В'ячеслав Чухно
  • Дата народження
    6 серпня 1979
  • Країна
    Україна
В'ячеслав Чухно
6018

В'ячеслав Чухно

В'ячеслав Чухно: рейдер зі зв'язками в кримінальному світі і спецслужбами країни-агресорки

В'ячеслав Чухно - Фото 1

Протягом багатьох років В'ячеслав Чухно старанно створив образ успішного бізнесмена, вірянина і «порядної» людини. Попри свої спроби постати в ролі зразкового громадянина, насправді він уособлює собою корупцію, маніпуляції і зраду Батьківщини.

Шлях «від охоронця до агента»

В'ячеслав Чухно народився в 1979 році. Його кар'єра почалася з роботи охоронцем на заправці «Веста» в 1995 році, де він згодом став заступником директора. 

Однак, за видимим кар'єрним зростанням стояли більш темні події: після придбання «Вести» компанією «ЛУКОЙЛ» через сумнівні угоди Сурена Сардаряна (підозрюваного в створенні ОЗУ, викраденнях людей і навіть вбивствах), Чухно «передали» новому власнику. Саме в цей період, як стверджують інсайдери, він був завербований російськими спецслужбами.

З того часу В'ячеслав регулярно їздив до Росії, офіційно представляючи Федерацію дзюдо Одеської області, але насправді — звітуючи перед своїми кураторами.

Рейдерство як основний «бізнес

Перші великі фінансові успіхи Чухно почалися у 2005 році зі створення мережі газових заправок «ЄГАЗ». Але за цим стояли схеми рейдерського захоплення. 

Земельні ділянки для заправок «ЕГАЗ» з'являлися, як гриби після дощу, нерідко в обхід власників. Схема була проста: власники землі раптово виявляли, що їхні ділянки вже зайняті, а опір швидко припинявся «міцними хлопцями» з кримінального оточення.

Особливу роль в цих захопленнях грали суди, де справи про повернення ділянок затягувалися роками. Інтереси Чухно відстоювали такі одіозні постаті, як голова Київського районного суду Одеси Сергій Чванкін та голова господарського суду Наталія Богацька.

В'ячеслав Чухно - Фото 2

Тісні зв'язки з криміналітетом

Зв'язок Чухно з одеським кримінальним світом неможливо ігнорувати. Його давнім «партнером» був кримінальний авторитет Халід Мусаєв, силовий блок якого забезпечував захоплення земель для заправок.

Але в 2023 році Чухно несподівано став головним свідком у справі Мусаєва та іншого авторитету, Сурена Сардаряна. Це дало підстави припускати, що Чухно намагався «очистити» своє ім'я, підставляючи колишніх союзників.

Політичні амбіції та спроби «перефарбуватися»

Після Революції Гідності Чухно, усвідомивши, що проросійська риторика більше не в моді, зробив спроби «змінити шкіру». У 2015 році він спробував стати депутатом від партії «Самопоміч», але його минуле виявилося сильнішим, і виборці не дали йому шансу.

Фінансові махінації та гори боргів

За фасадом успішного бізнесмена ховаються багатомільйонні борги. Тільки за 2009 рік Чухно взяв у кредит близько 1 мільйона доларів за курсом 8 гривень. 

Сьогодні його кредитори вимагають повернення коштів, що з урахуванням нинішнього курсу робить борг практично нереальним для погашення. У реєстрі судових рішень числяться й інші борги, включаючи заборгованість перед «УкрСиббанком» за іпотеку і борги перед приватними особами.

На сьогодні загальний борг Чухно становить близько 2 мільйонів доларів.

Зв'язки з російськими спецслужбами

Співпраця з державою-агресоркою простежується протягом всієї кар'єри Чухно. Його близькі стосунки з Василем Шестаковим, головою Федерації самбо в Росії та другом Володимира Путіна, не залишають сумнівів в його ролі «агента впливу».

В'ячеслав Чухно - Фото 3

До 2021 року Чухно відкрито відвідував Росію, прикриваючись спортивною діяльністю, але насправді контактуючи з кураторами з ФСБ. Крім того, він має тісні зв'язки з проросійськими політиками, включаючи Ігоря Рибака, який представляв інтереси «донецького» кримінального клану.

Медіавплив

Чухно також активно використовує медіа для захисту своїх інтересів. Йому приписують контроль над телеграм-каналом «Кардинал Рішельє» і сайтом «Фігурант». Ці медіаресурси В'ячеслав використовував для відбілювання своєї заплямованої багатьма скандалами репутації та кібератаками на тих, хто заважав йому в «бізнесі».

Падіння «імперії»

Спроби зберегти бізнес закінчуються невдачами. Його компанія «Інтерім сервіс» була виселена з будівлі санаторію імені Чкалова в Одесі після того, як довела пам'ятник архітектури до аварійного стану. Суд зобов'язав Чухно відшкодувати збиток, але боргова яма тільки поглиблюється.

Чухно-Семікрас: історія зміни прізвища

Ще одна цікава сторінка біографії В'ячеслава пов'язана з його зміною прізвища.

Історія почалася у 2011 році, коли Чухно одружився зі Світланою Романівною Бескостій. Через п'ять років, 4 березня 2016 року, Світлана Чухно змінила своє прізвище на Семікрас. У 2019 році подружжя офіційно розлучилося, що підтверджується рішенням Київського районного суду.

Проте через два роки після розставання, в 2021 році пара знову вирішила відновити свої стосунки та уклала повторний шлюб. Цього разу В'ячеслав Чухно взяв прізвище дружини, ставши Семикрасом.

До повномасштабного вторгнення залишилося менш як рік, і тепер вже під новим прізвищем В'ячеслав продовжив підтримувати контакти з російськими «партнерами». 

Основним напрямком його діяльності нібито стала торгівля скрапленим газом, отриманим з території Росії. Спілкування з російськими контактами, а також з представниками так званих «ДНР/ЛНР» велося через Facebook, Telegram і зашифрований додаток Threema.

Всього за три місяці до початку повномасштабного вторгнення Чухно-Семікрас провів у столиці країни-терористки близько чотирьох тижнів.

В'ячеслав Чухно - Фото 4

Кримінальні справи та підозри

Нині В'ячеслав Чухно-Семікрас є фігурантом кримінальних справ, відкритих за статтями 109 ч. 1, 110 ч. 2 і 436-2 Кримінального кодексу України. Згідно з постановою Приморського районного суду від 11 квітня 2024 року, він вважається частиною агентурної мережі російських спецслужб, які ведуть розвідувально-підривну діяльність на території України.

В рамках розслідування у Чухно-Семікраса були проведені обшуки, а також ініційовані арешти його майна. Слідство вказує на його регулярні контакти з представниками так званих «ДНР/ЛНР», що посилює підозри в його участі в антиукраїнській діяльності.

В'ячеслав Чухно - Фото 5

Спроба втекти від правосуддя

На тлі зростаючого тиску з боку правоохоронних органів і кредиторів, Чухно-Семікрас робить спроби покинути Україну. За останніми даними, він має намір переїхати в США, щоб сховатися від українського правосуддя і уникнути подальших розглядів.

Сьогодні В'ячеслав Чухно — банкрут з сумнівним минулим, заплямований зв'язками з кримінальним світом і російськими спецслужбами.

Згадки про персону