Ксьонзенко Валерій Петрович: "опозиціонер", кнопкодав та депутат-популіст з Київської обласної ради
Ксьонзенко Валерій Петрович - балотувався у 2019 році в український парламент, і за зауваженнями журналістів, у своїй програмі "відзначився" популістськими гаслами.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео
Біографія
Валерій Петрович Ксьонзенко народився 28 квітня 1962 року у селищі Новий Донбас Донецької області.
Освіта
На початку 1980-х Ксьонзенко два роки відслужив у радянській армії. Вищу освіту Валерій отримав у 1991 році після закінчення Харківського юридичного інституту. Закінчив також Київський національний економічний університет.
Валерій Ксьонзенко - кандидат економічних наук.
Сім'я
Ксьонзенко одружений. Обраницю звуть Ольга. Вона є власницею та кінцевим бенефіціаром ТОВ "Олва-Маркет" (рекламні агентства). Також їй належить половина компанії "Спорт Маркет" (діяльність в сфері спорту).
Валерій - багатодітний батько. У нього є двоє синів: Антон і Родіон та одна донька Єлизавета. У 2014 році Родіон Ксьонзенко балотувався до Київської міської ради по дев'ятому мажоритарному округу від партії «Нове життя».
Кар'єра
Протягом 1980-1987 років (з перервою на службу в армії) Валерій Ксьонзенко трудився слюсарем-ремонтником на заводі «Арсенал». Після закінчення юридичного інституту, Валерій кілька років трудився юристом. З середини 1990-х років він обіймав керівні посади у нафтопереробних компаніях.
Починаючи з 2004 року Ксьонзенко був президентом або головою наглядової ради різних приватних компаній (АБ «БРР», будівельної корпорації «ІБК«Місто», ТОВ «СВМ-буд», ТОВ «Спецвисотмонтаж-СТРОЙ»).
Один рік (2013-2014) Валерій був секретарем у міській раді Борисполя. Валерій Ксьонзенко був власником 43,5% акцій АБ «Банк регіонального розвитку».
У 1998 і 2002 роках Валерій Ксьонзенко балотувався до Верховної Ради. Обидва рази він йшов самовисуванцем по мажоритарному округу. Однак отримати депутатський мандат йому так і не вдалося.
Зате вийшло стати депутатом місцевих рад. Спочатку він пройшов до Бориспільської міської ради (2010 рік за списками Партії регіонів). А пізніше став депутатом Київоблради (2015 рік переміг по "мажоритарці" від "Опозиційного блоку"). В обласній раді Валерій - член комісії з питань бюджету і фінансів, а також член Президії КОР.
Під час президентських виборів весною 2019 року Валерій Ксьонзенко був довіреною особою Юрія Бойка. Представляв інтереси ексрегіонала на окрузі №98 (місто Бориспіль, Бориспільський, Згурівський, Переяслав-Хмельницький, Яготинський райони, частина Броварського району Київської області).
У тому ж році Валерій Ксьонзенко втретє спробував отримати депутатський мандат. Від партії "Опозиційний блок - За життя" він балотувався на тому ж 98-му мажоритарному окрузі.
Однак він втретє програв вибори у парламент. З результатом 4,05% голосів виборців Валерій Ксьонзенко зайняв тільки сьоме місце. На парламентських виборах колишній президент ряду компаній значився тимчасово безробітним.
Компромат
Як відзначають засоби масової інформації, "за даними парламентської слідчої комісії, компанія «Нафта-К» на чолі з Валерієм Ксьонзенко була серед найбільших боржників збанкрутілого банку «Україна». Сума боргу - 165,7 млн грн. Валерій Петрович відкидає ці звинувачення. За його словами, ця інформація не відповідає дійсності".
У 2019 році Віктор Ксьонзенко балотувався в парламент від ОТЗЖ. Журналісти відзначили, що у програмі кандидат виступав за те, що Донбас отримав автономний статус у складі України. Крім того, він є прихильником позаблокового статусу країни, тобто по суті політик проти вступу в НАТО. Він прагне відновити економічні зв'язки з Росією, підтримує прийняття закону про референдуми.
“У соціальному блоці програми Ксьонзенко за рівнем популізму перевершив усіх своїх колег. Він пише про зниження тарифів (функція Кабміну), хоче списати борги за комунальні послуги населенню, що може спричинити колапс комунальних господарств, а виплати за народження дітей сягають до 400 тис грн. При цьому немає жодних кроків, як наповнити бюджет держави, щоб уможливити такий популізм".
У 2017 році представники преси назвали депутата Київоблради Ксьонзенко "прогульщиком" засідань бюджетної комісії. Сам же Валерій Ксьонзенко заявив, що був присутній на всіх засіданнях. "Хто вам таке про мене сказав? Я навіть на Новий рік, відколи приходжу на комісію".
Ольга Бабій, яка очолює бюджетну комісію, підтвердила, "що Ксьонзенко один з найорганізованіших і, що є присутнім майже на всіх засіданнях. Однак інформацію про присутність Ксьонзенко на комісіях лише 12 разів з 21" підтвердила Громадському руху “Чесно” помічниця голови комісії.
Попався Ксьонзенко і за неперсональним голосуванням. "Депутат облради від “Опоблоку” Валерій Ксьонзенко двічі прокнопкодавив за Юрія Чередніченка, коли той вийшов, залишивши в слоті свою картку". Однак, як тільки Валерій побачив, що його знімає камера, перестав порушувати закон.
Декларація
У березні 2019 року депутат Київоблради опублікував електронну декларацію про доходи за минулий рік.
Валерій Ксьонзенко володіє двома земельними ділянками (2500 і 3368 кв.м.) і одним житловим будинком (36,1 кв.м.) у селі Підгірці Київської області. У столиці йому належить одна квартира (277 кв.м.) та три гаражі (22,9; 13,7 та 22,7 кв.м.).
З цінного рухомого майна у Валерія в декларації вказані наручні годинники швейцарського виробництва у кількості двох штук: Blancpain і Rolex. Ксьонзенко пересувається на автомобілі Porsche Macan 2017 року випуску. Вартість машини - майже три мільйони гривень. Його дружина їздить на Toyota Camry 2012 випуску, яка обійшлася їй у 520 тисяч.
Добувачем у родині Ксьонзенко у 2018 році була лише Ольга. За минулий рік вона заробила 45,6 тисячі гривень. На рахунку у банках же депутат Київоблради зберігає 1,1 мільйона гривень та 409 тисяч доларів. У Ольги Ксьонзенко зберігається в банку 205 тисяч доларів.
Готівковими коштами Валерій задекларував 1,1 мільйона гривень, 2,5 тисячі доларів і трохи менше тисячі євро. Ще 16 тисяч доларів Ксьонзенко вказав, як позичені третім особам.