Вікторія Михайльо
  • Дата народження
    13 вересня 1971
  • Країна
    Україна
Вікторія Михайльо
4080

Вікторія Михайльо

Вікторія Михайле: глава "дочки" російського "Альфа-Банку"

Вікторія Михайльо - Фото 1

Вікторія все життя працює в "Альфа-Банку". За цей час зі звичайного бухгалтера вона перетворилася в досвідченого банкіра, який всіляко намагається зберегти собі "місце під сонцем". Тому те, що "Альфа" належить країні-агресору, жінку зовсім не бентежить.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Новини та скандали

Біографія

Михайльо Вікторія Вікторівна народилася 13 вересня 1971 року в місті Херсон.

Сім'я

Має двох доньок.

Освіта

Вікторія Михайльо вчилася в Київському держуніверситеті ім. Шевченко на економічному факультеті. Потім вступила до аспірантури в тому ж КНУ, отримавши спеціальність бухгалтера.

Кар'єра

Паралельно з навчанням в аспірантурі, Вікторія Михайльо працювала головним бухгалтером підприємства "Альфа Капітал". У 1997 році була підвищена до посади фіндиректора компанії.

У 2000 році Михайльо ставлять заступником голови українського департаменту Альфа-Банку. Пропрацювавши на цій посаді до 2006 року, Вікторія Вікторівна була призначена гендиректором того ж інвестиційного підприємства "Альфа-Капітал Україна".

З вересня 2009 року по нинішній день Вікторія Михайльо є главою "Альфа-Банку Україна".

Вікторія Михайльо - Фото 2

У 2014 році вона також стала членом правління української Асоціації платників податків, а через півроку (лютий 2015) призначена Головою Комітету з питань оподаткування та обліку НАБУ.

Про призначення Вікторії Михайльо гендиректором "Альфа-Банку" в Україні повідомив прес-центр компанії на офіційній сторінці банку в Фейсбуці. У відповідь на це Вікторія розповіла журналістам, що планує зробити ставку в роботі на розробку і впровадження єдиної і зрозумілої системи оподаткування в банківській сфері. 

Для цього спільно з державними органами потрібно буде внести деякі зміни до податкового кодексу України, поділилася планами новопризначена голова правління Альфа-Банку України.

За свої професійні заслуги Вікторія Михайльо неодноразово потрапляла в рейтинги різних бізнес-видань.

Чотири рази (в 2013, 2014, 2016 і 2017 роках) вона була в числі 50-ти з сотні найбільш впливових жінок України за версією журналу "Фокус". Як відзначили кореспонденти видання, Михайльо була зарахована до найбільш впливових українок завдяки тому, що відповідала за злиття двох великих фінансових підприємств (Альфа-Банку і Укрсоцбанку), зробивши свій банк одним з найбільших приватний банківських установ в країні. Крім цього, фахівці видання відзначили її активну участь в діяльності Комітету з питань оподаткування та Незалежної асоціації банків України.

Сама ж Вікторія Михайльо сказала, що за 20 років роботи в українському Альфа-Банку він давно став для неї чимось більшим, ніж просто роботою. Жінка зазначила, що ця компанія надихає її на великі досягнення, одне з яких - зробити з Альфа-Банку в Україні "фінансовий гіпермаркет", в якому кожен клієнт зможе отримати будь-які необхідні йому фінансові послуги.

Вікторія Михайльо - Фото 3

У березні 2018 року Вікторія Михайльо була відзначена діловим виданням "БІЗНЕС", яке включило її в список "50 найуспішніших бізнес-леді України". Фахівці відзначили, що, перебуваючи на посаді голови правління "Альфа-Банку Україна", жінка домоглася великого приросту роздрібного кредитного портфеля банку, а також вивела підприємство в трійку кращих по депозитах населення.

Новини та скандали

Кабмін проти "дочки" російського "Альфа-Банку"

Кабмін не довіряє "дочці" російського "Альфа-банку" - повідомляли ЗМІ у жовтні 2014 року. 

Як відомо, через війну на сході України Нацбанк офіційно заборонив українським банкам надавати свої послуги на територіях так званих ДНР і ЛНР. Користуючись нагодою, Ощадбанк на чолі з Пишним почав переманювати клієнтів інших банків в зоні АТО, які не можуть там працювати через офіційну заборону НБУ. Органи регулювання вирішили в цю ситуацію не втручатися, тому що інтереси державного банку активно лобіювала верхівка влади в особі Арсенія Яценюка. Прем'єр-міністр допомагав своєму найближчому другові Андрію Пишному "заганяти" на обслуговування в Ощад клієнтів приватних банківських установ.

Керівник "Альфа-банку Україна" Вікторія Михайльо звернулася до директора НАБУ з проханням вплинути на керівництво Нацбанку, яке може зупинити цей процес. У листі вона вказала, що заборона державним компаніям користуватися послугами приватних банків і зобов'язання їх ставати клієнтами тільки держбанків дискримінують діяльність для комерційних банківських підприємств і свідчать про антиконкурентні дії.

