Астіон Василь Миколайович: депутат Дніпровської облради, агробарон та фігурант безлічі кримінальних справ
Астіон Василь Миколайович — людина екснардепа Хомутинника, обвинувачений за кількома кримінальними справами за статтями КК "Вимагання" та "Протиправне заволодіння чужим майном".
Біографія
Василь Миколайович Астіон народився 11 серпня 1981 року у місті Синельникове Дніпропетровська область.
Освіта
Астіон за освітою юрист. У 2002 році він закінчив в Києві Національну академію внутрішніх справ України. Має другу вищу освіту зі спеціальності "Економіка підприємств", яке Василь отримав в Національному гірничому університеті міста Дніпро.
Сім’я
Микола Астон, батько Василя на початку 2000-х років очолював столичне відділення УБОЗ. Астіон-старший має звання генерала міліції.
Астіон-молодший перебуває у шлюбі. Дружину звуть Катерина (в дівоцтві Кошляк). Вона займається підприємницькою діяльністю. У подружжя двоє синів: Микола і Михайло.
Кар'єра
Василь — агропідприємець. У 2006 році він став засновником "Днепроагроальянс" (основний вид діяльності — вирощування зернових і технічних культур). Земельний фонд підприємства — 50,25 тис га. Разом з братом Євгеном він володіє агрохолдингом Dnipro Agro, в яке входить "Днепроагроальянс".
Василь займає керівні посади в ТОВ "Дніпровський граніт", ООО "АТ Реалті", ООО "АТ Білдінг", ПрАТ "Божедарівський елеватор" і ООО "Солтекс Капітал". Крім того, Василь адвокат в АТ "Призма".
Астіон співвласник ТОВ “Біларт” (інша допоміжна діяльність у сфері транспорту), ООО "Дніпровський граніт" (видобуток каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю), ПО "Струмок" (виробництво мінеральних вод та інших безалкогольних напоїв), АТ ЗНВКІФ “Генезис капітал” (трасти, фонди і подібні фінансові суб'єкти).
Йому належить половина прав на британські компанії AVE GROUP LTD і GENERAL MANAGEMENT LTD.
Корпоративні права Василя Астіона:
- ТОВ "Грін Баланс" — 60% (вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев і чагарників);
- ТОВ Фінансова компанія "Фінгруп "Фактор" — 45% (інші види кредитування);
- ТОВ "АТ Білдінг" — 45% (купівля та продаж власного нерухомого майна).
У 2014 році підприємець балотувався до Верховної Ради по 39-му мажоритарному округу. З результатом 8.05% посів п'яте місце. У шостому скликанні Верховної Ради Астіон був помічником народного депутата Віталія Хомутинника, у восьмому — Бориса Філатова, який в 2015 році був обраний мером Дніпра.
Сам же Василь в тому ж 2015 році став депутатом Дніпропетровської обласної ради в якості кандидата від партії "Відродження". Член постійної комісії з питань будівництва, транспорту, зв'язку та благоустрою.
Астіон спонсорує футбольний клуб "Дніпрагро", який розташований у місті Синельникове, а також має власний благодійний фонд.
Компромат
Сайт “Лица” характеризує Василя Астіона наступним чином: "його офіційну оцінку ми знаходимо в обвинувальному акті від 17 серпня 2016 року про Астіона в скоєнні кримінальних правопорушень, передбаченого ч. 2 ст. 189, ч. 3 ст. 206-2 ККУ.
“…Продовжуючи свою злочинну діяльність 27.11.2012 р. діючи умисно, погрожуючи обмеженням свободи та тюремним ув’язненням, вимагав від Севідова О.Ф. передачі корпоративних прав на належні йому підприємства ПП “Пектораль”, ТОВ “Крила Таврії”, ТОВ “Пектораль-Агро”.
Як пишуть представники ЗМІ, "досудове розслідування по досить довгому списку рейдерських захоплень за його участі сільськогосподарських та інших послуг (ТОВ “Центрторг-Агро”, ТОВ “ПрогрессАгро” , ФГ “Сади Присамар'я”) у К. Литвинюка в Васильківському районі Дніпропетровської області завершено в 2016 році і передано в суд”.
