Пацкан Валерій Васильович: екснардеп та головний в країні рахівник, якого на батьківщині вважають "кримінальним авторитетом"
Пацкан Валерій Васильович — за даними журналістів звернувся до суду з позовом про відчуження від власників землі, які нібито заважали йому побудувати автосалон.
Біографія
Валерій Васильович Пацкан народився 21 квітня 1975 року у селі Золотарьово Хустського району Закарпатської області.
Освіта
Після закінчення середньої школи у рідному селі, Пацкан став студентом юридичного факультету університету в Ужгороді. Переривав навчання у 1995 — 1996 роках у зв'язку з проходженням служби в українській армії. Після демобілізації він повернувся в університет. Диплом юриста Валерій отримав у 1999 році.
Крім того, у нього є диплом за спеціальністю "Банківська справа", який він отримав, закінчивши навчання у Міжрегіональній академії управління персоналом (2005).
Пацкан має звання кандидата юридичних наук.
Сім'я
Валерій в офіційному шлюбі не перебуває. Є дочка, яку звуть Валерія.
Старший брат Василь — начальник Ужгородського управління ДПС в Закарпатській області.
Молодший брат Мирослав обіймає посаду першого заступника прокурора Житомирської області. Раніше був заступником прокурора Рівненської області та прокурором міста Ірпінь Київської області.
Кар'єра
Один рік після навчання на юридичному факультеті Валерій працював в закарпатському облуправлінні Антимонопольного комітету України. З 1999 по 2000 рік Пацкан обіймав посаду головного спеціаліста в юрвідділі.
Потім по року він працював юрисконсультом в Перечинському лісокомбінаті та викладав юриспруденцію в Міжрегіональній академії управління персоналом. З 2002 по 2008 рік Валерій займав керівні посади в обласних філіях Приватбанку та Індустріально-Експортного Банку. Наступні чотири роки (2008 — 2012) Пацкан керував компанією "Карат Мотор" — дистриб'ютора автомобілів марки Toyota.
Ще у 2001 році Валерій став членом партії "Реформи і порядок". Через дев'ять років він очолив обласну парторганізацію "УДАРу". У 2012 році у складі цієї політсили (під 19-м номером) Пацкан був обраний до Верховної Ради, де входив до комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Через два роки він переобирався вже від БПП (38-й у списку). Валерій знову увійшов до комітету з прав людини та навіть був обраний заступником голови. У березні 2018 року Пацкан склав із себе повноваження народного обранця у зв'язку з переходом на нову посаду. Він був призначений керівником Рахункової палати.
Крім того, Валерій — доцент кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права юридичного факультету Ужгородського національного університету.
Компромат
У 2018 році Мін'юст запустив реєстр боржників. Журналісти перевірили наявність в реєстрі прізвищ політиків та чиновників. Серед них опинилось й прізвище Пацкана. Він потрапив до реєстру за "стягнення штрафів у справах про адміністративні правопорушення в сфері безпеки дорожнього руху".
У статті "Майстер ударів нишком Валерій Пацкан: від закарпатського рейдера до головного рахівника України" про екснардепа повідомлялося, що він став провокатором першої бійки у Верховній Раді VIII скликання. Під час засідання нардеп Парасюк обурився тим, що спікер Гройсман, повідомляючи про голосування, не оголосив пропозицій про виключення голосуючих 16 січня з керівних посад парламентських комітетів.
Максимальну кількість голосів по цьому рішенню дали депутати від провладного блоку. Парасюк крикнув колегам, що в Раду їх "привів Майдан". Тоді нібито саме Пацкан сказав йому фразу: "Тут тобі не Майдан", після чого сталася бійка між Парасюком і нардепом Федором Негоєм.
За інформацією журналістів, Пацкан "у Словаччині поблизу селища Міхаловце скоїв наїзд на 4-х річного малюка".
У статті зазначалося, що Валерій — близький друг Віктора Балоги. Нібито разом з ним ще у 2005 році він став ініціатором цькування та подальшого арешту очільника Закарпаття Івана Різака. Коли ж при загадкових обставин загинув син ексгубернатора Закарпатської області, він стверджував, що піддався переслідуванню впливових осіб.
Різак заявляв, що "вбивство його сина відбулося виключно за політичними мотивами. За загальними фразами колишнього губернатора вгадувалися Балога і Пацкан".
За інформацією представників преси, в Ужгороді народного обранця вважають "кримінальним авторитетом". На доказ цього приводиться історія з нібито рейдерським захопленням землі у 2014 році. За даними журналістів Валерій збирався побудувати в Ужгороді на своїй ділянці землі автосалон.
"На заваді для нардепа виявилися дрібні земельні наділи майже 500 жителів міста, нарізані на придорожній смузі землі". Пацкан "звернувся до суду з позовом про відчуження від власників землі. Для посилення своєї позиції він привернув адміністративний ресурс. Адже він все ж таки не звичайна людина, а народний депутат".
Декларація
У березні 2020 року Валерій Пацкан опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
Голова Рахункової палати володіє двома земельними ділянками: у Золотарьові (1390 кв.м.) та Ужгороді (8061 кв.м.). У Києві йому належить квартира (165,4 кв.м.). Пересувається Валерій на автомобілі Toyota Land Cruiser 200 2016 року випуску, вартістю 2,2 мільйона.
За 2019 рік у сукупності Пацкан заробив 3,3 мільйона гривень. У банках чиновник зберігає 82 тисячі гривень. Готівковими коштами він задекларував 284 тисячі доларів і півтора мільйона гривень.