Криворучко Тарас Григорович: заступник директора ТОВ «Глобус Логістик» і депутат Київради від ЄС
Криворучко Тарас Григорович — депутат-гречкосій, який намагався зірвати законне будівництво магазину.
Біографія
Тарас Григорович Криворучко народився 1 травня 1973 року у місті Київ.
Освіта
Середню освіту здобув у столичній школі №207. У Тараса цілих чотири вищі освіти.
Інститут журналістики КНУ Т. Шевченка він закінчив у 1995 році. Через рік отримав диплом факультету суспільних наук Національного університету «Києво-Могилянська Академія».
У 2007 році Криворучко став дипломованим держуправлінцем після закінчення Інституту політичних наук НАН України. Міжнародну економіку він вивчав в Національному авіаційному університеті (2013).
Сім'я
Тарас одружений на Ганні Криворучко. У подружжя двоє синів: Роман і Назар.
Кар'єра
Тарас працював репортером «Вечірнього Києва» і «Молодої Гвардії». У 1997 році він очолив представництво компанії «Квадра Пак». Через чотири роки Криворучко став гендиректором компанії «Квінта». На цій посаді залишався до 2009 року.
Потім деякий час він був радником голови Дніпровської райради в місті Київ та виконуючим обов'язки голови Дніпровського району. З 2011 до 2013 року Тарас керував держпідприємством «Державна інвестиційна компанія».
У 2013 році Криворучко зайняв посаду директора ТОВ «Ай Кью Ес». У 2015 році він став заступником виконавчого директора благодійної організації «Благодійний фонд «Дніпровська сила».
У 2017 році Тарас був заступником директора ТОВ «Арсенал-буд монтаж», а через рік він зайняв аналогічну посаду у ТОВ «Глобус Логістик» (неспеціалізована оптова торгівля).
З 2006 по 2010 рік Криворучко був депутатом Дніпровської райради в місті Київ. Очолював постійну комісію з питань торгівлі, побутового обслуговування та захисту прав споживачів.
У 2008 році Тарас безуспішно балотувався від партії «Пора» до Київради. У 2010 році пробував стати мером Ірпеня. У 2014 році на позачергових виборах до Верховної Ради Тарас був уповноваженою особою БПП «Солідарність» на 214-му виборчому окрузі.
Через рік Криворучко став депутатом Київради. На виборах за Тараса проголосувало 28,2% виборців 46-го округу (Дніпровський район, мікрорайон Воскресенка). У Київраді VIII скликання він був членом фракції БПП і секретарем постійної комісії з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків.
У 2020 році Тарас переобирався до Київради. На виборах в загальному міському списку партії «Європейська солідарність» він балотувався під 59-м номером. У списку по округу №5 (частина Дніпровського району) був першим. На окрузі конкретно за Криворучко віддали свої голоси 3623 виборців.
У IX скликання Київради Тарас увійшов до складу фракції ЄС і став заступником голови комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.
Компромат
Взимку 2019 року депутат спільно з громадською організацією «Брати», яка помічена у антиукраїнській діяльності, Криворучко намагався зірвати будівництво магазину компанією «Ллойд Транс», що мала на це все дозвільні документи.
Представники преси повідомляли, що держпідприємство «Держінвест компанія» у 2012-2013 роках фігурувало в корупційних скандалах про розкрадання чверті мільярда бюджетних коштів. Саме у цей період нею керував Криворучко. Однак його прізвище у кримінальних справах згадано не було.
У вересні 2019 року Криворучко мимоволі спровокував конфлікт у стінах Київради. Депутат став одним з тих, хто вніс на розгляд постійної комісії з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків проєкт рішення «Про приєднання до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків».
Згідно з проєктом рішення, столиця повинна була приєднатися до Хартії шляхом її підписання мером міста. Хартія спрямована на забезпечення рівноправності усіх громадян незалежно від їх кольору шкіри, національної, статевої приналежності. Захищає вона також представників нетрадиційної сексуальної орієнтації.
Саме це і стало причиною конфлікту. «Свободівець» Володимир Бохняк заявив, що підписання Хартії — прямий шлях до легалізації гей-парадів у Києві. Криворучко спробував пояснити це не так. Однак консервативні учасники засідання буквально накинулися на нього.
У підсумку пристрасті настільки розпалилися, що пряма трансляція засідання комісії була перервана, а питання про розгляд проєкту рішення довелося відкласти на невизначений час.
Громадський рух «Чесно» зафіксувало випадок гречкосійства депутата Криворучко. У квітні 2020 року він роздавав великодні кошики для його виборців в пакетах з написом його прізвища.
Декларація
Журналісти «Чесно» повідомляли, що за результатами моніторингу декларацій депутатів Київради 2016 року, Криворучко потрапив до числа депутатів, які живуть за межею бідності.
У квітні 2020 року Тараса Криворучко опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2019 рік.
Депутат Київради володіє земельною ділянкою (594 кв.м.) та недобудованої квартирою (82,2 кв.м.) у Києві. Там же йому належить у спільній власності нежитлове приміщення (104,5 кв.м.). Крім того, у столиці Криворучко орендує квартиру (123,7 кв.м.). Народний обранець має два автомобілі марки Subaru: XV 2013 року випуску і Outback 2016 року випуску.
Зарплата Тараса за 2019 рік у ТОВ «Глобус Логістик» склала 72,7 тисячі гривень. Анна Криворучко від продажу майна отримала 256,8 тисячі. У банках вона зберігає 16 тисяч доларів. Готівковими коштами депутат задекларував 50 тисяч гривень і 7 тисяч доларів, у його дружини — 3 тисячі євро та 3,5 тисячі доларів.