В'ячеслав Гузь
  • Дата народження
    1 серпня 1980
  • Країна
    Україна
В'ячеслав Гузь
2195

В'ячеслав Гузь

Гузь В'ячеслав Валерійович: начальник Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби в Києві та Київській області

В'ячеслав Гузь - Фото 1

Гузь В'ячеслав Валерійович — ЗМІ називають його «решалою» підсанкційного олігарха Фукса

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

В'ячеслав Валерійович Гузь народився 1 серпня 1980 року в місті Новомосковськ (з 2024 року — Самар) Дніпропетровської області, Україна.

Освіта

Після закінчення харківської школи № 162 В'ячеслав у 1997 році вступив спочатку на підготовчий, а через рік на соціологічний факультет Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Отримав диплом у 2003 році. Також він навчався в магістратурі Академії державного управління при Президентові України.

Сім’я

В'ячеслав офіційно не одружений. До 2018 року в декларації він вказував Катерину Полежаєву, як особу, яка спільно проживає, але не перебуває у шлюбі. 

Вона займається підприємницькою діяльністю в Харкові (основний вид діяльності — надання комбінованих офісних адміністративних послуг). Також Катерина вказана, як одна з власниць і бенефіціарів ТОВ «Колос-21» (діяльність головних управлінь (хед-офісів)).

Останні роки цивільною дружиною В'ячеслава ЗМІ називають фотомодель Інну Гудзь. У декларації він її не згадує.

У В'ячеслава є син Прохор.

В'ячеслав Гузь - Фото 2

Кар'єра

Після закінчення університету Каразіна Гузь влаштувався у ВАТ «Управління механізації будівництва № 23». Протягом двох років В'ячеслав обіймав посади виконавця робіт і начальника відділу маркетингу. Крім того, Гузь був заступником голови наглядової ради компанії.

У 2005 році В'ячеслав керував відділом по зв'язках з громадськістю в ТОВ ТК «Вилком». У наступному році він встиг змінити кілька місць роботи (ТОВ «Деметра», ТОВ «Атлантіс-торг»), займаючись тими ж зв'язками з громадськістю. 

У вересні 2006 року Гузь перейшов в Управління праці та соціального захисту населення Жовтневого (нині Новобаварського) району Харкова. Майже чотири роки В'ячеслав був заступником голови з питань діяльності виконавчих органів. Двічі обирався до Жовтневої районної ради міста Харкова.

У 2010 році від Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Гузь був обраний депутатом Харківської міської ради VI скликання. У 2015 році В'ячеслав хотів переобратися від Блоку Петра Порошенка. Але виборці не підтримали його кандидатуру.

З 2010 по 2012 рік на посаді заступника голови правління В'ячеслав займався загальними питаннями в АТ «Інвестор». Потім деякий час не працював.

Наступним місцем роботи Гузя стало Головне управління Державної міграційної служби України в Харківській області, куди він був призначений начальником у лютому 2014 року. 

З 2018 року В'ячеслав керує Центральним міжрегіональним управлінням Державної міграційної служби в Києві та Київській області.

В'ячеслав Гузь - Фото 3

Компромат

Влітку 2015 року харківська преса писала, що В'ячеслава Гузя, який тоді керував обласною міграційною службою, оштрафували на 12 180 гривень.

Причиною стала відмова виконати рішення суду про видачу закордонного паспорта за встановленою вартістю в 170 гривень. Судові інстанції підтвердили правомірність вимог позивача і зобов'язали чиновника оформити паспорт без додаткових платежів. Попри це, Гузь проігнорував рішення, що стало причиною накладення штрафу в розмірі десяти мінімальних зарплат.

У київському управлінні ДМС В'ячеслав Гузь офіційно отримує понад 60 тисяч гривень на місяць. Але, як зазначають у пресі, його реальний рівень життя говорить про доходи, які значно перевищують цю суму. Відомо, що разом з цивільною дружиною він подорожував за кордон, включаючи Домініканську Республіку, Дубай, Францію і Швейцарію.

Інна Гудзь стала власницею квартири в елітному столичному житловому комплексі «Бульвар Фонтанів», де ціна нерухомості починається з 230 тисяч доларів.

У 2021 році Інна стала власницею Volkswagen Passat за 45 тисяч доларів, а у 2022 році отримала у власність паркомісце в тому ж житловому комплексі. В'ячеслав та Інна живуть разом, але декларує посадовець лише своє скромне майно.

