Віктор Шевченко
  • Дата народження
    4 грудня 1980
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Віктор Шевченко
5939

Віктор Шевченко

Шевченко Віктор Леонідович: екснардеп, який підкуповував виборців безкоштовними поїздками до Буковеля

Віктор Шевченко - Фото 1

Шевченко Віктор Леонідович - брат співвласника гірськолижного курорту "Буковель", куди він безкоштовно возив своїх виборців.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Шевченко Віктор Леонідович народився 4 грудня 1980 року в місті Коломия Івано-Франківської області.

Освіта

В Коломиї Віктор Шевченко закінчив вище професійне училище №14 і отримав спеціальність радіомеханіка.

Крім того він навчався у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. Має диплом юриста.

Сім'я

Старший брат - Олександр Шевченко (1971 року народження) - народний депутат сьомого і восьмого скликання Верховної Ради, кандидат у президенти 2019 року, співвласник гірськолижного курорту "Буковель".

Віктор Шевченко - Фото 2

Віктор Шевченко одружений. Дружину звуть Жанна. Вона випускниця Київського Міжнародного університету. Одружені з 2004 року.

У Шевченка двоє синів: Максим і Захар.

Кар'єра

З 2002 по 2016 рік Віктор Шевченко був фізичною особою-підприємцем.

Протягом семи років (2000-2007) він працював менеджером у компанії "Скорзонера" ​​(основний вид діяльності: оренда і управління власною або орендованої нерухомістю).

У 2007 році він був заступником директора компанії "Амбіком" (ресторани і послуги з доставки продуктів харчування). У 2019 році володів 47% від загального капіталу цієї компанії.

Віктор Шевченко - Фото 3

Потім до 2016 року працював директором в компанії "Бугіль", яка також займалася орендою та управлінням власної або орендованої нерухомістю.

У 2015 році Віктор Шевченко став депутатом Івано-Франківської обласної ради. Він балотувався по шістдесят четвертому мажоритарному округу (Івано-Франківськ) у якості кандидата від партії "УКРОП".

В обласній раді очолював постійну комісію з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури дорожнього і житлово-комунального господарства. У тому ж році став членом громадської організації "Інститут розвитку міста "Новий Івано-Франківськ".

Віктор Шевченко - Фото 4

Через рік Віктор Шевченко змінив крісло депутата обласної ради на крісло народного депутата. У липні 2016 року він переміг на проміжних виборах Верховної Ради. 

За Шевченка віддали свої голоси 21,27% (або 10430) виборців вісімдесят п'ятого мажоритарного округу (місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони, частина Галицького району Івано-Франківської області). Він всього на два відсотки випередив кандидата від "Солідарності" Ігоря Насалика.

У Верховній Раді Віктор Шевченко увійшов до комітету з питань економічної політики. Протягом усієї каденції він залишався позафракційним депутатом.

Парламентарій зробив двадцять шість депутатських запитів і взяв участь у створенні вісімдесяти шести законопроєктів.

У липні 2019 року Віктор Шевченко вдруге взяв участь у виборах як кандидат в народні депутати. Шевченко знову балотувався по вісімдесят п'ятому мажоритарному округу.

Віктор Шевченко - Фото 5

Однак на цей раз він програв. За нього віддали свої голоси 28,98% (або 20 110) виборців. Переможцем виборів у цьому окрузі став представник партії "Слуга народу" Едуард Прощук, який отримав 30,65% (або 21 264) підтримки виборців.

Компромат

У серпні 2016 року правоохоронців Івано-Франківщини зацікавили так звані безкоштовні тури у туристичний комплекс "Буковель". Протягом місяця до виборів кілька тисяч осіб, що проживають на окрузі, по якому балотувався Шевченко, безкоштовно відвідали гірськолижний курорт.

Після поїздок, як зазначає "Українська правда", людям дзвонили від організаторів поїздки і розпитували про враження, натякаючи на відповідну подяку за неї.

Віктор Шевченко - Фото 6

Як зазначає громадський рух "Чесно", народний депутат Віктор Шевченко двічі "попадався" на кнопкодавстві.

Декларація

У липні 2019 року Олег Шевченко подав електронну декларацію про свої доходи.

У екснародного депутата є дві земельні ділянки в Івано-Франківську загальною площею майже дев'ятсот квадратних метрів. Там же, Віктор Шевченко володіє житловим будинком у двісті п'ятдесят "квадратів"  та орендує офіс. У рідній Коломиї у нього квартира у шістдесят три "квадрата". У столиці колишній парламентарій жив у номері готелю "Київ".

Віктор Шевченко - Фото 7

Дружина політика має кімнату у Коломиї і паркомісце у селі Поляниця Івано-Франківської області.

З цінного рухомого майна Віктор Шевченко вказав три пари годинників (дві пари його, одна - дружини ).

Експарламентарій пересувається на Toyota Highlander 2013 року випуску. Жанна Шевченко володіє квадроциклом Jinling Jla-13-2. Також їй належить 16,67% від загального капіталу компанії "Коломияміськбуд" і 50% - компанії "Медичний центр Доктора Бубновського 10".

Віктор Шевченко - Фото 8

За 2018 рік політик заробив трохи більше сорока тисяч гривень (зарплата у Верховній Раді). Ще сто тисяч він взяв в кредит. Жанна Шевченко отримала в загальній кількости майже п'ять мільйонів гривень.

На рахунках в банках Віктор Шевченко зберігає двісті вісім тисяч гривень, п'ять тисяч доларів і п'ятсот євро. У його дружини є на рахунках чотири мільйони гривень.

Готівковими коштами у політика задекларовано майже два з половиною мільйони гривень. У Жанни Шевченко "готівкою" є сума у п'ять мільйонів сімсот тисяч гривень.

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

Відео

Згадки про персону