Бахтеєва Тетяна Дмитрівна: колишня регіоналка та членкиня Опоблоку
Бахтеєва Тетяна Дмитрівна — українська політик та громадська діячка, яка тривалий час працювала лікаркою. Депутатка кількох скликань українського парламенту.
Біографія
Тетяна Бахтеєва народилася 27 листопада 1953 року в Донецьку.
Сім'я
Тетяна Бахтеєва розлучена. Її колишнього чоловіка звуть Алімжан Бахтеєв. У ЗМІ пишуть, що своє дівоче прізвище Тетяна приховує.
У Бахтеєвої є донька — Ірина Валітова. Вона народилася в 1975 році. Викладає в медичному університеті. Також, як пишуть у ЗМІ, у пані Тетяни вже є онука.
Освіта
Тетяна Бахтеєва має вищу освіту та навіть не одну. У 1977 році вона отримала спеціальність “Лікувальна справа” у Донецькому медичному інституті.
Крім цього, Тетяна Бахтеєва здобула економічну освіту. Вона закінчила Донецький університет економіки й торгівлі.
Кар'єра
Тетяна Бахтеєва — лікарка
До 2002 року Тетяна Бахтеєва працювала лікаркою. Починала вона у лікарні № 2 ст. Ясинувата, що в Донецькій області. Там Тетяна працювала терапевткою та фізіотерапевткою (протягом 1977-1980 років).
Згодом Тетяна 11 років пропрацювала у міській лікарні Донецька. Спершу була дільничною терапевткою, згодом стала завідувати відділенням і , нарешті, отримала посаду заступниці головного лікаря.
Згодом напрям діяльності Тетяни Бахтеєвої змінився і вона зайнялася лікуванням осіб, які постражди внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Так, Бахтеєва очолила Донецький обласний лікувально-оздоровчий центр для чорнобильців. Крім цього, близько трьох років працювала головою радіологічної МСЕК Донецького обласного управління охорони здоров'я.
Із 1997 року Тетяна Бахтеєва працювала в ДОКТМО (Донецьке обласне клінічне територіальне медичне об'єднання). Бахтеєва була там генеральною директоркою та головною лікаркою в одній особі.
Тетяна Бахтеєва в політиці
У велику політику Тетяна Бахтеєва прийшла в 2002 році, коли почала працювати у Комітеті Верховної Ради з питань охорони здоров’я. Через чотири роки вона очолила цей комітет і головувала там до 2014 року.
До цього Бахтеєва обиралася депутаткою Донецької міськради та Донецької облради.
Тетяна Бахтеєва неодноразово балотувалася в український парламент. Так, вона народна депутатка четвертого, п’ятого, шостого та восьмого скликань. Вона була членкинею “Партії Регіонів”. Згодом увійшла до опозиційного блоку.
Бахтеєва займається нині громадською роботою. Так, вона очолює Всеукраїнську громадську організацію “Земляцтво — рідний Донбас”.
Тетяна Бахтеєва активно веде свою сторінку в мережі Фейсбук. Там у неї більше чотирьох тисяч підписників. Пані Тетяна в мережі регулярно ділиться деталями своє діяльності та публікує пости щодо громадсько-політичної ситуації в країні.
Компромат
Скандал з онукою Тетяни Бахтеєвої
Диктаторські закони
Тетяна Бахтеєва в 2014 році голосувала за так звані Диктаторські закони. І хоч більшість із цих законів згодом скасували, факт голосування Бахтеєвої за них залишається фактом. Вона підтримувала закони, які обмежували права громадян, як вважають більшість експертів.
Бахтеєва проголосувала проти українського суверенітету над окупованими територіями
У січні 2018 року, будучи депутаткою восьмого скликання парламенту, Тетяна Бахтеєва голосувала проти Закону про визнання українського суверенітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей. Тоді Бахтеєва була у фракції політичної партії "Опозиційний блок». Тоді всі її колеги по фракції, які брали участь у голосуванні, проголосували проти закону.
Тетяна Бахтеєва вимагала відміни статті за незаконне збагачення
Звинувачення Бахтеєвої в сторону Зіновія Митника
Зіновій Митник — колишній міністр охорони здоров’я України. В 2010 році Тетяна Бахтеєва звинуватила його в тому, що в Міністерсві нібито провели незаконний конкурс на обрання очільника Державного фармакологічного центру. Так, як стверджувала Бахтеєва, у конкурсі переміг Віктор Хоменко, однак наступного дня міністр Митник дуже жорстко розмовляв із членами комісії, тому згодом на посаду переобрали іншого кандидата — Бліхара. Бахтеєва заявила, що Митник навіть грозився всіх звільнити, якщо вони не переоберуть потрібного кандидата.
