Василь Кухар
  • Дата народження
    9 травня 1950
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Василь Кухар
3767

Василь Кухар

Кухар Василь Іванович: депутат Харківської облради та колишній суддя, замішаний у ряді рейдерських скандалів

Василь Кухар - Фото 1

Кухар Василь Іванович — голова судово-прокурорського сімейства, який має вплив у сфері судових та правоохоронних органів міста Харків.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Інцидент на полюванні
  6. Компромат
  7. Декларація
  8. Посилання

Біографія

Василь Іванович Кухар народився 9 травня 1950 року у селі Шиїнці Хмельницької області.

Освіта

Василь за освітою юрист. У 1977 році він закінчив Харківський юридичний інститут. Має звання кандидата юридичних наук.

Сім’я

Василь Кухар перебуває у шлюбі. Дружину звуть Ольга. Вона власниця ТОВ "Апік плюс" (основний вид діяльності — виробництво верхнього одягу) і ТОВ “Господар-2015” (надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна).

Вона має частку в статутному фонді:

  • ТОВ фірма "Олександр і В" (93,2%, надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна);
  • ПП фірма "Оригінал" (71,92%, надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна);
  • ПАТ "Харківська муніципальна страхова компанія" (0,3%, інші види страхування, крім страхування життя);
  • ТОВ фірма "ІМОС" (50%, надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна);
  • ТОВ фірма "Верона ЛТД" (62,7%, надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна);
  • ТОВ НВП "Азурит Гранд" (30%, оптова торгівля годинниками та ювелірними виробами);
  • ТОВ "Фрегат-К" (50%, пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення);
  • ТОВ "Фрегат-К +" (50%, пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення).

Син Василя Кухаря — Олександр (1971 року народження) при Януковичі працював заступником прокурора Харківської області. З 2014 року здійснює адвокатську діяльність.

У 2015 році також став депутатом Харківської обласної ради від партії "Опозиційний блок". Член постійної комісії з питань розвитку інфраструктури, транспорту, доріг і зв'язку. Його дружина, невістка Василя — суддя Господарського суду Харківської області.

Василь Кухар - Фото 2

Кар'єра

До здобуття вищої освіти Кухар працював столяром на меблевій фабриці, учителем, літературним працівником у районній газеті (Летичів, Хмельницька область).

Після закінчення юридичного інституту Василь стажувався у Жовтневому суді міста Харків. У 1978 році він став народним суддею Комінтернівського районного народного суду. Через чотири роки Василь очолив Фрунзенський районний народний суд.

З червня 1987 по лютий 1992 року Кухар працював старшим консультантом по судовій роботі в Управління юстиції обласного виконавчого комітету. Потім протягом шести років він керував заводом ЗБК-5 (залізобетонних конструкцій).

З квітня 1998 по липень 2002 року Василь очолював Корпорацію "Форт". У 2002 році — суддя Харківського апеляційного господарського суду. Протягом одинадцяти років (лютий 2003 — квітень 2014 року) Кухар був головою цього суду.

Василь Кухар - Фото 3

З вересня 2015 року Кухар є доцентом кафедри господарського права у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого.

Василь має частку в статутному фонді:

  • ТОВ фірма "Олександр і В" (6,8%);
  • ПАТ "Харківська муніципальна страхова компанія" (0,4%).

Крім того, йому належить фермерське господарство "Горіховий Гай".

Кухар був помічником народного депутата IV скликання Василя Салигіна. Свої обов'язки Василь виконував на громадських засадах.

Василь Кухар неодноразово обирався до органів місцевого самоврядування. У 1998 та 2002 роках він ставав депутатом Харківської міської ради. У 1994 та 2015 роках — обласної ради.

У сьомому скликанні облради він балотувався від партії "Опозиційний блок". Василь є заступником голови постійної комісії Заступник голови комісії. За депутатом закріплені Куп'янський та Лозівський райони.

