Заслужений журналіст України, телеведучий, журналіст, прес-секретар президента України Петра Порошенка
Дата народження: 30.04.1979 р.
Рідне місто: Бурштин (Івано-Франківська область)
Святослав Цеголко – спадковий журналіст. Це хитре ремесло він перейняв від батька. Цікаво, що у 2016-му році тато президентського прес-секретаря отримав з рук Петра Порошенка орден «За заслуги» III ступеня. Але повернемося до Святослава.
Отже, про його ранні роки в пресі не повідомляється. Відомо, що дитинство і юність Святослава проходили у Львові.
Після гуманітарної гімназії Цеголко вступив до Львівського університету ім. І. Франка. Там він вивчав журналістику. Пізніше хлопець перебрався до Києва, щоб опанувати міжнародне право. Цю спеціальність він вивчав у КНУ ім. Т. Г. Шевченка.
Свою журналістську діяльність Святослав Цеголко почав ще після закінчення гімназії. Його першим місцем роботи стала львівська газета «Разом». У 1999-му році він почав працювати на радіо, а через 2 роки потрапив на телебачення.
У 2004-му році Святослав Цеголко влаштувався на «5 канал», що належить олігархові Петру Порошенку.
Пізніше журналісту доводилося бувати в гарячих точках.
У 2014-му році він став прес-секретарем новоспеченого президента Петра Порошенка.
Варто відзначити, що Святослав Цеголко визнаний кращим журналістом помаранчевої революції за версією «Телетріумф».
Особисте життя
У 2018-му році Святослав Цеголко одружився. Його обраницею стала приваблива брюнетка Анна Арустамян. Відомо, що дружина Святослава працює бухгалтером.
У Святослава є двоє дітей: дочка Софія і син Назар.
Скандали
У суспільстві присутні значні сумніви в компетентності Святослава Цеголко. На це наштовхує низка його вчинків, що призводять до політичних конфузів, які плямують імідж Петра Порошенка та України в цілому. Звідси випливає питання: яким чином така людина стала прес-секретарем президента і чому досі не звільнена. Це наштовхує на думку, що Святослав Цеголко цікавий Петру Порошенку не зовсім як журналіст. Зрозуміло, натяк зовсім не на інтимний зв'язок.
Отже, приведемо кілька голок Цеголко, які зробили найбільші проколи в його роздутому професіоналізмі.
На початку 2015-го року Петро Порошенко вирушив на Донбас, щоб виголосити історичну промову про припинення вогню. Велика медійна подія зустрілася з численними звинуваченнями з боку журналістів. Причиною послужила блискуча підготовленість Святослава Цеголко.
Президентський прес-аташе належним чином не повідомив представників ЗМІ про подію. Журналісти каналів Віктора Пінчука та Ігоря Коломойського не змогли висвітлити захід. Через неправильний прес-реліз їм не вдалося підготувати технічну базу для проведення трансляції. Ця прогалина не була заповнена командою АПУ. Подейкують, що це було зроблено навмисне.
Журналісти звинуватили Святослава Цеголка і Юрія Стеця, главу міністерства інформації.
У січні 2016-го року Святослав Цеголко видав черговий ляп. У своєму мікроблозі він опублікував сепаратистську карту України.
Президентський прес-секретар повинен був зобразити філію компанії «Sumitomo Electric Bordnetze», яку відвідав Петро Порошенко. Потрібні прапорці розмістилися на карті, але на ній Крим значився територією Росії. Так неуважний журналіст визнав, що Крим не наш.
Восени 2016-го року Святослав Цеголко побачив телефонних провокаторів у Міністерстві закордонних справ Киргизії. Журналіст також звинуватив киргизьке МЗС у роботі на російську спецслужбу. За словами Святослава, киргизьке відомство допомогло організувати бесіду двох пранкерів – Вована і Лексуса. Цеголко стверджує, що ці персонажі зв'язувалися з Порошенком від імені президента Киргизії. Бесіда тривала 40 хвилин. Як стверджує Святослав, за пранкерами стояли російські спецслужби, які ведуть з Україною гібридну війну. Цікаво, що президентському прес-аташе досить часто ввижаються провокації, довести які він ніяк не може.
Святослав Цеголко любить звинувачувати пресу в публікації фейків. Варто виданню опублікувати резонансний компромат на Петра Порошенка, як його прес-аташе заявляє: матеріал замовили російські спецслужби. Від солдатів гібридної війни він вимагає вибачень. Під роздачу частенько потрапляють видання, які не публікували скандальні матеріали про боса Цеголка. Так сталося з каналом «News One», якого Святослав звинуватив у черговому фейку і зажадав вибачень. Але якраз це звинувачення і виявилося фейковим. Представники «News One» зажадали вибачень від АПУ. У відповідь тиша... Напевно, Святослава змусили обмовити канал російські спецслужби...
У 2018-му році Святослав Цеголко потрапив до російського списку санкцій.
Статок
У 2016-му році Святославу Цеголкові вдалося заробити 202179 грн. Усю суму склала заробітна плата в АПУ. На його банківських рахунках зберігається 123500 грн.
Журналісту належить квартира площею 119,8 м2. Святослав Цеголко катається на автомобілі Ford Kuga.
Фото й відео