Тімоті Снайдер
Тімоті Снайдер
245

Тімоті Снайдер

Снайдер Тімоті: американський вчений та історик

Тімоті Снайдер - Фото 1

Снайдер Тімоті — фахівець зі східноєвропейської, зокрема, української історії, досліджує також питання націоналізму, тоталітаризму та Голокосту

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра

Біографія

Тімоті Девід Снайдер народився 18 серпня 1969 року в американському місті Дейтон, штат Огайо.

Освіта

Здобувши середню освіту, Тімоті вступив до одного з найстаріших американських університетів Brown University в місті Провіденс, штат Род-Айленд. Вивчав історію та політологію. Потім продовжив навчання в британському Оксфорді. Тут отримав звання доктора наук.

Тімоті Снайдер - Фото 2

Сім’я

Снайдер народився в сім'ї ветеринарного лікаря і вчительки. Історик одружений другим шлюбом. Першою дружиною в 1994 році стала колега Мілада Вачудова. 

У 2005 році уклав шлюб з Марсі Шор. Вона теж історикиня, працює в Єльському університеті, де викладає європейську культурну та інтелектуальну історію. Спеціалізується на історії Східної Європи. Авторка книги "Ікра і попіл: життя і смерть варшавського покоління в марксизмі, 1918-1968".

У Снайдер і Шор є двоє дітей.

Кар'єра

В якості стипендіата, викладача або наукового співробітника Тімоті працював в дослідницьких центрах і навчальних закладах не тільки США, але і Франції, Австрії, Бельгії, Нідерландів. У 2013/2014 навчальному році Снайдер завідував кафедрою міжнародної історії в Лондонській школі економіки та політичних наук.

Тімоті спеціалізується на українській, російській, польській історії в основному XX століття. Займається дослідженням питання націоналізму, тоталітаризму і Голокосту. Професор Єльського університету. Створив курс лекцій з історії України.

Тімоті Снайдер - Фото 3

Тімоті — автор 15 книг, шість з яких про Україну. У 1998 році опублікував свою дебютну книгу "Націоналізм, марксизм і сучасна Центральна Європа: біографія Казимира Келлеса-Крауца", яка присвячена життю польського філософа і соціаліста.

Наступну роботу про історію країн Центральної та Східної Європи останніх століть Снайдер видав у 2003 році. Через два роки з'явилася книга "Нариси таємної війни: місія польського художника зі звільнення Радянської України" — дослідження міжвоєнної історії Другої Польської Республіки та Радянської України крізь призму життя українсько-польського політичного діяча Генрика Южевського.

У 2008 році історик опублікував книгу про життя "українського короля" Вільгельма фон Габсбурга "Червоний принц: Таємне життя ерцгерцога Габсбургів". 

У 2010 році Снайдер випустив книгу "Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним". У ній автор обґрунтував тезу про те, що нацистський і радянський режими знищили близько 14 мільйонів жителів на території європейської частини СРСР. Книжка стала бестселером і була перекладена на 30 мов.

У 2018 році вийшла "Дорога до несвободи: Росія, Європа, Америка", в якій Тімоті досліджував російські спроби вплинути на західні демократії, а також вплив філософа Івана Ільїна на Путіна і Російську Федерацію в цілому.

Тімоті Снайдер - Фото 4

Історик входить до складу приватної американської організації у сфері міжнародних зв'язків — Ради з міжнародних відносин, а також комітету по совісті Меморіального музею Голокосту США і Наукового товариства імені Шевченка в США. 

Тімоті також член редакційної колегії наукових видань: "Журнал сучасної європейської історії" та "Східноєвропейська політика і суспільства". Снайдер пише статті для таких видань як Herald Tribune, The Nation, Foreign Affairs, New York Review of Books, The New York Times та інших.

З 2014 року виступає з підтримкою України в її боротьбі з російською агресією. Був одним з підписантів відкритого листа діячів культури та науки із закликом до світових лідерів виступити на захист ув'язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова та інших політв'язнів.

Восени 2022 року історик став одним із послів глобальної ініціативи з підтримки України UNITED24. Тімоті запустив краудфандинг на суму 1,25 мільйона доларів для модернізації системи протиповітряної оборони.

Тімоті Снайдер - Фото 5
Згадки про персону