Однак Нацбанк на запит пані Михайльо не відреагував. "Це питання не до НБУ, а до Кабміну. ​​Ми в такі питання не втручаємося", - відповіли з НБУ. Не втручатися в ситуацію вирішив і Мінфін, повідомивши, що за законом не має права впливати на діяльність того чи іншого банку.

Нагадаємо, що Кабмін вже перевів більшу частину зарплатних проектів військових частин з "Альфа-Банку" Михайльо в держбанк, пояснюючи це тим, що українське відділення "Альфи" належить російській групі компаній "Альфа-груп". 

Хоча дії Кабміну щодо "Альфа-Банку Україна" явно дискримінаційні, абсолютно всі акції підприємства дійсно належать кіпрській фірмі ABH Ukraine Limited, якою в свою чергу володіє ГК "Альфа-Груп" Фрідмана.

Злиття двох гігантів

В кінці 2017-го і в першій половині 2018-го року українські ЗМІ активно обговорювали новину про те, що відбулося злиття двох гігантів: Укрсоцбанк приєднався до панівного Альфа-Банку.

За словами CEO "Альфа-Груп" в Україні і глави правління Укрсоцбанку Івана Світека процес злиття повинен бути завершений до першого півріччя 2019-го. "Таких злиттів на українському ринку ще не було, потрібно проробити величезну підготовчу роботу", - зазначив Світек. Також він розповів, що в рамках проекту максимум клієнтів Укрсоцбанку повинні перейти на обслуговування в партнерський банк. Так, до кінця 2018 року під управлінням "Альфи" повинно знаходитися 75% капіталу від усіх клієнтів, включаючи великі бізнес-підприємства.

В інтерв'ю Вікторія Михайльо зазначила, що процес міграції проходить в так званому "м'якому" форматі "2 в 1". Це означає, що у відділеннях "Укрсоцбанку" будуть знаходиться також відділення "Альфа-банку", фахівці якого розповідатимуть клієнтам про переваги переходу до них.

Головною конкурентною перевагою глава правління "Альфа" вважає технологічність: використання більш сучасного інтернет-банкінгу та мобільного застосування. В іншому, за словами Вікторії Михайльо, для клієнтів Укрсоца нічого не зміниться: їх будуть обслуговувати ті ж фахівці, вони зможуть користуватися своїми картками Carbon і т.д.

Вікторія Михайльо - Фото 4

Витік персональної інформації клієнтів Альфа-Банку

У серпні 2018 року ЗМІ повідомили новину про те, що співробітники "Альфа-банку" допустили витік даних з бази карт своїх клієнтів, тим самим поставивши під загрозу репутацію як свою, так і власників карт.

Скандал виник через те, що, за словами одного співробітника "Альфи", базу з картами клієнтів банку зламали, в результаті чого зловмисники провели ряд шахрайських дій з картами користувачів. 

У соцмережах почали говорити про те, що, швидше за все, саме через це банк заблокував всі операції з платіжними картами. Так, протягом декількох днів клієнти "Альфа-банку" отримували повідомлення про те, що операції з їх пластиковими картами протягом дня будуть недоступні нібито через запуск нового центру обслуговування. Незабаром всі операції повністю відновили.

Відмова клієнту в обслуговуванні

Відомий в Україні "Альфа-банк" у 2018 році був помічений ще в одному скандалі, пов'язаному з відмовою в обслуговуванні засновника української кріптобіржі Kuna Михайла Чобаняна. Коли той спробував перевести на свою карту гроші, банк відмовив йому в операції. Чоловік звернувся в одне з відділень, однак менеджер попросив його зняти залишки грошей і закрити рахунок.

Як кажуть співробітники банківської установи, в обслуговуванні Чобаняну вони відмовили тому, що він перебував у чорному списку Асоціації EMA через "погану репутацію".

Альфа-Банк отримав штраф від НБУ на 27 мільйонів

"Альфа-банк" був оштрафований Нацбанком на 27 млн ​​гривень за те, що переводив у готівку і виводив гроші у великих розмірах з України. За даними журналіста Олександра Дубинського, який розслідував справу, спочатку штраф був виписаний на суму 100 млн гривень, однак з невідомих причин (а саме - після особистого втручання директора відділу фінансового моніторингу Ігоря Берези) сума штрафу була різко знижена до 27 млн ​​гривень.

Також цікавим є той факт, що коли НБУ свого часу оштрафував "ТАСкомбанк", його гендиректора звільнили, а також заборонили обіймати керівні посади в будь-якому з банків строком на 10 років. Однак в аналогічній ситуації Вікторія Михайльо чомусь залишилася на посаді голови правління "Альфа-банку" в Україні, попри те, що до неї повинні були застосувати ті ж заходи. 

За словами журналіста Дубинського, зберегти свою позицію пані Михайльо коштувало 500 тис. доларів.

Нагадаємо, що "Альфа-банк Україна", яким керує Вікторія Михайльо, належить російській компанії Михайла Фрідмана "Альфа-груп", який вже не раз, через різні організації, намагався виводити гроші з України в країну-агресора.

Згадки про персону