"Безпосередні організатори рейдерського захоплення — бізнесмен і депутат облради, член фракції "Відродження" Василь Астіон і президент обласної Федерації дзюдо, власник охоронного агентства "Леон", кримінальний авторитет Михайло Кошляк", який доводиться депутату тестем.
"За інформацією журналістів, охоронна фірма" Леон "нагадує приватну армію, озброєну вогнепальною зброєю і укомплектовану" особовим складом "з кримінальних елементів. На рахунку "Леона" силовий супровід найбільш гучних рейдерських захватів в Дніпропетровській області".
У листопаді 2014 року агрофірма "Чумаки" в Дніпропетровській області піддалася рейдерському захопленню. За даними представників преси, "захоплення СПП “Чумаки” підозрюють бізнесменів Василя Астіона і Михайла Кошляка. Василь Астіон, син генерал-майора МВС Миколи Астіона — забезпечував безпосереднє керівництво захопленням, а також допомагав в реєстрації договорів на землю. Михайло Кошляк, власник охоронної фірми "Леон", особисто курирував силове захоплення підприємства. Його бійці досі контролюють об'єкти агрофірми.
Нещодавно стало відомо, що рейдери скорочують співробітників агрофірми і до нового року планують залишити лише охорону. З лютого 2015 року селянам перестали виплачувати гроші за паї".
Видання “Верховенство право” повідомляло про ще одне рейдерське захоплення в Дніпропетровській області. "З чуток, до захоплення “Агросвіта” має відношення група Dnipro Agro, яка належить бізнесменам Михайлу Кошляку та його зятю Василю Астіону.
Саме вони — головні "ляльководи" в цій грі і керують новоспеченими господарями агрофірми Дариною Криворучко і Сергієм Міщенко. По суті, на Дніпропетровщині нахабно і поки, на жаль, абсолютно безкарно діє організована злочинна група, учасники якої мають між собою родинні зв'язки.
Про її "подвиги" вже стало відомо президентові України. Коли Володимир Зеленський прямо запитав у начальника поліції Дніпропетровської області Віталія Глуховері про те, чи покарано винних, генерал відповів, що обставини цієї справи ще з'ясовуються. Однак всі підозри падають на Василя Астіона ".
У ЗМІ відзначають, що Василь Астіон в обласній раді входить до фракції партії "Відродження". Її називають "дітищем екснардепа Віталія Хомутинника, який відомий як близький соратник Фукса (Павло Фукс — російсько-український підприємець — прим. ред) і його бізнес-партнер з енергетичного бізнесу. У свою чергу, і Фукс, і Хомутинник є давніми друзями найвпливовішого зараз олігарха України Ігоря Коломойського".
Декларація
У травні 2020 року Василя Астіон опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
У депутата і підприємця чотири земельні ділянки (загальною площею 2,3 га), два житлових будинки: в Дніпрі (516,3 кв.м.) та селі Піщанка (193,5 кв.м.). Також в місті Дніпро у нього є квартира (128,1 кв.м.).
Дружині Василя належить земельна ділянка (409 кв.м.) в селищі Обухівка, нежитлове приміщення (177,1 кв.м.), квартира (240,7 кв.м.) та два паркувальних місця в Дніпрі.
З цінного рухомого майна у подружжя Астіон задекларовано п'ять наручних швейцарських годинників, а також шість комплектів ювелірних виробів.
У 2018 році Василь придбав Land Rover за 4,6 мільйона гривень. Також він володіє гідроциклом марки BRP. Катерина — власниця двох елітних автомобілів Lexus LX 570 2015 року випуску (3,4 мільйона гривень) і Porsche Cayenne 2014 року випуску (2,8 мільйона гривень).
За 2019 рік Астіон заробив два мільйони гривень, з яких 1,3 мільйона він отримав в якості подарунка. У банку Василь зберігає 119 6 тисячі гривень і 8 тисяч євро. Готівковими коштами депутат і бізнесмен задекларував 687,5 тисячі доларів. Внески в кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ — 30,4 мільйона гривень.