Антіпов Валентин Миколайович: депутат Дніпропетровської облради, якого називають активним учасником антиукраїнського руху в 2014 році
Антіпов Валентин Миколайович — депутат та чиновник, якого називають званим прихильником Новоросії та співзасновником незаконного ринку.
Біографія
Валентин Миколайович Антіпов народився 18 вересня 1963 року в селі Миколаївка Петропавлівського району Дніпропетровської області.
Освіта
Валентин навчався в середній школі селі Миколаївка. Антіпов має дві вищі освіти.
Диплом інженера-механіка отримав у Харківському інституті механізації та електрифікації сільського господарства (1985). У 2005 році він закінчив юридичний факультет в Міжрегіональній Академії управління персоналом (Дніпропетровськ).
Сім’я
Антіпов перебуває у шлюбі. Дружину звуть Ірина. У подружжя є син Назарій. Валентин також виховує падчерку Дарину Ковальову.
Кар'єра
Згідно онлайн-сервісу перевірки компаній Youcontrol, Антіпов був співзасновником та керівником ТОВ "НВО Таос" (інші види торгівлі). Компанія припинила свою діяльність. Валентин займав посаду заступника директора ТОВ «Укрнефтегазенергоремонт».
У 2007 році він став ініціатором створення програми розвитку козацтва в Дніпропетровській області, завдяки цьому була створена Рада Козацтва при обласній раді. Генерал Катеринославського козацтва.
Валентин працює у виконавчому апараті Дніпропетровської обласної ради. Був секретарем Ради Казначейства, очолював відділ з питань взаємодії з правоохоронними та контролюючими органами.
У 2016 році Антіпов став начальником відділу моніторингу питань адаптації учасників бойових дій і внутрішньо переміщених осіб управління з питань гуманітарної, соціально-культурної сфери та освіти.
З 2006 року Валентин тричі ставав депутатом обласної ради. У 2006 і 2010 року він обирався, як кандидат від Партії регіонів, у 2015 — від "Опозиційного блоку".
Антіпов — член постійної комісії з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства. Наприкінці 2017 року він вийшов з фракції "Опозиційний блок".
Валентин безуспішно балотувався до Верховної Ради. У 2006 році Антіпов був на непрохідному 236-му місці в списку Партії регіонів. У 2019 році він йшов самовисуванцем по 39-му мажоритарному округу. Однак ще до виборів зняв свою кандидатуру.
У четвертому скликанні (2002 — 2006) Верховної Ради Антіпов був на громадських засадах помічником народних депутатів Валентина Дзоня і Олега Царьова. У сьомому скликанні (2012 — 2014) він допомагав вже на платній основі парламентарю Артуру Мартовицькому.
Компромат
Як повідомляє громадський рух "Чесно", депутат Дніпропетровської облради Антіпов "в 2016 році пропустив 25% комісій і 33% сесій. В 2018 році пропустив 10% засідань депутатської комісії і 25% сесій".
"Чесно" також писав, що Антіпов в 2007 році став учасником "масової бійки за участю двох депутатів Дніпропетровської облради".
Сайт "Новини Дніпра" відзначив, що активісти звинувачували депутата "в прихильності Новоросії". Як пише "Дніпроград", Валентин Антіпов "був одним з найактивніших учасників антиукраїнського руху в Дніпрі, навесні 2014-го року".
Тому його призначення на посаду керівника відділу з питань взаємодії з правоохоронними та контролюючими органами виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради, а потім начальником відділу моніторингу адаптації бійців АТО і переміщених осіб спантеличило громадськість.
"Уже партійна приналежність не припускає, що він є соратником ні голови обласної ради Гліба Пригунова (БПП), ні його першого заступника Святослава Олійника («Відродження»). І та, і інша політичні сили, що входять до демократичної коаліції облради, в теорії ворожі вихідцям з Партії Регіонів та її послідовника «Опозиційного блоку», повідомляв “Дніпроград”.
"А якщо врахувати, що Антіпов був довіреною особою у одіозного «глави Новоросії» Олега «Шо» Царьова, то картина вимальовується сюрреалістична. Тобто, виходить, що патріотична більшість в облраді не тільки призначила на посаду начальника відділу облвиконкому представника з ворожого табору, а й довірила моніторити адаптацію воїнів АТО пособнику головного терориста Дніпропетровської області.
І все це в місті, яке зупиняло агресію зі Сходу. При цьому, доручивши йому займатися видачею статусу учасника бойових дій бійцям добровольчих батальйонів".
У березні 2018 року видання “Горсовет” повідомляло про конфлікт навколо "незаконного базару на Ігрені" (район в північно-східній частині Дніпра — прим. ред).
"На прохання дніпрян співробітники КП «Благоустрій» разом з муніципальною вартою почали демонтаж незаконного забору. Спорудження заважало руху пішоходів і транспорту по вулиці Зоопарковій.
Через годину після початку робіт на місці подій з'явилися представники Самарського РВВС. Вони спробували перешкодити роботі комунальників. Але не тільки поліція встала на захист забору. Непомітно співробітників КП «Благоустрій» оточили власники торгових точок і молодчики спортивної статури, в народі іменовані "титушки".
Як повідомляють представники преси, "у справі базару на Ігрені існує кримінальне провадження «про незаконне захоплення землі», але його розгляд застопорився на етапі досудового розслідування". Незаконний ринок належить ТОВ «Ігренський», засновниками якого в 2016 році стали Олександр Говоружській і сім'я депутата Дніпропетровської обласної ради Валентина Антіпова.
Варто зазначити, що депутат від «Опозиційного блоку» Валентин Антіпов займає в облраді посаду начальника відділу з питань взаємодії з правоохоронними та контролюючими органами виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради. Це також може вказувати на те, що поява начальника Самарського РВВС разом зі своїми поплічниками на Ігренському ринку було не випадковим".
Декларація
Депутат обласної ради має дві квартири (90,8 і 37 кв.м.) в Дніпрі і гараж (30 кв.м.) в місті Першотравенськ. Дружині Антіпова належить земельна ділянка (600 кв.м.) в Дніпрі і офіс (67,1 кв.м.) в Першотравенську.
У Валентина є вантажний автомобіль КАМАЗ 5511 1986 року випуску. Ірина в 2019 році придбала Toyota Prado 2007 року випуску. Машина обійшлася їй у 263 тисячі гривень.
За 2019 рік депутат облради заробив 245 тисяч гривень. Дружина поповнила сімейний бюджет на 416,6 тисячі гривень. У банку Валентин заощаджень не має. Готівковими коштами він задекларував чверть мільйона доларів.