Канцурак Віктор Васильович: Державний секретар Міністерства АПК
Канцурак Віктор Васильович — у пресі відзначають непотоплюваність чиновника, який тримається у владі ще з часів президента Януковича
Біографія
Віктор Васильович Канцурак народився в 1970 році в місті Мукачево Закарпатської області.
Освіта
У Віктора цілих три вищих освіти: економіста, юриста та еколога. У 1994 році закінчив Міжнародний інститут управління бізнесу і права, через п'ять років Донецький державний університет, а у 2012 році – Державну екологічну академію післядипломної освіти та управління.
У 2019 році Канцурак захистив дисертацію і став доктором філософії
Сім’я
Віктор одружений на Олені Антонюк. У 2021 році вона займалася підприємницькою діяльністю. У Канцурака є двоє дітей: син Віктор і дочка Ксенія.
Кар'єра
Два місяці в 1991 році Віктор був фрезерувальником, а після закінчення інституту управління, бізнесу і права працював юрисконсультом в "Українській цукровій компанії". Пізніше Канцурак перевівся на аналогічну посаду в спільне підприємство "Конар". З 1997 по 2004 рік він керував спочатку фірмою "Карлайн", а потім "Правовий захист".
У V-VII скликаннях Верхової Ради Канцурак був помічником народних депутатів: регіоналів Миколи Лісіна (на громадських засадах) і Геннадія Федоряка, а також бютівця Костянтина Бондарєва (на платній основі).
З 2004 року Віктор працює на державній службі. Деякий час керував управлінням державних корпоративних прав та юридичного обслуговування Державного комітету природних ресурсів населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Через рік його призначили начальником Департаменту ресурсного забезпечення та резервом МНС. У 2007 році Канцурак переїхав до Одеси, був радником міського голови Едуарда Гурвіца та очолював місцеве комунальне підприємство теплопостачання.
У 2008 році він став начальником Одеського управління Держкомітету із земельних ресурсів. На цій посаді Канцурак провів два роки. Після чого переїхав до столиці, де спочатку працював у Державній службі заповідної справи, а потім Держекоінспекції.
З червня 2015 по квітень 2016 року місцем роботи Віктора був урядовий Секретаріат. Канцурак обіймав тут посаду директора Департаменту з питань безпеки життєдіяльності, охорони навколишнього природного середовища та агропромислового комплексу.
З квітня 2016 по березень 2017 року Віктор був заступником Міністра екології та природних ресурсів України. Потім майже п'ять років він провів у кріслі заступника голови Держекоінспекції. Наприкінці 2019 року деякий час керував Держекослужбою на посаді виконувача обов'язки голови.
У листопаді 2021 року Кабінет Міністрів призначив Канцурака державним секретарем Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Компромат
Засоби масової інформації відзначали "непотоплюваність чиновника". Канцурак займав керівні пости ще при Януковичі, потім зумів обійти мережі люстрації й утриматися на плаву навіть після Революції Гідності.
Але ж в його послужному списку є цікаві моменти. Під час перебування керівником одеського Держкомзему чиновник збільшив у дванадцять разів суму "добровільної винагороди" для підприємців за потрібне їм рішення із земельних питань.
У 2011 році Віктор був членом тендерного комітету, коли Міністерство екології закуповувало супутникові знімки України. Переможцем тоді була оголошена Austroplan Austrian Engineering GMBH, яка оцінила свою пропозицію майже в п'ятдесят мільйонів гривень. При цьому Нацакадемія міськгосподарства Харкова оцінювала свої знімки у чверть мільйона. До того, вони вже були у відкритому доступі.
Канцурак "забував" вказувати в деклараціях користування житловим будинком (556,4 кв.м) і земельною ділянкою (0,1607 га) родича. Через це НАБУ і САП у 2019 році повідомляло йому про підозру через внесення неправдивих відомостей до е-декларацій.
Коли Віктора призначили заступником Міністра екології у 2016 році, то ряд українських природоохоронних організацій виступили з вимогою до Кабінету Міністрів зняти Канцурака.
І хоча Віктора на якийсь час навіть відстороняли від посади, він залишився на цій посаді, а пізніше перейшов в аграрне Міністерство на пост державного секретаря.
Декларація
Згідно з електронною декларацією за 2020 рік Канцурак володів квартирою (61,6 кв.м) у Києві та земельною ділянкою (1404 кв. м) у селі Музичі Бучанського району Київської області. У його дружини також була ділянка землі (1000 кв.м) на Київщині — в селі Ясногородці Вишгородського району.
Власних автомобілів у Віктора не було. Зате Олена Антонюк мала їх два. У листопаді 2019 року вона придбала за 590 тисяч Lexus NX 2015 року випуску, а в серпні наступного року — Антонюк стала власницею Cadillak XTS випуску 2016 року, віддавши за нього 476 тисяч.
У 2020 році зарплата Віктора в Держекоінспекції склала 660 тисяч, а Олена заробила 964,5 тисячі. Ще 421 тисячі Канцурак отримав за продаж автомобіля Toyota Camry. Грошові активи чиновник задеркларував тільки своєї дружини-300 тисяч доларів готівкою.
Інформації про поточні декларації держсекретаря Міністерства АПК немає. З метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закритий.