Узра Зея
  • Країна
    Сполучені Штати Америки
  • Соцмережі
Узра Зея
2861

Узра Зея

Зея Узра: заступниця Державного секретаря США з питань цивільної безпеки, демократії та прав людини

Узра Зея - Фото 1

Зея Узра — має тридцятирічний дипломатичний досвід на Близькому Сході, в Південній Азії і Європі в області прав людини

Біографія

Узра Зея народилася в місті Чапел-Гілл, штат Північна Кароліна, США.

Освіта

Зея отримала диплом Школи зовнішньої служби в Джорджтаунському університеті.

Крім англійської, вона володіє французькою, арабською та іспанською мовами.

Сім'я

Узра з'явилася на світ в родині іммігрантів з індійського міста Біхар. У Зеї була сестра Рена Голден — журналістка і керівниця служби новин, обіймала посаду старшої віцепрезидентки CNN International. У 2013 році Рена померла від онкології.

Кар'єра

У 1989 і 1990 роках Зея працювала в зовнішньополітичному журналі присвяченому Близькому Сходу і політиці США в регіоні "Washington Report on Middle East Affairs".

Видання відзначалося антиізраїльською риторикою і публікувало статті, що ставлять під сумнів лояльність американських євреїв і виступало проти фінансування меморіального музею Голокосту США. 

Узра Зея - Фото 2

У WRMEA Узра зібрала дані для книги, в якій стверджувалося, що ізраїльське лобі підірвало американський політичний процес, щоб взяти під контроль політику США на Близькому Сході через секретну мережу "брудних грошей".

Зея протягом 30 років була співробітницею дипломатичної служби США. З моменту вступу на дипломатичну службу в 1990 році вона працювала в Нью-Делі (Індія), Маскаті (Оман), Дамаску (Сирія), Каїрі (Єгипет) і Кінгстоні (Ямайка).

Бувши керівницею апарату заступника держсекретаря з 2011 по 2012 рік, Узра допомогла сформувати реакцію США на "арабську весну" та поглибила взаємодію США з державами, що розвиваються. 

З 2012 по 2014 роки вона обіймала посади виконувачки обов'язки помічника держсекретаря і головної заступниці помічника держсекретаря в Бюро демократії, прав людини і праці. 

З 2014 по 2017 рік місцем роботи Узри було американське посольство в Парижі. Тут вона обіймала посади тимчасової повіреної у справах посольства і заступниці голови дипломатичної місії.

У 2018 році у виданні Politico Зея написала, що їй довелося покинути Держдепартамент після того, як вона не отримала підвищення по службі через те, що не пройшла "тест Брейтбарта" адміністрації Трампа через свою расу і стать.

Узра Зея - Фото 3

З 2019 по 2021 рік Узра обіймала посаду президентки і генеральної директорки "Альянсу за миробудівництво" — мережі організацій, що працюють над припиненням насильницьких конфліктів у всьому світі. "Альянс за миробудівництво" об'єднує понад 130 організацій, що працюють в більш ніж 180 країнах.

Зея також працювала в "Albright Stonebridge Group", консалтинговій фірмі, співзасновником якої була колишня держсекретарка США Мадлен Олбрайт. Вона також викладала курсові роботи з американо-європейських відносин у рідному Джорджтаунському університеті.

У березні 2021 року президент Джо Байден висунув Зею на посаду заступниці Державного секретаря з питань цивільної безпеки, демократії та прав людини. Її кандидатура зазнала критики через її попередню роботу в "Washington Report on Middle East Affairs".

Узра Зея - Фото 4

Комітет Сенату з міжнародних відносин провів слухання щодо її висунення 15 квітня 2021 року. Але в підсумку сенатори позитивно поставилися до її кандидатури. В результаті Узра була затверджена на посаді 13 липня 2021 року голосуванням "73 проти 24" і вступила на посаду наступного дня.

20 грудня 2021 року Зея була призначена державним секретарем Ентоні Блінкеном одночасно виконувати функції спеціального координатора США з питань Тибету. Узра зустрілася з лідером тибетських вигнанців Пенпою Церінгом 25 квітня 2022 року, в рамках першої з серії зустрічей з просування свобод у Тибеті.

У жовтні 2024 року вона приїхала до України.

Узра Зея - Фото 5
Згадки про персону