Слюз Тетяна Ярославівна: голова Держказначейства та екснардепка від ВО "Батьківщина"
Слюз Тетяна Ярославівна — у парламенті її звинувачували в створенні корупційної схеми, блокування рахунків і вимозі "відкатів" до 20% за розблокування виплат
Біографія
Тетяна Ярославівна Слюз народилася 9 квітня 1965 року у Львівській області, Україна.
Освіта
У Тетяни дві вищі освіти. У 1987 році вона закінчила економічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, а через 18 років — академію народного господарства в Тернополі.
Сім’я
Тетяна одружена з Ярославом Слюзом. У 2019 році основним місцем його роботи було держпідприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт" (Борокське МПД). Також Ярослав був співвласником ТОВ "Бетоль Захід" (виготовлення виробів з бетону для будівництва).
У подружжя є син Андрій (1988 р.н.). З 2020 року він очолює держпідприємство "Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації". У 2015 році Андрій пробував стати депутатом Львівської облради. Балотувався від ВО "Батьківщина".
Кар'єра
Протягом двох років після закінчення Львівського університету Слюз працювала у виконавчому комітету Кам'янка-Бузької районної ради народних депутатів Львівської області. З 1987 по 1989 рік вона була економістом фінансового відділу. Потім протягом п'ятнадцяти років Тетяна працювала в податковій.
У 1990 році вона починала службу державним податковим інспектором у Кам'янка-Бузькому районі. До 2002 року Слюз вже займала пост першого заступника начальника міжрайонної податкової інспекції.
З 2002 по 2004 рік Тетяна була заступницею начальника управління Державної податкової адміністрації у Львівській області. З 2004 по 2005 рік вона працювала в Тернопільській обласній податковій на посаді заступниці начальника.
У 2005 році Слюз перебралася до столиці, де чергувала роботу в Міністерстві фінансів і Держказначействі. У першому відомстві Тетяна була заступницею директора Департаменту (2005-2006) і начальницею відділу (2006-2007). У другому — вона спочатку керувала столичним управлінням (2006), а потім очолила Держказначейство (2007-2010).
У 2012 році під 53-м номером у списку ВО "Батьківщина" Тетяна була обрана до Верховної Ради. У парламенті VII скликання вона входила до складу бюджетного комітету і була членом фракції ВО "Батьківщина".
У квітні 2014 року Слюз повернулася на пост керівниці Державного казначейства.
Компромат
Навесні 2010 року відомством, яким керувала Слюз, зацікавилися в Генеральній прокуратурі. Виявилося, що після проведення конкурсу з приватизації Одеського припортового заводу не повернули заставу деяким його ділянкам на загальну суму в 800 мільйонів гривень.
Правоохоронці відкрили проти Тетяни Слюз кримінальну справу за двома статтями Кримінального кодексу: зловживання владою і невиконання судового рішення, вчинене посадовою особою.
Наприкінці того ж року вона була оголошена у розшук через нецільове використання кіотських грошей. Тетяна переїхала за кордон, де перебувала до кінця 2012 року. Після того як вона була обрана до парламенту й отримала депутатську недоторканність, Слюз повернулася в Україну.
Влітку 2014 року парламентарій і ексрегіонал Олександр Пресман заявив, що в Держказначействі, яким знову керувала Слюз, гроші на реалізацію проєктів може отримати лише той, що дасть відкат у розмірі 17% від одержуваної суми.
У засобах масової інформації відзначали близьку дружбу Тетяни з Юлією Тимошенко, Олександром Турчиновим і Арсеном Аваковим. Останній допоміг Слюз працевлаштувати її сина на посаду голови Львівського науково-виробничого центру стандартизації, метрології та сертифікації. До цього Андрій Слюз був помічником керівника цієї структури.
Декларація
Згідно з електронною декларацією за 2019 рік Тетяна мала квартиру (121,8 кв.м) в селі Чайки на Київщині. У спільній власності їй належала ще одна квартира (41 кв.м) в селищі Добротвір у Львівській області.
На Ярослава Слюза було записано чотири земельні ділянки у Львівській області загальною площею у 24 307 "квадратів". Влітку 2019 року чоловік чиновниці за 43 тисячі гривень придбав автомобіль Renault Megane 2011 року випуску.
Тетяна разом з чоловіком заробила у 2019 році трохи більше мільйона гривень. Своєму синові Андрію вона позичила 35,5 тисячі доларів і 295 тисяч гривень.
Інформації про поточні декларації голови Держказначейства немає. З метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закритий.