Чорновіл Тарас В'ячеславович: колишній нардеп і син відомого дисидента
Чорновіл Тарас В'ячеславович був народним депутатом кількох скликань, колишній регіонал. Нині позиціонує себе як незалежний експерт.
Біографія
Тарас Чорновіл народився 1 червня 1964 року у Львові.
Сім’я
Батьки Тараса Чорновола – відомі в Україні правозахисники, обоє покійні. Батько – В’ячеслав Чорновіл – радянський дисидент, один із засновників Народного Руху, відомий журналіст. Загинув у 1999 році в автокатастрофі за нез’ясованих обставин. Мати – Олена Антонів – лікарка й правозахисниця. Тарас також має брата Андрія та сестру Ірину.
Особисте життя
Тарас Чорновіл двічі одружений. Дружина - Марія Чорновіл. Вона програміст.
Є троє синів від першого шлюбу: Богдан, Максим і Маркіян. Двоє старших живуть з першою дружиною в Німеччині. Тарас відзначає, що з колишньою дружиною вдалося зберегти нормальні стосунки.
Освіта
Тарас Чорновіл здобув освіту в Львівському університеті за напрямом біологія. Пізніше пройшов курси в сфері міжнародного права.
Кар’єра
Тарас Чорновіл протягом 1981-1982 років працював асистентом у Львівському політехнічному інституті. Звідти був призваний в армію.
П'ять років працював у лікарні Львова санітаром при операційному відділенні. Паралельно співпрацював з «Української Гельсінською групою», журналом «Український вісник».
Тарас Чорновіл стоїть біля витоків «Спілки незалежної української молоді». З 1987 року працює головним редактором газети «Молода Україна».
Тарас Чорновіл у політиці
У 1990 році Тараса Чорновола обрали депутатом у Раду Львівської області. Після закінчення каденції працював з батьком В'ячеславом Чорноволом в його політичній організації «Народний Рух України».
З 2000 року – народний депутат Верховної Ради України. Кілька разів змінював політсили в парламенті: «Наша Україна», група «Центр», «Партія Регіонів».
Під час президентських виборів в 2004 році був головою передвиборчого штабу кандидата Віктора Федоровича Януковича. Після Майдану пройшов до Верховної Ради від «Партії Регіонів». Через два роки покинув фракцію.
На виборах у 2012 році не зміг набрати потрібну кількість голосів і в Раду не повернувся.
Загалом Тарас Чорновіл був депутатом чотирьох скликань парламенту.
“Блогерство”
Сам Тарас Чорновіл нині позиціонує себе незалежним експертом. За його повідомленнями в мережі Фейсбук слідкує майже 70 тисяч користувачів.
Компромат
Конфлікт з Ющенком
Крім цього, як пишуть ЗМІ, Тарас Чорновіл іронічно висловлюється про колишнього президента Ющенка.
Чорновіл – регіонал
За власним визнанням, в 2009 році був виключений з Партії Регіонів за переговори з конкуруючою партією Ю.Тимошенко.
Заяви про заробітчан
Статки
Основне джерело доходу Тараса Чорновола раніше – заробітки під час роботи депутатом. Після Верховної Ради працює експертом-політологом, тому декларації не надає.