Гуманенко Валерій Леонідович: депутат Київради, якого підозрювали в шахрайстві і службовому підробленні
Гуманенко Валерій Леонідович - депутат і голова правління ОСББ, який “кошмарить” бізнесменів, і на якого правоохоронці відкрили дві кримінальні справи.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео
Біографія
Гуманенко Валерій Леонідович народився 31 серпня 1970 року.
Освіта
У 1987 році Валерій Гуманенко закінчив середню школу №2 в місті Зеленодольськ Дніпропетровської області. У цьому ж році він вступив на факультет важкого машинобудування у Криворізький гірничорудний інститут. У 1993 році Гуманенко отримав диплом про вищу освіту.
Сім'я
Дружину звуть Вікторія. Одружені з 1987 року. У Валерія Гуманенка є двоє дітей, а також одна онука.
Кар'єра
Ще студентом, у 1988 році Валерій Гуманенко влаштувався на завод "Континент" (Зеленодольск). Працював тут на різних посадах до 1995 року. Наступні десять років займався бізнесом в області комп'ютерної техніки.
У 2005 році очолив Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Тичини 16/2". У 2011 році почав керувати органом самоорганізації населення Комітету мікрорайону "Березняки-Тельбін". У тому ж році став головою Громадської спілки "Асоціація органів самоорганізації населення міста Києва".
Гуманенко - консультант Київської міської організації Всеукраїнської громадської організації "Асоціація сприяння самоорганізації населення".
У 2014 році балотувався до Верховної Ради за списками ВО "Батьківщина". Однак його сто дев'яносто шостий номер виявився непрохідним. Зате на наступний рік з цією політичною силою Валерій Гуманенко пройшов до Київської міської ради.
Входить до постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.
Компромат
Як зазначає київська преса, як з'ясувалося, на депутата Київради Валерія Гуманенка, який очолює ОСББ "Тичини, 16/2", заведено кримінальне провадження за привласнення грошових коштів мешканців.
За інформацією Головного слідчого управління Національної поліції України, ще у 2015 році Дніпровським управлінням поліції були відкриті дві кримінальні справи щодо Валерія Гуманенка. Перше - по ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу і стосується привласнення коштів мешканців. Друга - за фактом внесення неправдивих даних до протоколу загальних зборів ОСББ "Тичини, 16/2" - по ст. 366 (службове підроблення) Кримінального Кодексу України.
Однак, протягом декількох місяців слідство велося дуже мляво і, швидше за все, був узятий курс на розвал справ. Звичайно, депутату Київради від "Батьківщини", який активно влаштовує киянам лекції про створення ОСББ, явно не потрібний у політичній біографії факт про розкрадання коштів і підробці документів в ОСББ, яке він очолює понад десяток років. Це ж руйнує всю легенду.
Посудіть самі: за допомогою інтернет-каналів Гуманенко створив імідж такого собі героя - громадського працівника, керівника зразково-показового ОСББ, який тільки і переживає за людей і вчить їх створювати об'єднання мешканців багатоквартирних будинків. А тут виявляється, що в його ідеальному королівстві не все так ідеально: і гроші мешканців пропадають, і документи підробляються, і легітимність самого керівника викликає питання. Як після такого лекції і семінари проводити?
Після ряду звернень мешканців будинку у Генпрокуратуру, Нацполіцію і до нардепів у самій поліції була проведена перевірка, яка підтвердила, що досудове слідство у даних кримінальних провадженнях велася неналежним чином. Головне управління Нацполіції у Києві взяло на контроль розслідування справ щодо діяльності Валерія Гуманенка.
Варто зазначити, що звернення до Головного слідчого управління Нацполіції про розслідування даних кримінальних проваджень писала і народний депутат Юлія Тимошенко - голова партії "Батьківщина", яку зараз в Київраді представляє Валерій Гуманенко.
Пізніше дві справи щодо Гуманенко були об'єднані в одне кримінальне провадження.
Крім цього, мешканці будинку по пр. Тичини, 16/2 стверджують, що Валерій Гуманенко незаконно обіймає посаду голови ОСББ, адже після закінчення терміну його повноважень у 2015 році так і не було вчасно проведено загальні збори членів ОСББ. Такі збори відбулися тільки в квітні 2016 року, тобто, майже через пів року після необхідного терміну.
При цьому, коли на запрошення мешканців на ці збори прийшли депутати Київради Андрій Странніков, Віталій Росляков і радник мера Дмитро Білоцерківець, сам "вічно легітимний" глава ОСББ Валерій Гуманенко намагався вигнати їх із залу і погрожував поліцією, мабуть, дуже побоюючись, що колеги дізнаються багато цікавого про його діяльність.. Він навіть написав скаргу до регламентної комісії Київради, мовляв, негоже депутатам бути присутніми на подібних заходах.
Ну а вишенька на торті - вимога Валерієм Гуманенком грошей з підприємця, якому належить кафе, розташоване поруч з будинком, ОСББ, яке він очолює. Звичайно, журналісти вже багато писали про те, як псевдоактивісти "кошмарять" бізнесменів. Але підтвердження конкретного факту отримали вперше.
Навіть на зауваження підприємця про те, що діяльність закладу громадського харчування абсолютно законна і є всі необхідні документи, Валерій Гуманенко заявив: "Я голова ОСББ ... Я завжди з площею. Тут все моє!". А трохи пізніше додав: "Я господар на території. Ну, я відчуваю себе так".
Ці слова дуже добре характеризують людину, яка повинна служити суспільству!
І зауважте, будівлю, в якій розташоване кафе, не перебуває на території ОСББ "Тичини, 16/2". Це інша будівля.
Декларація
Депутат Київради задекларував три земельні ділянки у Києві та Київській області загальною площею у три тисячі сімсот квадратних метрів. По одній ділянці належить особисто Гуманенку, його дружині і тестю. Крім того, у дружини та її батька є ще по одному житловому будинку, а Валерій має у власності квартиру в Києві (сто двадцять три "квадрати") і гараж.
Гуманенко пересувається на Volkswagen Caddy 1.9 TDI 2008 року випуску. Вартість автомобіля сто п'ятдесят вісім тисяч гривень.
Подружжю належать сорок дев'ять відсотків ТОВ "Бікос". Основна діяльність оптова торгівля комп'ютерами, периферійним комп'ютерним обладнанням і програмним забезпеченням.
Загальний дохід Валерія Гуманенка за минулий рік двісті шість тисяч гривень. Вікторія Гуманенко отримала сто сім тисяч гривень. Задекларував депутат Київради і пенсію тестя - майже шістдесят тисяч гривень.
Банківських рахунків у Валерія Гуманенка і його сім'ї немає. Готівковими коштами він задекларував сімсот тисяч гривень. У його дружини є триста тисяч гривень, дві тисячі євро і вісім тисяч доларів. У тестя - чверть мільйона гривень, п'ять тисяч євро і шість з половиною тисяч доларів.
Посилання
Громадська приймальня: 02098, м. Київ, вул. Шумського, д. 6-б (Дніпровський район). Графік роботи приймальні: понеділок, п'ятниця, з 10.00 до 18.00.
Особиста зустріч з депутатом за попереднім записом: середа з 15.00 до 18.00 п'ятниця з 15.00 до 17.00.
Громадська організація, яка виконує функції громадської приймальні: громадська спілка "Асоціація органів самоорганізації населення міста Києва".