Віктор Грушко
  • Дата народження
    20 березня 1970
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Віктор Грушко
2338

Віктор Грушко

Грушко Віктор Валентинович: людина Черновецького, який програв місцеві вибори власному водієві

Віктор Грушко - Фото 1

Грушко Віктор Валентинович - троєщинський "МАФоізі", який підкуповував виборців та програв вибори власному ж водієві.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео

Біографія

Віктор Валентинович Грушко народився 20 березня 1970 року у місті Запоріжжя.

Освіта

Віктор Глушко має три вищі освіти. Дипломованим суднобудівником, юристом та держуправлінцем він став у київських вишах.

Сім'я

Віктор одружений на Зоряні Грушко. Інформації про дітей у відкритих джерелах немає.

Кар'єра

Трудову діяльність Віктор Грушко почав наприкінці 1990-х років охоронцем. Потім він працював торговим представником у компанії «Дірол-Кедбері» (2000-2004), кілька місяців у 2004 році був менеджером у «Правекс-банку».

З 2004 по 2006 рік обіймав керівні посади в представництві торгової компанії, торгової дистриб'юторської компанії, юридичній фірмі.

Віктор Грушко - Фото 2

У листопаді 2006 року Віктор Грушко став провідним фахівцем у Деснянській районній державній адміністрації. У 2010 році заснував та очолив правління громадської організації «Комітет сприяння захисту прав співвласників багатоквартирних будинків у м Києві». У 2011 році в асоціації МАФів Києва Віктора Грушко називали власником кіосків у Деснянському районі (Троєщина).

Віктор обіймає посаду заступника директора з правової роботи в компанії «ГДТ-Компаньйон» (роздрібна торгівля продуктами харчування в спеціалізованих магазинах). Він є її співвласником та кінцевим бенефіціарним власником.

У 2006 році Грушко обраний у Деснянську районну раду столиці. Через три роки він «пішов» на підвищення, ставши депутатом міської ради за списком «Блоку Леоніда Черновецького». У кріслі депутата Віктор змінив сина «космічного» мера Києва, який відмовився від мандату.

Після розпаду фракції промерського блоку Грушко став членом групи «Соціальна справедливість», яку очолила близька соратниця Черновецького — Алла Шлапак.

У 2006 році Грушко безуспішно балотувався до парламенту. Грушко йшов до Верховної Ради під прапорами Блоку Народно-демократичних партій (№173). На момент виборів був членом Християнсько-ліберальної партії України.

На позачергових парламентських виборах 2014 року Віктор спробував свої сили у якості кандидата-мажоритарника на 213-му окрузі (частина Деснянського району Києва). На момент виборів був безробітним. Не чекаючи виборів, Грушко зняв свою кандидатуру.

У тому ж 2014 році Віктор знову брав участь на виборах до Київради. Балотувався самовисуванцем. Програв вибори, ставши на окрузі тільки четвертим.

Зате вже у 2015 році Грушко вдруге посів крісло депутата Київради. Він йшов на вибори від «Блоку Петра Порошенка». У VIII скликанні Віктор входив до складу фракції БПП «Солідарність» та був членом постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

Віктор Грушко - Фото 3

У 2020 році він втретє був обраний до Київради. Віктор був 65-м у єдиному загальноміському виборчому списку партії “УДАР”. У списку по округу №3 (частина Деснянського району — Троєщина) Грушко балотувався під 5-м номером. На окрузі конкретно за нього віддали свої голоси 2114 виборців (з тих, хто голосував за загальний список, друге місце на окрузі). Обраний депутатом по окружному списку.

У IX скликанні Грушко увійшов до складу фракції “УДАР” та став першим заступником постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин.

Віктор Грушко - Фото 4

Компромат

Як відзначають у пресі, під час виборів 2008 року депутат Деснянської райради від Блоку Леоніда Черновецького, Віктор Грушко, на власному автомобілі (Мазда-3) у першій половині дня підвозив до виборчих дільниць виборців похилого віку. Після голосування надавав їм допомогу у вигляді грошей. Після попередження спостерігачами від БЮТу щодо підкупу виборців, Грушко зник з місця порушення.

Віктор Грушко - Фото 5

Інтернет-видання повідомляють, що депутат Грушко голосував за скандальні забудови, у тому числі за передачу у приватну власність київського Будинку вчителя, і проти повернення киянам будівлі Гостиного двору на Подолі.

Журналістський проєкт «Наші гроші» у травні 2016 року опублікував список київських депутатів, які «забули» в деклараціях відобразити свій бізнес. Серед них опинився і Віктор Грушко. Він не вказав, що був співвласником ТОВ «Київське енергобудівельне управління», яке займається будівництвом.

ЗМІ писали про курйозну історію, яка сталася з Віктором Грушком на виборах до Київради у 2014 році.

На 16-му мажоритарному окрузі (Троєщина) у якості технічного кандидата він виставив власного водія Юрія Братищенко, який балотувався від партії “УДАР”. Грушко, ймовірно, розраховував при цьому на легку перемогу, сподівався, що невідомий кандидат від “УДАРу”, який не проводив ніякої агітації, не притягне увагу виборців.

Однак саме Братищенко переміг на окрузі та пройшов до Київради, а Грушко, який неабияк витратився на свою передвиборчу кампанію, з 9,2% голосів опинився лише 4-м.

Цю інформацію на своїй сторінці в Фейсбук підтвердила й голова Громадської ради при КМДА Марина Бурмака. За її словами, Грушко був шокований і «плювався отрутою».

Можливо, жителів Троєщини неабияк допекли кіоски, які у великій кількості розставляв у районі Грушко. Але, швидше за все, на цих виборах до Київради люди просто віддали перевагу популярному бренду — “УДАРу” Віталія Кличка.

Віктор Грушко - Фото 6

Декларація

Громадський рух «Чесно» відзначало, що згідно з декларацією Грушко за 2017-й рік, потрапив до числа найбідніших депутатів Київради, заробивши всього 1000 гривень.

У вересні 2020 року Віктор Грушко опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2019 рік.

Депутату Київради належить квартира у Києві (72 кв. м). Ще однією — у Львові (48,7 кв. м) він володіє у сумісній власності. Грушко їздить на автомобілі Mazda CX-7 2009 року випуску. У 2016 році машина обійшлася йому в 320 тисяч гривень.

Дохід Грушко за 2019 рік склав 247 тисяч гривень. Банківських рахунків у київського депутата немає. Готівковими коштами він задекларував сто тисяч доларів.

Посилання

Facebook

Відео

Згадки про персону