Вадим Колесніченко
  • Дата народження
    21 березня 1958
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Вадим Колесніченко
404

Вадим Колесніченко

Український політик, у 2006—2014 народний депутат України, з 2014 року — громадянин Росії, член партії «Родина». Відомий своєю неприязню до української мови. Експерти та частина українського суспільства вважає його українофобом. Сепаратист, сприяв анексії Криму Росією.

Дата народження:
21.03.1958 р.
Рідне місто:
Умань (Черкаська область)

Після школи Вадим Колесніченко вивчився на агронома в Уманській сільськогосподарській академії. Потім він отримав освіту юриста в Харківській юридичній академії ім. Ярослава Мудрого.

Свою кар'єру Вадим почав у 1975-му році. Пропрацювавши агрономом до 1981-го року, він почав рухатися партійною драбиною.

У 90-х рр. Вадим став працювати юристом. Згідно з його біографією, з 1999-го по 2006-й рік він був безробітним, після чого раптово став депутатом Парламенту. На той момент Колесніченко перебував у «Партії Регіонів».

Особисте життя

Вадим Колесніченко одружений з Лілією Македон. У пари є син Всеволод (2006 р. н.).

Скандали

На одному із засідань Верховної Ради Вадим Колесніченко вирішив розповісти про свого героїчного батька. Депутат заявив, що його тато згорів у танку під час II світової війни. Іронія полягає в тому, що Вадим народився через 13 років після закінчення війни. Напевно, мама занадто довго його виношувала...

У 2009-му році Вадим Колесніченко публічно звернувся до правоохоронних органів з проханням не закривати справу про зґвалтування неповнолітніх у дитячому таборі «Артек». Пізніше в ЗМІ просочилася інформація, що розтлінням дітей займалися депутати від БЮТ – Сергій Терьохін, Віктор Уколов, Руслан Богдан. Самі вони спростовували свою причетність до злочину. Як підсумок, справа була закрита через відсутність складу злочину. Той факт, що в ній фігурували депутати від Блоку Юлії Тимошенко назвали передвиборною провокацією. Зрозуміло, до наклепників зарахували Вадима Колесніченка.

У 2012-му році в Парламенті відбулася грандіозна бійка. Причиною послужив мовний «Закон Ківалова-Колесніченка». Щоб виключити провокації з боку опозиціонерів, члени «Партії Регіонів» заблокували трибуни президії.

Варто зазначити, що закон передбачав використання української мови в держустановах і ЗМІ. В інших випадках громадяни отримували б право користуватися рідною мовою. Таким чином українська мова отримала б статус формальної, що зміцнило б позиції російської мови.

Опозиціонери зустріли законопроект з різкою критикою. У результаті почалася жорстка бійка, приправлена нецензурними висловлюваннями. Один з депутатів – генерал Петрук – отримав черепно-мозкову травму.

Наступного дня Вадим Колесніченко завітав до Парламенту в провокаційній футболці. На ній красувався портрет Олександра Пушкіна з цікавим написом: «Велике російське слово».

Футболка була розмальована в кольори російського триколора.

У тому ж році вийшла скандальна книга Вадима Колесніченка. Вона отримала назву «ОУН і УПА: дослідження про створення "історичних міфів"». У ній депутат представив стос матеріалів про українські націоналістичні рухи, які розглядаються в представлених працях як прояви фашизму. Творіння було видане російською мовою в друкованому та електронному форматах.

Матеріал був сприйнятий з критикою. Різким зауваженням піддався не тільки зміст, але також якість перекладу. Варто зазначити, що прізвища вчених також були перекладені неправильно. Книгу нардепа назвали плагіатом.

Пізніше обурився професор Єльського університету Т. Снайдер. Він зазначив, що цей твір порушив його авторське право. Професор зажадав знищити електронні та паперові версії книги.

Варто зазначити, що до створення чтива представники Колесніченко попросили у низки вчених дозвіл на передрук їхніх праць. Всі відповіли незгодою. Проте їх матеріали були використані.

Історія повторилася рік потому. Тоді Вадим Колесніченко використав роботи західних істориків у своїй передвиборчій кампанії.

За деякими даними, правоохоронці мають у своєму розпорядженні документи, що свідчать про низку правопорушень з боку Колесніченка. Зокрема, він викритий у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі та шпигунстві.

Статок

За 2012-й рік Вадим Колесніченко задекларував прибуток  розміром 226501 грн.
Родині політика належать кілька земельних ділянок (1000 м²), 2 квартири (42,6 м² і 114 м²), а також 2 автомобілі («Toyota Avalon» і «Toyota RAV4»).

Фото й відео

Вадим Колесніченко - Фото 1

Згадки про персону