роль у блокуванні двопартійної імміграційної реформи у 2013 році та розробці «Довідника з імміграції для нової республіканської більшості» у 2015 році, що стало відповіддю на більш ліберальні пропозиції Республіканської партії.

У 2016 році Міллер приєднався до передвиборчої кампанії Дональда Трампа, де став старшим радником з політичних питань. Він написав промову Трампа для національного з'їзду республіканців і виступав в якості спікера на «розігріві» на мітингах. 

Після перемоги Трампа Міллер обійняв посаду старшого радника президента та директора з написання промов, підготувавши інавгураційну промову 2017 року.

Його вплив особливо проявилося у формуванні імміграційної політики: Міллер був головним архітектором «заборони на в'їзд» для громадян ряду мусульманських країн, скорочення числа прийнятих біженців і політики поділу сімей мігрантів на кордоні.

У 2019 році Стівен зіграв ключову роль у відставці міністра внутрішньої безпеки Кірстьєн Нільсен, вважаючи її недостатньо жорсткою в імміграційних питаннях.

Стівен Міллер - Фото 5

Після відходу першої адміністрації Трампа в 2021 році Міллер заснував консервативну юридичну організацію America First Legal Foundation, яка підтримувала рух «Америка перш за все».

У 2024 році він повернувся до команди Трампа, ставши заступником керівника апарату Білого дому з питань політики та радником з питань внутрішньої безпеки у другій адміністрації.

Міллер координував ряд виконавчих указів, включаючи спроби скасування громадянства за правом народження та позначення мексиканських наркокартелів як терористичних організацій. 

Його вплив в адміністрації залишається значним, а стиль роботи — агресивним і безкомпромісним. У травні 2025 року з'явилася інформація, що Міллер може зайняти пост радника з національної безпеки, замінивши Майка Уолтца.

Стівен Міллер - Фото 6

Компромат

Стівен Міллер неодноразово опинявся в центрі скандалів, пов'язаних з його радикальними поглядами і діями. У 2019 році центр Південного права бідності (Southern Poverty Law Center) опублікував понад 900 електронних листів, відправлених Міллером в 2015-2016 роках журналістці Breitbart News Кеті Макхью.

Листи показали, що Міллер пропагував матеріали ультраправих та білих націоналістичних видань, таких як VDARE та American Renaissance, а також конспірологічні теорії.

Він рекомендував роман популярний серед неонацистів «Табір святих» і висловлював підтримку ідеям, пов'язаним з расовою політикою. Ці викриття призвели до того, що центр Південного права бідності включив Міллера до списку екстремістів, а понад 80 демократів у Конгресі вимагали його відставки. Міллер і Білий дім відкинули звинувачення, назвавши їх наклепом.

Його роль у розробці політики поділу сімей мігрантів викликала широкий суспільний резонанс. Міллер відкрито підтримував цей захід як спосіб стримування нелегальної імміграції, попри гуманітарні протести.

У 2020 році він пропонував використовувати війська для повного закриття кордону з Мексикою, що зажадало б залучення 250 тисяч солдатів — найбільшого застосування військової сили всередині США з часів Громадянської війни. Ця ідея була відкинута міністром оборони Марком Еспером.

Стівен Міллер - Фото 7

Крім того, Міллера звинувачували в блокуванні публікації досліджень, що показують економічну вигоду від прийому біженців, і в маніпулюванні інформацією для просування антиімміграційної повістки.

У 2020 році Міллер підтримав неправдиві твердження про масові фальсифікації виборів і брав участь у розробці плану надсилання «альтернативних» списків виборців до Конгресу. 

Його зв'язки з радикальними діячами, такими як Річард Спенсер, лідер «альт-правих», також викликали питання, хоча Міллер заперечував близькі зустрічі.

Згадки про персону