Тарас Чорновіл
  • Дата народження
    1 червня 1964
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Тарас Чорновіл
5814

Тарас Чорновіл

Чорновіл Тарас В'ячеславович: колишній нардеп і син відомого дисидента

Чорновіл Тарас В'ячеславович був народним депутатом кількох скликань, колишній регіонал. Нині позиціонує себе як незалежний експерт.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Статки
  7. Посилання

Біографія

Тарас Чорновіл народився 1 червня 1964 року у Львові.

Сім’я

Батьки Тараса Чорновола – відомі в Україні правозахисники, обоє покійні. Батько – В’ячеслав Чорновіл – радянський дисидент, один із засновників Народного Руху, відомий журналіст. Загинув у 1999 році в автокатастрофі за нез’ясованих обставин. Мати – Олена Антонів – лікарка й правозахисниця. Тарас також має брата Андрія та сестру Ірину.

Особисте життя

Тарас Чорновіл двічі одружений. Дружина - Марія Чорновіл. Вона програміст.

Є троє синів від першого шлюбу: Богдан, Максим і Маркіян. Двоє старших живуть з першою дружиною в Німеччині. Тарас відзначає, що з колишньою дружиною вдалося зберегти нормальні стосунки.

Освіта

Тарас Чорновіл здобув освіту в Львівському університеті за напрямом  біологія. Пізніше пройшов курси в сфері міжнародного права.

Кар’єра

Тарас Чорновіл протягом 1981-1982 років працював асистентом у Львівському політехнічному інституті. Звідти був призваний в армію.

П'ять років працював у лікарні Львова санітаром при операційному відділенні. Паралельно співпрацював з «Української Гельсінською групою», журналом «Український вісник».

Тарас Чорновіл стоїть біля витоків «Спілки незалежної української молоді». З 1987 року працює головним редактором газети «Молода Україна».

Тарас Чорновіл у політиці

У 1990 році Тараса Чорновола обрали депутатом у Раду Львівської області. Після закінчення каденції працював з батьком В'ячеславом Чорноволом в його політичній організації «Народний Рух України».

З 2000 року – народний депутат Верховної Ради України. Кілька разів змінював політсили в парламенті: «Наша Україна», група «Центр», «Партія Регіонів».

Під час президентських виборів в 2004 році був головою передвиборчого штабу кандидата Віктора Федоровича Януковича. Після Майдану пройшов до Верховної Ради від «Партії Регіонів». Через два роки покинув фракцію.

На виборах у 2012 році не зміг набрати потрібну кількість голосів і в Раду не повернувся.

Загалом Тарас Чорновіл був депутатом чотирьох скликань парламенту.

“Блогерство”

Сам Тарас Чорновіл нині позиціонує себе незалежним експертом. За його повідомленнями в мережі Фейсбук слідкує майже 70 тисяч користувачів.

Компромат

Конфлікт з Ющенком

Говорять, що Чорновіл покинув фракцію “Наша Україна” після конфлікту з Віктором Ющенком – на ідейному грунті. 

Крім цього, як пишуть ЗМІ, Тарас Чорновіл іронічно висловлюється про колишнього президента Ющенка. 

«У Ющенка психотип гончара. Він закоханий у речі і зовсім відсторонений від чого-небудь більш абстрактного», - так висловився про Віктора Андрійовича Тарас Чорновіл.

Чорновіл – регіонал

Будучи в рядах регіоналів, Чорновіл невпинно вкладав у вуха українців повідомлення про те, що Донецьк - це не Азія і не Росія, а “Партія регіонів” –  не "партія одного регіону", що "помаранчеві" давно і остаточно провалили всі надії виборців, а Янукович –  лідер, який здатний об'єднати націю.

За власним визнанням, в 2009 році був виключений з Партії Регіонів за переговори з конкуруючою партією Ю.Тимошенко.

Заяви про заробітчан

У 2017 році Тарас Чорновіл виступив із заявою, що всі українські заробітчани, які поїхали в Росію, наразі завербовані ФСБ. 

Статки

Основне джерело доходу Тараса Чорновола раніше – заробітки під час роботи депутатом. Після Верховної Ради працює  експертом-політологом, тому декларації не надає.

У одному з інтерв'ю Тарас розповів, що у нього були старі автомобілі Daewoo і Nissan. Політолог має будинок у Львові, квартиру на Харківському масиві Києва.

Посилання

Фейсбук Тараса Чорновола

Згадки про персону