Одним з факторів, що пояснюють подібну невідповідність, журналісти називають корупційну схему, в рамках якої відбувається видача українських паспортів і легалізація іноземців за значні хабарі. 

Особлива увага приділяється легалізації громадян Росії, що викликає серйозні питання з погляду національної безпеки. Посадовець, використовуючи своє становище, допомагає росіянам обходити санкції та отримувати доступ до західних країн.

У цьому аспекті важливий зв'язок В'ячеслава Гуза з олігархом Павлом Фуксом, який перебуває під санкціями. Влітку 2024 року журналісти-розслідувачі Інтернет-видання «Межа» зробили репортаж про те, що Гузь активно співпрацює з підсанкційним бізнесменом.

В'ячеслав Гузь - Фото 4

Так, було встановлено, що восени 2022 року, попри війну, Гузь відвідав день народження Фукса у Великій Британії. Роком раніше він був присутній на розкішному святі в селі Козин під Києвом. 

Фукс, який має російське й українське громадянство, фігурує в ряді розслідувань як особа, що займається тіньовими схемами та має вплив на різні державні структури в Україні.

Це породжує підозри в тому, що Фукс може використовувати зв'язки з керівництвом ДМС Києва для вирішення своїх особистих і бізнес-питань, в тому числі пов'язаних з легалізацією громадян Росії та видачею українських паспортів.

У 2022 році Служба безпеки України затримала заступника Гузя зі столичного управління ДМС, Дмитра Лемеша, при отриманні хабаря в розмірі 10 000 доларів. 

За інформацією правоохоронних органів, Лемеш був учасником схеми з легалізації іноземців, у тому числі громадян Росії, через видачу посвідок на проживання. Попри очевидні докази, справу проти Лемеша було закрито через закінчення терміну досудового розслідування, що породило чутки про заступництво на вищому рівні.

Слід зазначити, що Гузь і Лемеш раніше працювали разом у Харкові. Саме там їх діяльність вперше привернула увагу правоохоронних органів. Після переїзду до Києва схема продовжила функціонувати, на цей раз з куди більшими масштабами.

Корупція в системі міграційної служби несе серйозні загрози для національної безпеки України. Легалізація громадян Росії, включаючи осіб з кримінальним минулим, може призвести до проникнення агентів впливу і диверсантів на територію країни. В умовах війни з Росією подібні дії становлять пряму загрозу для безпеки громадян України.

Журналісти виявили, що цивільна дружина (яка має схоже прізвище) посадовця Інна Гудзь у листопаді 2023 року отримала паспорт країни-агресора. Цей факт став відомий завдяки агентурній роботі в російському консульстві.

Профіль Інни в соціальних мережах рясніє фотосесіями в стилі «ню». Розслідування виявило більш пікантні деталі: вона нібито підробляє в ескорті. Це підтверджують публікації, виявлені в процесі моніторингу.

Після виходу ролика Інна Гудзь подала на журналістів «Межі» до суду за образу честі і гідності. Хоча в матеріалі тверджень і оціночних суджень не було. Все було підкріплено знімками та інформацією з мережі.

В'ячеслав Гузь - Фото 5
В'ячеслав Гузь - Фото 6

Декларація

У березні 2024 року В'ячеслав Гузь подав електронну декларацію про свої доходи за минулий рік. У Харкові посадовець володіє однією квартирою (113,3 кв.м), а в Києві живе в орендованій квартирі (87,1 кв. м).

Власного автомобіля у В'ячеслава немає. Він їздить на орендованій у такого собі Віктора Токаренка кросовері Subaru Outback 2008 року випуску, а також на безоплатному праві користується згідно з рішенням власника (належить ГО «Захисник 2022») Toyota Land Cruiser 200 2008 року випуску.

У 2023 році зарплата Гузя в Центральному міжрегіональному управлінні Державної міграційної служби в Києві та Київській області склала 741 тисяча гривень.

Майже стільки ж, 720 тисяч гривень В'ячеслав вказав, як дохід від відчуження рухомого майна (крім цінних паперів і корпоративних прав). Покупцем чиновник вказав у декларації відомого екстенісиста Сергія Стаховського.

У банках Гузь рахунків не має. Готівкою він задекларував 46 тисяч доларів і 900 тисяч гривень.

Згадки про персону