Валентин Наливайченко
  • Дата народження
    8 червня 1966
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Валентин Наливайченко
4195

Валентин Наливайченко

Валентин Наливайченко: однокашник Путіна і кум Яроша хоче очолити країну

Валентин Наливайченко - Фото 1

Валентин Наливайченко вчився в розвідшколі в Москві, працював в США. Він двічі керував спецслужбою України і розсекретив архіви КДБ. Наливайченко звинувачує вище керівництво країни в коррупуціі і має намір стати президентом. Про це повідомляє Політека.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Політична та громадська діяльність
6. Компромат і скандали
7. Декларація

Біографія

Валентин Олександрович Наливайченко народився в Запоріжжі 8 червня 1966 року.

Сім’я

Його батько був робочим, а мама медсестрою. Валентин Наливайченко одружений. Дружина – Олена, дочка – Ольга.

Освіта

Валентин закінчив в 1983 році з відзнакою запорізьку школу № 30. Після отримання атестата він вступив на філфак Харківського держуніверситету. Цікаво, що навчався уродженець Запоріжжя на спеціальності «російська мова як іноземна».

Після закінчення 1-го курсу Валентин Наливайченко призваний в армію. Відслуживши строкову в ХДУ вирішив не повертатися і переводиться в Київський держуніверситет ім. Т.Г. Шевченка на спеціальність «референт-перекладач з англійської мови».

У 1990 році Валентин Наливайченко закінчив ВНЗ з відзнакою і розподілився в Київський інженерно-будівельний інститут на посаду викладача російської мови для іноземних студентів. Але, мабуть, хлопець мріяв присвятити себе спецслужбам оскільки працював з іноземцями.

І напередодні розпаду СРСР в 1991 році, як стверджує офіційна біографія, Валентин Наливайченко направлений на навчання в Інститут розвідки КДБ ім. Андропова. Цей заклад є «кузнею кадрів» нинішніх російських правителів.

Його закінчив Путін. Тут навчалися і його пітерські соратники: колишній Міністр Оборони РФ і глава Адміністрації РФ Сергій Іванов, директор Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін, директор служби Федеральної охорони Росії Євген Муров.

У 1994 році Валентин Наливайченко за власною заявою, ще не довчившись, йде з інституту КДБ і повертається на батьківщину в розпорядження СБУ.

Кар’єра

Одночасно з навчанням в Москві він працює в Запоріжжі заступником директора з економіки, маркетингу та менеджменту в ПП «Якість».

По поверненню з російської столиці в 1994 році, вихованець школи КДБ надходить на службу в дипломатичне відомство. Він призначений другим секретарем посольства України в Фінляндії.

Людині без спеціальної профільної освіти зайняти настільки високі посади в МЗС практично неможливо. Але, як стверджував тодішній Начальник ГУР України Скіпальський Наливайченко потрапив туди не без участі спецслужб.

У посольстві Фінляндії Валентин Наливайченко пропрацював до 1997 року, після чого був працевлаштований в консульській службі МЗС України.

У 2001 році розвідник-дипломат прямує в наступне престижне закордонне відрядження. На цей раз в столицю США Вашингтон. Тут він працює консулом до 2003 року.

Повернувшись з Америки, майбутній кандидат в Президенти України знову трудиться в консульському відділі МЗС чекаючи нового призначення, яке і було через рік.

У 2004 році Валентин Наливайченко призначений заступником Міністра закордонних справ. Тоді український МЗС очолив Костянтин Грищенко, який працював послом в США.

У 2005 році главою зовнішньополітичного відомства України став Борис Тарасюк. Він звільняє заступника міністра і призначає його послом до Білорусі.

Після «Помаранчевої революції» новий глава держави Віктор Ющенковідкликає Наливайченко з білоруського відрядження і призначає керівником СБУ. Зайнявши кабінет на Володимирській, 33 Валентин Наливайченко почав проводити реформування підвідомчої спецслужби.

За його ініціативою в односторонньому порядку денонсовано протокол про співпрацю між СБУ і ФСБ. На підставі цього документа росіянам дозволялося безперешкодно працювати на території Автономної Республіки Крим. Пізніше, з приходом Януковича протокол був відновлений.

Також з ініціативи Валентина Олександровича був знятий гриф секретності з документів КДБ, а архіви служби, що стосуються історії Голодомору, сталінських репресій, діяльності УПА були відкриті для вільного доступу.

Також керівник спецслужби передав будівлю СБУ у Львові громаді міста – в результаті в ньому створили Національний музей-меморіал жертв окупаційного режиму.

В одному з інтерв’ю Наливайченко заявив, що відновлення історичної правди є справою всього його життя.

Спецслужба на чолі з Валентином Наливайченком почала проводити роботу по євроатлантичній стратегії України.

Гучною справою СБУ часів Наливайченка стало затримання Олексія Пукача, причетного до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Також отримали резонанс корупційні справи суддів Сюзанни Станік і Ігоря Зварича.

Після приходу до влади Віктора Януковича Валентин Олександрович був звільнений з цієї посади. Він активно висловлюється проти підписання«донецькими» Харківських угод з Росією.

