Тарас Чолій
  • Дата народження
    1 січня 1978
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Тарас Чолій
5774

Тарас Чолій

Чолій Тарас Богданович: продюсер документальних фільмів, популяризатор локальної історії та депутат міської ради Львова

Чолій Тарас Богданович - ледь не постраждав через свій виступ на Львівському Євромайдані, коли було відкрито кримінальну справу за статтею "розпалювання національної ворожнечі".

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео

Біографія

Чолій Тарас Богданович народився 1 січня 1978 року у селі Кореличі Львівської області.

Освіта

У 1993 році Тарас закінчив середню школу №3 у місті Калуш. Потім чотири роки Чолій навчався в електротехнікумі зв'язку у Львові. Після його закінчення був мобілізований до Збройних Сил України.

У 2010 році Тарас отримав диплом журналіста Львівського національного університету ім. І. Франка.

Крім того, він навчався в Українському Католицькому Університеті (публічне управління та адміністрування).

Сім'я

Тарас перебуває у шлюбі. Дружину звуть Софія. У цьому шлюбі народилися син Олексій та дочка Ярина.

Кар'єра

Протягом п'яти років (2000-2005) Чолій працював у Португалії. Тут він працював в компанії, яка займається будівництвом мостів.

У 2006 році Тарас влаштувався працювати у міську раду Львова. Спочатку був співробітником прес-служби, потім став помічником міського голови. До 2017 року він очолював музей «Територія Терору». Йому належить 40% прав на ТОВ "Студенець" (вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев та чагарників).

Тарас Чолій є засновником та очільником «Західноукраїнського центру історичних досліджень». Він продюсер кількох документальних фільмів про початок Другої світової війни на землях Західної України.

Чолій обіймає посаду заступника голови ради та є керівником проєктів громадської організації Українська Галицька Асамблея. Він став засновником проєкту та однойменного журналу «Локальна історія».

У 2010 році Тарас Чолій вперше став депутатом міської ради Львова. У 2015 році переобирався. Балотувався від Української галицької партії. Очолює однойменну фракцію. Член постійної депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища.

Через чотири роки пробував сили у парламентських виборах. Чолій балотувався від партії "Голос" на 123-му мажоритарному окрузі. Однак стати народним депутатом йому не вдалося. За нього проголосувало 15,11% виборців. З цим результатом він опинився на другому місці, пропустивши вперед Тараса Батенко (45,05%).

Компромат

Під час Євромайдану Тараса Чолія викликали до прокуратури. Правоохоронці допитували його у якості свідка з приводу виступу 8 грудня 2013 року на Львівському Євромайдані.

"Було відкрито кримінальне провадження за статтею 161 Кримінального кодексу - розпалювання національної ворожнечі", - пояснив чиновник. Тарас розповів, що у своєму виступі перед учасниками мітингу не торкався національних або релігійних питань.

"Я говорив лише про загальні речі: що сьогодні йде боротьба проти суспільної несправедливості, проти режиму в Україні, про корупцію, яка живить злочинну систему", - зазначив Чолій. На допит чиновник ходив з адвокатом, до інших юридичних інструментів захисту не вдавався.

Декларація

У березні 2019 року Тарас Чолій опублікував податкову декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Депутат міської ради має у власності дві квартири (26.6 та 98.7 кв.м.) у Львові. Йому належить половина прав на автомобіль Toyota Hilux 2014 року випуску (вартість машини 431 тисяча гривень). За минулий рік Тарас заробив майже 96 тисяч гривень. Допомога при народженні дитини становила 8,6 тисячі гривень.

У банку подружжя Чолій заощаджень не мають. Готівка у пари є тільки у Софії - п'ять тисяч євро.

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

Офіційна сторінка в Фейсбук

Відео

Згадки про персону