Віктор Шафранський
  • Дата народження
    12 вересня 1968
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Віктор Шафранський
5789

Віктор Шафранський

Віктор Шафранський - Фото 1

Виконувач обов'язків Міністра охорони здоров'я України (квітень-липень 2016). Віктор Шафранський запам’ятався українцям проектами радикальних медичних реформ, які він не встиг втілити у життя. Чи всі дії Шафранського на посаді в. о. міністра охорони здоров’я були професійними? Про це повідомляє Політека.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Професійна діяльність
  4. Кар’єра та громадська діяльність
  5. Декларація
  6. Фото й відео

Біографія

Віктор Вікторович Шафранський народився 12 вересня 1968 року. Місце народження – Житомирська область, селище Народичі.

Одружений, виховав сина.

Освіта

Віктор Шафранський навчався в Тернопільському медінституті, отримав диплом за спеціальністю “лікувальна справа” у 1991 році. У 1999 році Віктор Вікторович став кандидатом медичних наук.

Друга вища освіта – Президентський університет управління персоналом, Шафранський закінчив його в 2001 році, отримав спеціалізацію “менеджер організацій”.

Віктор Шафранський - Фото 2

Професійна діяльність

Із 1991 року Віктор Шафранський шість років пропрацював лікарем у відділенні судинної хірургії в обласній лікарні міста Житомира.

У 1997 році був призначений заступником головлікаря обласного Лікувального центру “Здоров’я”.

Із 1997 року протягом семи років Шафранський працював регіональним медичним представником, тренінг-менеджером і керівником госпітальних медпрацівників в українському представництві компанії “Пфайзер”.

У 2004 році був призначений директором української філії французької фармацевтичної компанії “Іпсен Фарма”, пробув на посаді вісім років.

Із 2012 року призначений керівником представництва в Україні швейцарської компанії “Новартіс Фарма”.

У досьє Віктора Шафранського сказано про те, що він є засновником і співвласником медичної компанії “Калина”. Внесок Шафранського в статутний капітал фірми – вісімдесят тисяч гривень. Виробнича компанія “Калина” здійснює продаж товарів медичного призначення, медичної техніки та інструментів.

Співзасновниками компанії “Калина” стали Павло Харчик і Олег Міцкевич. Павло Харчик – керівник компанії “Оператори ринку медвиробів”, лобіює інтереси цієї сфери медичного бізнесу. Олег Міцкевич був співробітником Шафранського в компанії “Іпсен Фарма”.

Віктор Шафранський - Фото 3

Кар’єра та громадська діяльність

У 2015 році Віктор Шафранський був призначений заступником міністра охорони здоров’я Квіташвілі.

Також у 2015 році Шафранський вступив на посаду голови тендерного комітету Міністерства охорони здоров’я.

У 2016 році кілька місяців виконував обов’язки міністра охорони здоров’я при уряді Володимира Гройсмана.

У 2014 році під час роботи в українському філіалі компанії “Новартіс” Шафранський пережив утиски з боку співробітників центрального офісу. Віктору Вікторовичу було оголошено, що відтепер він працює одну годину на тиждень, буде отримувати відповідну зарплату. Шафранський визнав умови обурливими і звільнився з роботи. Інформатори називають справжню причину розбіжностей – конфлікт сторін.

Віктор Шафранський, який має власний бізнес, налаштував проти себе засновників корпорації “Новартіс”.

Працюючи заступником міністра та очолюючи тендерний комітет, а пізніше і будучи виконувачем обов’язків міністра охорони здоров’я України, Шафранський залишався власником бізнесу, пов’язаного з медициною.Тут можна говорити про відкритий конфлікт інтересів і очевидне порушення. Про це знав і чинний прем’єр-міністр.

Після того як Шафранського було знято з державної посади в серпні 2016 року, виконувач обов’язків голови Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун скасувала переведення тридцяти двох медзакладів у статус регіональних. Усі тридцять два документи про це були з особистим підписом Віктора Вікторовича Шафранського. Листи було завізовано буквально за кілька днів до його звільнення.

Уляна Супрун прокоментувала відкликання документів у такий спосіб. Багато медичних установ, а також представники громадськості звернулися до МОЗ з приводу листів, завізованих Шафранським і розцінених як компромат. Приводом для звернення стали підозри у незаконності приватизації, а також заплутаних корупційних махінаціях. Уляна Супрун постановила загальмувати процес зміни статусу медичних установ, вивчити подробиці справи і знайти оптимальний вихід із ситуації.

Рішення, ухвалені Віктором Шафранським, поступово вели до повної приватизації оснащених сучасним обладнанням лікарень і поліклінік у різних регіонах за навмисно заниженою вартістю.

Громадські діячі та народні депутати висунули Віктору Вікторовичу звинувачення в тому, що Міністерство охорони здоров’я свідомо заважає оптовому придбанню медичних препаратів та товарів за допомогою організацій міжнародного рівня, таких як ПРООН та ЮНІСЕФ. Під тиском Шафранського чиновники Міністерства охорони здоров’я створювали бюрократичні складнощі та перешкоджали своєчасному розгляду і підписанню необхідних документів.

Віктор Шафранський протестував проти оприлюдненої суми економії коштів, якби купівля медичних товарів проводилася за участю міжнародних організацій. Ольга Богомолець – голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я – озвучила цю суму: 790 мільйонів гривень.

Звинувачення МОЗ та міжнародних організацій у цьому процесі були обопільними. Чиновники МОЗ підкреслювали, що міжнародні організації штучно створюють скандали та не дотримуються порядку оформлення цієї процедури, заведеного в Україні. Тоді як ПРООН та ЮНІСЕФ критикували МОЗ за тривалу роботу з документами і затягування процесу ухвалення рішення.

Окрім приватизації медичних установ, Віктор Шафранський планував запустити багато інших змін у сфері охорони здоров’я.

Наприклад, він мав намір зробити загальну медичну страховку обов’язковою, лікувальні установи перевести в режим автономної роботи, а життєво необхідні ліки, яких потребують діти та літні люди, надавати за зниженою ціною.

Декларація

Віктор Вікторович Шафранський задекларував 280 тисяч гривень, 80 тисяч становила заробітна плата. Залишок коштів позначено як фінансову допомогу. Сім’я зареєструвала дохід, який дорівнював півтора мільйонам гривень.

Шафранський вказав у декларації про доходи внесок у статутний капітал різних організацій у сумі 350 тисяч гривень. Дружина і син зареєстрували подібні внески на суму 574 тисячі гривень.

Банківські внески та депозити Шафранського становлять 6 мільйонів 640 тисяч гривень, з яких за рік надійшло понад п’ять мільйонів.

На рахунках членів сім’ї Шафранського числиться більше ніж один мільйон гривень. Було також задекларовано нерухомість: на самого Шафранського оформлено три квартири, а на членів його сім’ї – земельний наділ, віллу та житлоплощу в місті Тернопіль.

Фото й відео

Віктор Шафранський - Фото 4
Згадки про персону