Сторожук Вадим Павлович: заступник директора «Київводоканалу» і депутата Київради від «Євросолідарності»
Сторожук Вадим Павлович — народний обранець, якого ЗМІ критикували за піар на школярах і заняття гречкосійством.
Біографія
Вадим Павлович Сторожук народився 5 липня 1973 року в місті Березне Рівненської області.
Освіта
У Вадима дві вищі освіти. Дипломованим викладачем іноземних мов він став, закінчивши у Києві лінгвістичний університет (1995 рік). Диплом інженера Сторожук отримав у технічному університеті нафти і газу міста Івано-Франківськ (2003 рік).
Крім того, він отримує третю вищу освіту за спеціальністю «Право» у Національній академії внутрішніх справ України.
Сім’я
Вадим одружений на Ользі Сторожук. У шлюбі з нею у депутата народилися син Денис і дочка Юлія.
Кар’єра
Трудову діяльність Сторожук почав перекладачем у спільному україно-французькому підприємстві «Континенталь». Тут він працював з 1995 по 1997 рік. У 1998 році Вадим став керівником відділу ЗЕД у компанії «Укргазсервіс». У 2000 році він зайняв крісло комерційного директора «Укрмашімпекса». Через чотири роки Сторожук очолив правління Дрогобицького машинобудівного заводу.
У 2005 році Вадим очолив ТОВ НПК «Фінновейт». На цій посаді залишався чотири роки. Сторожук — кінцевий бенефіціар і власник цієї компанії. Також він засновник ТОВ «Центр розвитку конярства «Гранд».
Протягом року (2009-2010) керував у місті Рівне комунальним підприємством водопровідно-каналізаційного господарства. Кілька місяців у 2012 році Вадим був комерційним директором ТОВ «Українське машинобудування». З 2014 року Сторожук займає крісло заступника директора ПрАТ «Акціонерна компанія «Київводоканал».
У 2012 році Вадим балотувався до парламенту. Він висунув свою кандидатуру на 152-му мажоритарному окрузі (місто Острог, частина міста Рівне, Гощанський, Корецький, Острозький, Рівненський райони). Однак через кілька днів після реєстрації у ЦВК Сторожук передумав і зняв кандидата з виборів.
У 2015 році він вперше був обраний до Київради. Вадим балотувався від БПП по 82-му округу (Подільський район) та набрав 28,3% (1919 голосів) виборців. У VIII скликанні був членом фракції БПП «Солідарність» і постійної комісії з питань власності.
Через п'ять років він переобрався від «Європейської солідарності». На виборах 25 жовтня 2020 року Вадим йшов 15-м у загальному міському списку партії. На дев'ятому окрузі (Подільський район) він балотувався під 2-м номером. На окрузі за Сторожука віддали свої голоси 2470 виборців.
У новому скликанні Київради Вадим став членом фракції ЄС і першим заступником голови екологічної постійної комісії.
Депутат займається волонтерством в благодійних фондах «Запорука» та «Скарбниця надії».
Компромат
Сторожук з 2014 року займає один з топових постів в ПрАТ «АК «Київводоканал». За інформацією ЗМІ, дане підприємство постійно опиняється в епіцентрі корупційних скандалів. Крім того, у столичній пресі відзначається, що фактично «Київводоканал» управляється екснардепом Андрієвським і братами Супруненко.
Сам же Сторожук, за даними деяких представників преси, після другого Майдану залишився в орбіті «сім'ї» експрезидента Януковича. Вадим має дружні стосунки з горлівським сепаратистом Безлером і нібито фінансує донбаських сепаратистів. Однак офіційно це не підтвердилося.
Журналісти помітили, що Сторожук часто не підтримує позитивні ініціативи інших київських депутатів. Так, він виступив проти проєкту рішення, який повинен був відкрити інформацію про кінцевих бенефіціарів власників юридичних осіб, які претендують на отримання прав на землю або майно територіальної громади Києва.
Сторожук засумнівався в ефективності продажу об'єктів комунальної власності через електронну систему «ПроЗорро.Продажі». Він заявив, що столичний Департамент комунального майна самостійно може вигідно для міста продати комунальне майно і без електронної системи.
Журналісти громадського руху «Чесно» неодноразово фіксували випадки гречкосійства Вадима Сторожука. Депутат займався організацією квитків на мультфільми для дітей виборців, передавав першокласникам підписані його ім'ям ланч-бокси.
Всупереч законодавчій забороні партіям втручатися в освітні процеси, Сторожук у вересні 2018 року побував на урочистостях в одній зі шкіл свого виборчого району. У фейсбуці він відзвітував, що за спонсорської фінансової допомоги у дворах двох шкіл облаштовані дитячі майданчики, зазначивши, що спонсорів знайшов він.
Декларація
У травні 2020 року Вадим Сторожук опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
Депутат Київради і його дружина на двох володіють 28-ма земельними ділянками у Васильківському районі Київської області. Вадиму належить також дві квартири (90,1 та 119,02 кв.м.) у Києві.
У лютому 2019 року Сторожук придбав автомобіль Audi A6 2016 року випуску за 1,3 мільйона гривень. Ольга Сторожук пересувається на Nissan X-Trail 2016 року випуску.
За 2019 рік сукупний дохід Вадима склав 1,8 мільйона. Ольга у якості страхових виплат отримала 39,7 тисячі. У банках депутат зберігає 41 тисячу гривень і 3 євро. У страховій компанії «МетЛайф» у нього зберігається 48,6 тисячі гривень, у дружини — 49,5 тисяч гривень. Готівковими коштами він задекларував 10 тисяч доларів, 8 тисяч євро, у його дружини — 7,5 тисяч доларів. Третім особам Сторожук позичив 30 тисяч доларів.