Мельник Вадим Іванович: колишній голова Бюро економічної безпеки та ексголова Державної фіскальної служби
Мельник Вадим Іванович — колишній військовий і підприємець, більш ніж 15 років працював у податкових органах.
Біографія
Вадим Іванович Мельник народився 2 травня 1972 року в місті Житомир.
Освіта
Мельник після восьми класів став курсантом Суворовського училища в Києві. Потім Вадим переїхав до Харкова, де спочатку отримав диплом у військовій академії Говорова (1994), а потім диплом в юридичній академії (2000).
У 2016 році Мельник захистив дисертацію на тему: «Адміністративно-правовий статус суб'єктів, які забезпечують економічну безпеку держави». Кандидат юридичних наук. Заслужений юрист України.
Сім'я
Вадим одружений з Оленою Мельник. Вона займається підприємництвом у сфері медичних та косметологічних послуг. У подружжя троє дітей.
Кар'єра
Перші п'ять років після закінчення військової академії Мельник служив в рідному виші. З 1994 по 1999 рік Вадим був курсовим офіцером факультетів радіотехнічних інформаційних систем і радіоелектронної боротьби.
Після звільнення з лав Збройних сил України Мельник шістнадцять років (2000-2016) служив у податковій. У 2000 році він починав службу на посаді старшого слідчого податкової міліції в місті Васильків на Київщині.
Потім Мельник був оперуповноваженим відділу по боротьбі з корупцією та безпеки в органах ДПС у Сумській області, а пізніше — старшим оперуповноваженим в особливо важливих справах відділу оперативно-профілактичних заходів та безпеки.
У 2004 році він був призначений заступником начальника відділу по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби управління податкової міліції з організації взаємодії ДПА в Сумській області. Через рік Вадим очолив слідчий відділ податкової міліції в Сумській області, а у 2006 році став заступником начальника управління податкової міліції.
З 2008 року Мельник працює в податковій міліції столиці. У 2011 році він виконував обов'язки заступника начальника управління — начальника відділу розслідування особливо важливих справ слідчого управління. З 2011 до 2013 року Мельник керував управлінням розслідувань особливо важливих справ.
Після цього він керував слідчим управлінням кримінальних розслідувань Міністерства доходів і зборів України. Далі Вадима перевели на посаду заступника начальника управління, начальника відділу планування та моніторингу Міндоходів в Київській області. У 2014 році він був заступником начальника Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС, а пізніше — очолив це управління.
У 2016 році Вадим покинув держслужбу, зайнявшись фермерським господарством. У тому ж році Мельник став співзасновником юридичної компанії «Правова і економічна Безпека». У 2019 році він викладав в університеті міста Суми.
У 2020 році Вадим вирішив повернутися на держслужбу. У лютому він подавав декларацію як кандидата на посаду першого заступника голови фіскальної служби. У липні — на посаду заступника начальника Головного управління податкової служби в Київській області. У грудні того ж року Кабмін без конкурсу призначив Вадима Мельника головою фіскальної служби.
З серпня 2021 по квітень 2023 року керував Бюро економічної безпеки України.
Декларація
У липні 2020 року Вадим Мельник опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
Очільник фіскальної служби володіє двома квартирами: в Києві (159,4 кв. м) та Ірпені (74,2 кв. м), ділянкою землі (834 кв. м) в селі Велика Чернеччина Сумської області та паркінгом (22,1 кв. м) в Ірпені. Його дружині належить ще дві квартири (46,1 і 114,6 кв. м), два нежитлових приміщення (104,9 і 106 кв. м), торгово-офісні приміщення (299,8 кв. м), паркінг (20,6 кв. м) в Ірпені, квартира в Туреччині (75 кв. м), паркінг в Києві (18,7 кв. м).
З цінного рухомого майна Вадим вказав в декларації мисливську рушницю вартістю в 168 тисяч гривень. Їздить новий глава фіскальної служби на автомобілі Range Rover 2014 року випуску. Машина обійшлася Мельнику в 1,24 мільйона гривень.
За 2019 рік сукупний дохід Вадима склав 1,1 мільйона гривень. Олена поповнила сімейний бюджет на 2,3 мільйона гривень. Готівковими коштами Мельник задекларував 940 тисяч гривень, його дружина — 1,67 мільйона гривень.