Валерій Іщенко
  • Дата народження
    11 листопада 1973
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Валерій Іщенко
2903

Валерій Іщенко

Іщенко Валерій Олександрович: екснардеп, якого підозрюють у розкраданні 20 мільйонів з "Укрзалізниці"

Валерій Іщенко - Фото 1

Іщенко Валерій Олександрович - володар підземних переходів та дарницьких МАФів, який обікрав "Укрзалізницю", а також отримав від мами мільйони гривень у подарунок.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Валерій Олександрович Іщенко народився 11 листопада 1973 року у місті Київ.

Освіта

Валерій Іщенко має відразу кілька дипломів середньо спеціальної та вищої освіти. Так в Київському технікумі електроприладів він отримав кваліфікацію техніка-електромеханіка. Потім у харківських вишах Валерій став дипломованим інженером-економістом та держуправлінцем.

У Київському національному університеті будівництва і архітектури, Іщенко став інженером з автоматизації. У цьому ж університеті він вивчав міське будівництво та господарство.

Сім'я

Валерій Іщенко знаходиться у цивільному шлюбі з Кариною Борискіною. Вона займається підприємницькою діяльністю. У колишнього народного депутата дві доньки: Неллі і Емілі.

Кар'єра

Валерій Іщенко трудову діяльність розпочав у 1993 році на приватному підприємстві «Вітос». Обіймав посаду заступника директора. Через рік він очолив фірму «АТВ».

Валерій Іщенко - Фото 2

У 2003 році він обійняв посаду фінансового директора торгового центру «Південний». Через шість років Валерій Іщенко, перемігши у конкурсному відборі, був призначений на посаду директора з економіки у державне підприємство «Український державний науково-дослідний і проєктний інститут цивільного сільського будівництва». Однак уже через рік Валерій повернувся на свою попередню посаду у торговому центрі «Південний».

У 2006 році Валерій вирішив зайнятися політикою. Але перший млинець виявився глевким. Іщенко не зміг стати депутатом Київської міської ради разом з партією "Наша Україна".

Зате через два роки з другої спроби він став депутатом від партії "УДАР" в Київраді. Тут Валерій був призначений заступником голови постійної комісії з питань земельних відносин, містобудування та архітектури.

Через чотири роки Іщенко "пішов на підвищення". У 2012 році під 32-м номером від тієї ж політичної сили він успішно балотувався до Верховної Ради. У сьомому скликанні (2012-2014) Валерій був заступником голови комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики.

Валерій Іщенко - Фото 3

Через два роки Іщенко був переобраний до Верховної Ради. На цей раз депутатський мандат Валерій отримав, як кандидат від Блоку Петра Порошенка (37-й номер у списку). 

У восьмому скликанні Валерій Іщенко був членом комітету з питань податкової та митної політики. Крім того, Валерій Іщенко увійшов до складу груп з міжпарламентських зв'язків з Австрією, Словаччиною, Норвегією, Угорщиною, Ізраїлем і Китаєм.

За час роботи в восьмому скликанні народний обранець зробив 24 депутатських запити, взяв участь у створенні 68 законопроєктів і всього чотири рази виступив в стінах парламенту.

Компромат

Антикорупційні органи (НАБУ і САП) підозрюють Валерія Іщенко у причетності до заволодіння коштами ПАТ "Укрзалізниця" на суму в двадцять мільйонів гривень.

Валерій Іщенко - Фото 4

У 2019 році після закінчення повноважень народного депутата, Валерій Іщенко опинився на лаві підсудних. За даними НАБУ, колишній народний обранець "сприяв протиправному заволодінню у 2015 році коштами державного підприємства "Укрзалізничпостач" на суму понад 20 млн грн". "Укрзалізниці" продавали метизну продукцію (гвинти, болти, гайки та т.д.) за завищеними цінами.

Крім того, слідство припускає, що у 2016 році було скоєно "замах на незаконне заволодіння 43 млн грн". У жовтні Феміда "обрала підозрюваному ексчиновнику запобіжний захід у вигляді домашнього арешту." Суд зобов'язав здати Валерію Іщенку паспорт, але електронний браслет на нього не наділи. Крім того були заарештовані три квартири експарламентаря.

За даними ЗМІ, Валерій Іщенко, у середині 2010-х років володів кількома десятками підземних переходів у Києві. "38 переходів на Оболоні, Куренівці та Подолі віддали в оренду ТОВ “Український будівельний холдинг”. Одним із засновників фірми в Єдиному державному реєстрі значиться 60-річна Анна Іщенко", яка є матір'ю політика.

Валерій Іщенко - Фото 5

Крім того, столичні ЗМІ повідомляли, що Валерій Іщенко - власник МАФів на Дарниці, до яких є претензії з приводу законності їх встановлення. Сам же депутат заявив, що жодних відносин до МАФів не має. І навіть, навпаки, він бореться з їх установкою. Правда, не Дарницькому, а в Деснянському районі.

За даними журналістів, "Іщенко в Київраді відстоював свої бізнес-інтереси і через сесію за допомогою своїх однопартійців ініціював виділення земельних ділянок фірмам, які йому підконтрольні".

Валерій Іщенко у 2012 році опинився в епіцентрі фінансового скандалу. У своїй декларації він у розділі «подарунки, призи, виграші» політик вказав суму у розмірі 12,6 мільйона гривень. Резонанс був дуже масштабний. Іщенко заявив, що таку величезну суму він отримав у дар від своєї матері. Раніше вона займалася бізнесом, а у 2011 році вона вирішила відпочити і переписала свої активи на нього.

Декларація

У серпні 2019 року Валерій Іщенко подав декларацію про свої доходи за вісім місяців поточного року.

Валерій Іщенко - Фото 6

Ексдепутат Верховної Ради вказав квартиру (204,5 кв.м.), два машиномісця (по 12,6 кв.м.) у Києві. У столиці Валерій орендує офіс (68,3 кв.м.). Цивільна дружина колишнього парламентаря знімає у селищі Козин під Києвом житловий будинок (211.1 кв.м.).

З цінного рухомого майна він задекларував швейцарські годинники у кількості трьох штук та одну ікону. Іщенко на правах довіреності користується автомобілем Toyota Land Cruiser 2011 випуску.

За вісім місяців екснародний обранець заробив 727,5 тисяч гривень. Бізнес цивільної дружини приніс їй 2,1 мільйона.

На банківському рахунку Іщенко зберігає майже п'ять тисяч євро. У Карини Борискіної у банку зберігається 19,4 тисячі гривень. Готівковими коштами колишній депутат задекларував пів мільйона доларів, 85 тисяч євро і 1,3 мільйона гривень.

Згадки про персону