Герасимов Валерій Васильович: начальник Генштабу РФ і перший заступник міністра оборони
Герасимов Валерій Васильович — один з головних організаторів війни в Україні, підозрюваний у злочинах проти основ національної безпеки України, миру та міжнародного правопорядку
Біографія
Валерій Васильович Герасимов народився 8 вересня 1955 року в місті Казань, нині Російська Федерація.
Освіта
Валерій здобув вищу військову освіту. Навчався в навчальних закладах від суворовського училища в Казані до академії Генштабу в Москві.
Сім’я
Герасимов одружений. У нього двоє дітей. Син пішов по стопах батька і став військовослужбовцем.
Кар'єра
Валерій з 1977 року служив у танкових військах радянської армії. Спочатку був у складі Північної групи військ, яка дислокувалася в Польщі. Через п'ять років його перевели на Далекий Схід, а в 1987 році він був призначений начальником штабу і командиром полку в Прибалтиці.
Після розвалу Радянського Союзу Герасимов командував виведенням військ з території незалежних балтійських країн в Московську область. У 1998 році він був заступником, а через три роки командувачем 58-ю армією, яка базувалася на Кавказі та брала участь у Другій чеченській війні.
Наприкінці 2006 року Герасимова призначили командувати штабом Північно-Кавказького військового округу. У грудні 2007 року він очолив Ленінградський, а потім Московський і Центральний військові округи.
З 2010 року Валерій служить в Генеральному штабі. Два роки був заступником командувача, а з 2012 року командувач ГШ. Також Герасимов перший заступник Міністра оборони та член Ради безпеки РФ. У лютому 2013 року йому присвоєно звання генерала армії.
У січні 2023 року призначений командувати Об'єднаним угрупуванням військ (сил).
Компромат
Герасимов — один з ідеологів і організаторів вторгнення в Україну і війни в Сирії. З 2014 року його прізвище зазначено в санкційних списках Євросоюзу, Канади, США, Швейцарії, Австралії, Нової Зеландії, Японії, а також України за розв'язання загарбницької війни.
За даними українських правоохоронців, саме начальник Генштабу організував вторгнення на Донбас у 2014 році. Незадовго до антитерористичної операції Герасимов за допомогою всіх підпорядкованих Генштабу сил і ресурсів, активно вів підривну діяльність щодо України.
Журналісти-розслідувачі видання Bellingcat поряд з Путіним і Шойгу називали Герасимова одним з головних підозрюваних у справі про транспортування "Бука".
Влітку 2014 року снаряд, випущений з цього зенітно-ракетного комплексу, збив цивільний літак Boeing 777. Лайнер летів з Малайзії до Нідерландів у небі над захопленою росіянами Донецькою областю. Жертвами злочину стало майже 300 осіб.
Через рік українські правоохоронні органи оголосили російського генерала у міжнародний розшук за статтею КК "ведення агресивної війни проти України" за фактом розстрілу бійців АТО в іловайському коридорі.
За інформацією ЗМІ, рішення про повномасштабне вторгнення у 2022 році було прийнято Путіним на нараді з міністром оборони Шойгу, начальником Генштабу Герасимовим та секретарем Радбезу Росії Патрушевим.
У травні 2022 року в пресі з'явилася інформація, що начальник Генштабу особисто їздив до Ізюма на Харківщині, щоб командувати наступом. Одержав поранення в результаті удару по командному пункту російських загарбників.
Ексміністр внутрішніх справ України Арсен Аваков писав у соцмережах, що у Герасимова осколкове поранення правої гомілки без перелому кістки. Однак за даними "Української правди", Герасимов не був поранений.
Навесні 2023 року ватажок найманців з ПВК "Вагнер" Пригожин звинуватив військове керівництво Росії в некомпетентності. За його словами, бойовики-вагнерівці тисячами гинуть, бо не забезпечені всім необхідним, а фраза Пригожина: "Шойгу, Герасимов, де боєприпаси? "стала хітом і інтернет-мемом.
Влітку того ж року російської військове керівництво звільнило командувача окупантами на півдні України генерала Попова. Він заявив, що позбувся посади через критику Шойгу і Герасимова. Попов порушив питання про відсутність контрбатарейної боротьби, відсутність станцій артилерійської розвідки, а також про масову загибель і поранення окупантів від української артилерії.
Декларація
Остання доступна у відкритому доступі декларація начальника Генштабу датується 2017 роком. Тоді сукупний дохід Герасимова склав 5,2 мільйона рублів. Дружина заробила 217,8 тисячі рублів.
З нерухомого майна він задекларував земельну ділянку під індивідуальне житлове будівництво (2125 кв.м), житловий будинок (554 кв.м) і баню (236.3 кв.м). На дружину була записана квартира (131.5 кв.м). Також у неї була службова дача (891.1 кв.м).