Світлана Войцеховська: народний депутат, якій недостатньо платять у Верховній Раді
Світлана Войцеховська з 2004 року, як тінь слідує за Арсенієм Яценюком. У Верховній Раді Войцеховська голосувала за законопроекти, спрямовані на обмеження свободи слова. Сама ж вона була ініціатором збільшення зарплати всім народним обранцям, нарікаючи, що вони мало отримують.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Відео
Біографія
Світлана Михайлівна Войцеховська народилася 12 вересня 1959 року в місті Чигирин на Черкащині.
Освіта
Після школи у рідному місті, Світлана Войцеховська вирушила до Києва здобувати вищу освіту. У 1983 році вона закінчила місцевий педагогічний інститут, ставши вчителем української мови та літератури.
Також вона була слухачкою Вищої партійної школи при ЦК Компартії України.
Сім'я
Світлана Войцеховська одружена з громадянином Російської Федерації Валерієм Рясиком. До 2016 року він працював у підприємстві з іноземними інвестиціями "АМІК Україна", яке займається оптовою торгівлею твердим, рідким і газоподібним паливом і подібними продуктами.
У Світлани Войцеховської є одна дитина - син Антон. Він здобув вищу освіту в Київському національному торговельно-економічному університеті.
Кар'єра
Після закінчення школи Войцеховська влаштувалася на роботу вихователем дитячого садка.
З 1990 року Світлана Войцеховська обіймала посаду заступника директора з виховної роботи в одному з київських педагогічних училищ. Потім протягом п'яти років вона працювала бібліотекарем в київських ВНЗ.
З 1996 року починається швидке кар'єрне зростання вчорашнього бібліотекаря. Войцеховська починає працювати в міністерстві економіки. Вона очолює одне з управлінь відомства, стає помічником заступника міністра.
В кінці 1990 - початку 2000-х років Світлана Войцеховська займала керівні посади в ЗАТ "Один світ", "Наше радіо" та "Дивосвіт".
Два роки, з 2003 по 2005 вона очолювала управління зв'язку з громадськістю та засобами масової інформації Національного Банку України.
Потім рік Войцеховська очолювала управління з розвитку проектів компанії "Астрон-Україна". Стільки ж вона пропрацювала координатором програм в Міжнародному фонді сприяння інвестиціям.
Протягом семи років, з 2007 року Світлана Войцеховська керувала секретаріатом Голови Верховної Ради.
У період з 2012 по 2014 рік журнал "Фокус" тричі включав її в список сотні найвпливовіших українок.
З березня по листопад 2014 року Войцеховська керувала апаратом прем'єр-міністра. Крім того, вона була головою наглядової ради "Ощадбанку" і Укрексімбанку.
На позачергових парламентських виборах ім'я Світлани Войцеховської опинилось під номером сорок шість в списках Народного фронту. У Верховній Раді вона входить до регламентного комітету.
Парламентарій є членом груп з міжпарламентських зв'язків з Португалією, Румунією Єгиптом, Грузією, Польщею, Литвою та Ізраїлем. Також вона є членом української частини Парламентської асамблеї України і Польщі. Вона входить до складу української частини Парламентського комітету асоціації.
Політик відвідала по вісімдесят два відсотки засідань у Верховній Раді і регламентному комітеті. Народний депутат взяла участь у сімдесяти законопроектах і двадцять один раз виступила в стінах парламенту.
За час роботи в парламенті Войцеховська зробила десять депутатських запитів. Один з них особисто прем'єр-міністру, три до кабінету міністрів, чотири в міністерства і два в органи місцевого самоврядування.
Світлана Войцеховська - багаторічний керівник виборчих штабів Арсенія Яценюка. В його оточенні вона з'явилася в кінці 2004 року, коли вони разом працювали у НБУ.
У 2017 році політик стала володаркою нагороди "Жінка року", яку їй вручила Федерація жінок за мир у всьому світі.
Компромат
З чуток, з посади фінансового директора "Наше радіо" була звільнена зі скандалом.
У 2017 році парламентарій була одним з авторів законопроекту №7172 "Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України". Войцеховська та інші його співавтори запропонували збільшити собі зарплати в два рази.
На захист свого законопроекту Світлана Войцеховська зазначила, що її зарплата становить всього одинадцять тисяч гривень. На її думку, для державного службовця подібне платню дуже маленьке.
Крім того, народна обраниця ще одним доказом на користь підвищення зарплат назвала свій двадцятип'ятирічний робочий стаж і наявність двох вищих освіт.
Світлана Войцеховська - одна з найближчих друзів екс-прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.
14 квітня 2016 року, коли в парламенті народні депутати голосували за його відставку Войцеховській стало погано (або нібито стало погано). Довелося викликати швидку допомогу, а колеги по фракції виносити її з сесійної зали на ношах.
Прізвище народної обраниці значиться в списку українських фізичних осіб проти яких Російська Федерація ввела санкції.
Декларація
19 березня 2019 року політик подала свою електронну декларацію за 2018 рік. В особистій власності у Світлани Войцеховської є земельна ділянка в тисячу двісті квадратних метрів.
Земля знаходиться в селі Веселинівка Київської області. У столиці парламентар має квартиру в сорок шість з половиною “квадратів”. У 2011 році цей об'єкт нерухомості був придбаний майже за триста тисяч.
Крім того, народний обранець вказала ще дві квартири в Києві. Однією володіє її син Антон Войцеховський, а другою - вона та її чоловік у якості спільної власності.
У Валерія Рясика в окупованому Росією Криму (місто Євпаторія) є квартира в шістдесят п'ять квадратних метрів.
Народна обраниця пересувається на автомобілі Hyundai Santa FE 2012 року випуску, а її чоловік - на Lexus NX 300Н 2014 року випуску. Машина Валерію Рясику обійшлася у суму більше одного мільйона гривень.
Зарплата за 2018 рік у Світлани Войцеховської склала чотириста чотирнадцять тисяч. Народний депутат отримує і пенсію. За минулий рік вона склала сто двадцять дев'ять тисяч. Ще майже чотири тисячі вона отримала в якості відсотків з банківських рахунків.
Валерій Рясик отримав пенсію на суму в сто сорок тисяч. Також він отримав десять тисяч, як виплати на продукти харчування особам, віднесеним до I категорії, які проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю.
На рахунку у парламентарія лежить тридцять вісім з половиною тисяч гривень, три тисячі доларів і майже тисячу євро. Готівкою народний депутат має тридцять тисяч доларів.
У графі "грошові активи" у чоловіка Войцеховської вказані тільки готівкові кошти - двісті вісімдесят гривень.