Годинник за 100 тисяч доларів
У 2012 році Тетяна Бахтеєва з’явилася в стінах Верховної Ради з дуже дорогим аксесуаром. Це був годинник від бренду Breguet — Classigue Grande Complication. Про це повідомив журналіст Влад Содель. Вартість такого годинника — 100 тисяч доларів. А все тому, що його прикрашають 74 діаманти та біле золото з турбійоном. Крім цього, циферблат годинника перламутровий і прикрашений візерунком, гільйошованим вручну. Варто також відзначити, що цей годинник позиціонують як чоловічий аксесуар.
Бахтеєва і корупція
Тетяну Бахтеєву дехто вважає причетною до страшної справи загадкового зникнення тіл мертвонароджених немовлят на Дніпропетровщині. Віталій Купрій — колишній депутат міста Кам’янське, висловив припущення, що деякі українські чиновники були інструментом великої мережі торгівлі дітьми на органи та стволові клітини.
Крім цього, у ЗМІ натякають, що Бахтеєва — корупційна королева української медицини.
Дружба з Росією та скандал із Сивохо
Тетяна Бахтеєва неодноразово заявляла, що Україні треба здружитися з Росією, пишуть ЗМІ.
У 2020 році Тетяну Бахтеєву розкритикували за поїздку з Сергієм Сивохо на Донбас. Дії Сивохо оцінили позитивно,оскільки він відвідав дитячу лікарню в Слов’янську, допоміг з деякими приладами. Однак його супутницю в поїздці, Тетяну Бахтеєву, нещадно розкритикували, нагадавши їй 2014 рік та “патронство” Віктора Януковича.
“Бахтеєва в 2014-му так весело гуляла з повстанцями по Донецьку. А тепер зображає з себе мати Терезу. Де ж логіка”,
“Сергію Сивохо, а чому ж тільки Бахтеєва? Давайте вже її патрона Януковича з Ростова викликайте. Який треш”, — пишуть в мережі незадоволені українці.
Бахтеєва — лікарка Ахметова і Колесникова
ЗМІ повідомляють, що в 2005 році, коли Борис Колесников — спікер Донецької облради — був затриманий, до нього в СІЗО як лікарка прибула Тетяна Бахтеєва. Більше того, за заявою нардепа Костенюка вона в камері затриманого провела всю ніч. На таку заяву Бахтеєва терміново відповіла. Вона спростувала заяви Костенюка, а також відзначила, що через подібні слова у неї виникли конфлікти в родині.
Статки
За даними декларації, яку Бахтеєва Тетяна Дмитрівна подала в 2020 році, вона володіє квартирою в Києві площею 143, 3 квадратних метра. Крім цього, жінка декларує право користування квартирою доньки — Валітової Ірини Алімжанівни (квартира теж знаходиться в Києві, площа - понад 146 “квадратів”).
Із цінного рухомого майна Тетяна Бахтеєва декларує ювелірні вироби (каблучку, сережки та намисто з перлинами, комплект із каблучки та сережок), годинники (фірми Tabbah) та одяг (шуба та кожушок).
Загальний дохід Тетяни Бахтеєвої за рік склав 2 мільйони 41 тисячу 364 гривні. З них Бахтеєва більш ніж 800 тисяч гривень отримала у Верховній Раді України (близько 500 тисяч заробітної плати та близько 300 тисяч — відшкодування витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень). Крім цього, Бахтеєва задекларувала більш ніж 200 тисяч пенсії. Трохи менше від мільйона гривень Бахтеєва отримала від відчуження нерухомого майна. Рухоме майно вона також здавала в оренду й отримала від цього майже 50 тисяч гривень. Майже 35 тисяч гривень на рік склали проценти у ПриватБанку.
Також Тетяна Бахтеєва має заощадження у гривнях, доларах та євро. Готівкою Тетяна зберігає 391 тисячу 421 гривню, 108 тисяч доларів та 53 тисячі євро. На банківських рахунках Бахтеєвої значиться 297 тисяч 771 гривня.
Посилання
Тетяна Бахтеєва в мережі Фейсбук