Після відставки з поста керівника спецслужби Наливайченко займається бізнесом. Він очолює компанію «Смайл Холдинг Україна».

У 2012 році чекіст стає нардепом від партії «УДАР».

На наступний день після втечі господаря Межигір’я Рада знову призначає Валентина Олександровича головою СБУ. Після низки скандалів 18 червня 2015 року пропрезидентська коаліція у ВР голосує за відставку Наливайченка. Як повідомляли тоді деякі ЗМІ за це рішення нардепам пропонували гроші.

Після звільнення він одразу ж починає виступати з викриттями в корупції чинного президента, а також Генпрокурора, глави Нацбанку і керівництва ДФС.

Політична та громадська діяльність

Після першого звільнення з СБУ, Валентин Наливайченко став головою політради партії «Наша Україна». Незабаром в знак протесту проти відмови політсили увійти в опозиційну коаліцію на виборах до Верховної Ради 2012 року він залишає «НУ».

У жовтні 2012 року екс-дипломат став депутатом парламенту за списком Партії УДАР Віталія Кличка. Парламентарій був противником прийняття так званих «диктаторських законів». Він разом з іншими нардепами блокував трибуну ВР, заважаючи голосуванню за ці закони.

Політик брав активну участь у подіях Євромайдану. Ще з 2007 року він підтримує організацію «Тризуб». Як відомо керував «Тризубом», а потім і «Правим сектором» Дмитро Ярош, який доводиться Наливайченко кумом.

У 2016 році Валентин Наливайченко заснував політичну партію «Справедливість». В кінці 2018 року він заявив про балотування на посаду президента України.

У січні 2019 року Центрвиборчком зареєстрував лідера «Справедливості» кандидатом на найвищу посаду в країні.

Компромат і скандали

Зрадник батьківщини

Ще під час роботи Наливайченко в США українські медіа поширили інформацію про те, що він нібито був завербований тамтешніми спецслужбами. Більш того, стверджувати, що консул України навіть отримав громадянство США. На доказ цього була опублікована скан-копія його американського паспорта.

У 2013 році нардепи від компартії ініціювали порушення стосовно Наливайченко кримінальної справиПарламентарії звинуватили свого колегу в тому, що він нібито під час роботи в СБУ виділив для користування співробітникам ЦРУ приміщення в будівлі української спецслужби. Крім того, Наливайченко нібито давав американцям можливість ознайомлення з документами, що складали держтаємницю.

Нападки представників КПУ Наливайченко назвав шизоїдними. Після Євромайдану ця справа була закрита.

Пособник порушників кордону

У 2017 році слідчі СБУ звинуватили свого колишнього шефа в організації і пособництві в порушенні держкордону. Силовики стверджували, що нібито в період 2014-2015 року здійснювалися перельоти в Росію без проходження прикордонного та митного контролю. А відбувалося це нібито за особистою вказівкою глави служби безпеки Наливайченко.

Дії своїх колишніх колег лідер «Справедливості» назвав тоді політичним замовленням.

Фігурант «Миротворця»

Колишній глава СБУ активно підтримував Михайла Саакашвілі. У вересні 2017 року він був в числі тих, хто брав участь в незаконному перетині кордону колишнім губернатором Одеської області.

За ці дії Наливайченко був внесений в базу сайту «Миротворець».

Він розміщений в розділі «Чистилище», як людина яка загрожує безпеці країни. За незаконний перетин державного кордону Мостицький районний суд Львівської області оштрафував Валентина Наливайченка на суму 3400 грн.

Кришування земельних махінаторів

У листопаді 2014 року дочка Наливайченка Ольга влаштовується на роботу в юридичний відділ компанії «Техенерготрейд», що належить українському бізнесменові Віктору Поліщуку.

Як встановили розслідувачі, Поліщук по лінії дружини є родичем прем’єр-міністра Росії Дмитра Медведєва. Після того, як дівчина прийшла працювати в «Техенерготрейд» щодо Поліщука закривають кримінальну справу про незаконне відчуження земельної ділянки площею 94,67 га в Броварах, де був розташований радіопередавальний центр.

Цю подію пов’язують з діяльністю голови СБУ.

Декларація

Балотуючись на посаду Президента України Валентин Наливайченко надав до ЦВК декларацію про доходи за 2017 рік. Як зазначено в документі екс-главі СБУ належить земельна ділянка площею 1 200 кв. м в Київській області.

У сім’ї Наливайченків у власності квартира в столиці площею 72,9 кв. м. Дружина кандидата одноосібно володіє квартирою в Києві площею 379,4 кв. м, трьома земельними ділянками, і садовим будинком в Київській області. Все це «добро» вона отримала в подарунок.

Також в декларації Валентин Олександрович вказав грошові доходи дружини Олени. Річна зарплата жінки по основних місцях роботи склала: ТОВ «ПАЛ» – 29 821 грн, ТОВ «Смайл Холдинг Україна» – 9600 грн.

Іншого цінного майна і транспортних засобів у подружжя Наливайченків в декларації не зазначено.

Згадки про персону