Тарас Кремінь
  • Дата народження
    10 червня 1978
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Тарас Кремінь
326

Тарас Кремінь

Кремінь Тарас Дмитрович: мовний омбудсмен та колишній нардеп

Кремінь Тарас Дмитрович — колишній нардеп, співавтор закону про мовну політику, який критикували в Європейському Союзі, колишній голова Миколаївської облради.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Тарас Дмитрович Кремінь народився 10 червня 1978 року в селищі Казанка Миколаївської області.

Освіта

Тарас має диплом учителя української мови та літератури, який він отримав в Миколаївському державному педагогічному університеті.

Кремінь — кандидат (2005) і доктор (2010) філологічних наук.

Сім’я

Батько Тараса — Дмитро Дмитрович (1953-2019) — поет, публіцист, есеїст, перекладач, заслужений діяч мистецтв України.

Особисте життя

Кремінь перебуває у шлюбі. Дружину звуть Юлія (1981 р. н.). Вона займається підприємницькою діяльністю. У подружжя є одна дитина — дочка Мирослава.

Кар'єра

Після закінчення педінституту, Тарас залишився в навчальному закладі викладачем. Пізніше зайняв посаду заступника декана. Протягом тринадцяти років (2000-2013) був головою пресслужби "Миколаївводоканал".

Кремінь читав лекції в кількох миколаївських вишах, був методистом місцевого відділення МАН, керував ТА "Лакмус". Він є членом Наглядової ради Київського Університету імені Бориса Грінченка, а також Національної спілки журналістів України та Національної спілки краєзнавців України.

Політична діяльність

У 2010 році Тарас став депутатом обласної ради Миколаєва. Балотувався від партії "Фронт змін". В облраді Кремінь займався питаннями культури і освіти. Протягом 2013-2014 років Тарас очолював у Миколаєві місцеву організацію ВО “Батьківщина”. Тоді ж він взяв участь у миколаївському Євромайдані, а також збирав гуманітарну допомогу для учасників Майдану у Києві. 

Після цих подій Тарас Кремінь став головою Миколаївської облради. Коли розпочалася російсько-українська війна, Кремінь став членом Ради оборони Миколаївської області. 

Кремінь у парламенті

У 2014 році під 59-м номером партії "Народний фронт" Тарас Кремінь увійшов до Верховної Ради. Був членом парламентського комітету з питань науки і освіти.

Протягом 2016-2019 років був членом колегії Міносвіти. За період своєї парламентської діяльності Тарас Кремінь працював над 180 законодавчими ініціативами. У результаті більше 40 з них стали чинними актами.

У 2019 році Тарас Кремінь став одним із 59 депутатів ВР, які вимагали у Конституційного суду скасувати статтю про незаконне збагачення.  

У 2019 році Тарас Кремінь знову балотувався в український парламент за списком партії “Українська стратегія Гройсмана”. До Верховної Ради Кремінь не пройшов, однак влітку 2020 року Кабінет міністрів затвердив Тараса Креміня на посаді Уповноваженого з захисту державної мови. Він став мовним омбудсменом. 

Компромат

НАЗК виявило, що Тарас Кремінь одночасно працював у Верховній Раді і очолював екзаменаційну комісію Чорноморського національного університету ім. Петра Могили (Миколаїв).

Як зазначають ЗМІ, закон не забороняє нардепам поєднувати у вільний час парламентську роботу з викладанням. Однак Кремінь приймав випускні іспити у миколаївських студентів в той же час, коли в Києві проходили засідання Верховної Ради.

За інформацією громадського руху "Чесно", нардеп Кремінь "відзначився" порушеннями персонального голосування. Журналісти "зловили" його за кнопкодавством.

Тарас був одним з 59 народних обранців, які ініціювали через Конституційний суд декриміналізацію статті про незаконне збагачення для чиновників.

Також Кремінь — співавтор закону про мовну політику, який був розкритикований в Євросоюзі за порушення прав мовних меншин.

Закриття телеканалів

У вересні 2021 року Тарас Кремінь виступив за те, щоб в Україні закрили низку телеканалів, які, за його заявою, порушують мовний закон в Україні. Він вимагає, щоб в РНБО проти них ввели санкції. В основному всі нарікання мовного омбудсмена стосувалися таких каналів, як 1+1, Україна та Інтер.

На секретаріат омбудсмена пішло більше 17 мільйонів гривень

У вересні 2021 року стало відомо, скільки коштів із державного бюджету пішло на утримання секретаріату мовного омбудсмена Креміня. Це відомство почало свою діяльність у 2020 році. З того періоду на нього в державі було виділено 17,69 мільйона гривень. А в цьому році збираються на відомство виділити ще більше коштів — близько 20 мільйонів.

Декларація

Згідно з декларацією, яку Тарас Кремінь подав у вересні 2021 року (виправленою), він має квартиру у Миколаєві. Також на праві користування він декларує кімнату в гуртожитку у Києві. 

Власного авто у Тараса немає. Його дружина володіє автівкою  Skoda KAROQ 2019 року випуску (на момент придбання вона коштувала 630 тисяч гривень).

Річний дохід: за рік Тарас Кремінь заробив 474 тисячі 679 гривень. Дружина Тараса отримала дохід в розмірі 895 тисяч 205 гривень.

Грошові активи мовного омбудсмена: 97 тисяч 891 гривня та 32 тисячі доларів.

Посилання

Тарас Кремінь у мережі Фейсбук

Тарас Кремінь має власний Ютуб-канал

Відео

Згадки про персону