Інцидент на полюванні

Кухар відомий як досвідчений і затятий мисливець, який ходив навіть на ведмедя. У 2002 році він ледь не загинув на полюванні.

Увечері 7 серпня "Василь разом з помічником (найімовірніше, єгерем) вийшов на кукурудзяне поле для огляду місця майбутнього полювання. Пролунав постріл. Хто саме вистрілив і звідки, уточнюється слідством. В результаті пострілу дріб розтрощив перенісся та пошкодила глазний нерв. Крім того, дріб (або її частки) залишилися в голові".

Василь Кухар - Фото 4

Компромат

Як відзначають у ЗМІ, "Василь Кухар практично створив зі своїх родичів такий собі синдикат, який має вплив в сфері судових і правоохоронних органів".

Крім сина-прокурора та невістки-судді, у "синдикат" входить й рідна племінниця — Марина Кухар — суддя Харківського окружного адміністративного суду.

"Сімейство Кухар неодноразово згадувалося у зв'язку з гучними справами і скандалами, пов'язаними зі спробами рейдерських захоплень і переділу власності".

За даними представників преси, влітку 2012 року "саме ця сім'я брала найактивнішу участь у розгляді судових справ, в результаті яких у ТОВ "Готель "Київський" був незаконно відібраний цілісний майновий комплекс, тобто фактично було здійснене рейдерське захоплення".

Крім того, представники судово-прокурорської сім'ї Кухар, на думку директора одного з найстаріших в Україні заводів шампанських вин Юрія Раїни, "починаючи з 2010 року, використовуючи силу судової влади, надають допомогу стороннім особам у безперервних спробах здійснити рейдерське захоплення Державного підприємства "Харківський завод шампанських вин".

Василь Кухар - Фото 5

У 2017 році Харківський антикорупційний центр повідомляв, що Василь Кухар отримав "у подарунок мансарду в будинку площею 280,4 кв.м." Такий подарунок йому зробила Марія Кухар.

Вартість нерухомості заявили у сумі 226 тис грн. З реєстру прав на нерухоме майно, антикорупціонерам вдалося дізнатися, що ексглава Харківського апеляційного господарського суду отримав нерухомість у самому центрі Харкова — за адресою Сумська, 43.

У ХАЦ відзначили, що "крім Василя Кухаря" приміщеннями в цьому будинку володіли і володіють Ольга Кухар та ТОВ "Олександр і В" Ольги та Василя Кухаря".

Декларація

У березні 2019 року Василя Кухар опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Василь Кухар - Фото 6

Депутат облради та його дружина власники 21 земельної ділянки, п'яти житлових будинків, чотирьох нежитлових приміщень, двох квартир, приміщення мансарди, двох дач та сторожового будинку. Також Кухар задекларував право користування лісовою ділянкою (9800 кв.м.) у селі Бугаївка Харківської області.

На Ольгу Кухар оформлені три автомобілі: два Mercedes-Benz (ML 350 і S 500 4MATIC), а також Mazda CX-5 EURO. Депутат облради володіє однією машиною — УАЗ 31631-227.

Подружжя  Кухар володіє акціями ПАТ "Кредобанк". Василь також має акції ВАТ "ВіЕйБі Банк", Ольга — ПАТ "Харківське кар'єроуправління".

Сукупний дохід Василя у 2018 році склав 1,1 мільйона гривень. Більшу частину цієї суми (780 тисяч) депутат отримав від зайняття підприємницькою діяльністю. Галина поповнила сімейний бюджет на 1,9 мільйона гривень.

У банку Василь зберігає дві тисячі гривень. Його дружина — три тисячі гривень та 41,8 тисячі доларів. Готівковими коштами депутат облради задекларував 120 тисяч доларів, 1,3 мільйона гривень. У Ольги — 140 тисяч доларів і 1,9 мільйона гривень.

Посилання

Facebook

Згадки про персону