Василь Амельченко: відкладає мільйони з депутатської зарплати
Він працював помічником Олега Ляшка ще коли той був членом “Батьківщини” Юлії Тимошенко. Перейшов з ним до Радикальної партії та згодом обрався депутатом у парламент. Зараз у його звітності можна знайти лише дохід від роботи у Верховній Раді та більше 10 мільйонів гривень сукупних накопичень. Про це повідомляє Політека.
1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Декларація
6. Компромат
7. Новини
Біографія
Василь Васильович Амельченко народився 28 листопада 1962 року в Росії, в селі Хоромне Брянської області, біля кордону з Україною. Виріс у місті Щорс (зараз – Сновськ) Чернігівської області. Зареєстрований в Чернігові, але фактично проживає в Києві.
Сім’я
Був одружений на Тетяні Амельченко, має дочку. Згідно з декларацією, дружина Тетяна не живе з чоловіком з 2017 року
Освіта
Навчався у Чернігівському кооперативному технікумі на механічному відділенні, був студентом Чернігівського педагогічного інституту імені Т.Г. Шевченка та Харківського національного аграрного університету ім. В.В Докучаєва.
В 2007 році отримав ступінь магістра в Національній академії державного управління при Президентові України.
Кар’єра
З 2005 по 2007 роки очолював Сосницьку районну адміністрацію.
У 2007-2008 роках був приватним підприємцем.
Працював помічником-консультантом Олега Ляшка, коли він ще був депутатом Ради шостого скликання. Залишався на посаді до 2014 року.
Два рази невдало балотувався у Верховну Раду. Уперше він намагався потрапити у парламент 2006 року за списками громадянського блоку “Пора-ПРП”, який очолював Віталій Кличко. Другий раз – 2012 року від Радикальної партії.
З 2014 року – депутат Верховної Ради від Радикальної партії Олега Ляшка.
Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації Чорноморського економічного співробітництва.
Декларація
За 2017 рік Амельченко отримав 203 тисячі гривень зарплатні у Верховній Раді та 257 тисяч гривень компенсацій, які пов’язані з виконанням депутатських повноважень. Інших доходів нардеп не зареєстрував.
З цих грошей він зміг збільшити свої накопичення з 5,16 мільйонів гривень у 2016 році до 5,36 мільйонів у 2017. Зросли і валютні заощадження нардепа – зі 155 тисяч доларів до 170. Ще 50 тисяч гривень він тримає на банківських рахунках.
Якщо вірити декларації, Амельченко зміг відкласти грошей більше, ніж заробив
Окрім того, нардеп встигає фінансувати рідну партію. У фінансовому звіті Радикальної партії за 2017 рік він згадується як один із її основних спонсорів. Його пожертвування склали 56 тисяч гривень.
У власності радикала – земельна ділянка площею 12 соток у Вишгороді Київської області.
В Києві Амельченко орендує невелику квартиру на 55 квадратних метрів, яка належить його помічнику Олександру Пукіру.
Дві чернігівські квартири залишилися у власності дружини Тетяни.
Пересувається нардеп на позашляховику Nissan Patrol, який зареєстрований на Валентину Василівну Амельченко – вочевидь, його сестру.
Як виявилося, цей автомобіль офіційно орендує Радикальна партія, та витрачає на це в тому числі державні кошти.
Ще одна автівка Hyundai Tucson, яку радикал придбав у 2015 році за 83 тисячі гривень, зникла з його декларації за 2017 рік.
Компромат
Амельченко регулярно потрапляє у рейтинги депутатів-кнопкодавців. Активісти зафіксували більше двадцяти випадків, коли він порушував законодавство та голосував замість своїх колег. За жовтень 2018 року його два рази ловили на цьому.
Амельченко дуже часто виступає на регіональному телебаченні, в особливості – на каналі “Чернівецький промінь”. Це ЗМІ належить Скигару Роману Миколайовичу, який є керівником чернівецької організації політичної партії “Рідне місто”. Партію звинувачували у зв’язках з олігархом Дмитром Фірташем та Віктором Медведчуком, а сам канал – у просуванні їхніх інтересів.
Новини
Василь Амельченко потрапив у санкційний список Російської Федерації, який уряд країни опублікував 1 листопада 2018 року. Санкції передбачають прийняття “спеціальних економічних заходів” до осіб зі списку та блокування їхніх безготівкових грошових коштів, бездокументарних цінних паперів і майна на території РФ. Окрім того, накладається заборона на виведення капіталу за межі території Російської Федерації.