Вікторія Спартц
Вікторія Спартц
122

Вікторія Спартц

Спартц Вікторія: членкиня Палати представників США українського походження

Вікторія Спартц - Фото 1

Спартц Вікторія — виступала проти допомоги Україні в розмірі 60 млрд і за те, щоб поступитися Кремлю окупованими українськими областями 

Біографія 

Вікторія Спартц (в дівоцтві Кульгейко) народилася 6 жовтня 1978 року в місті Носівка Чернігівської області, Україна.

Освіта

Вікторія провела свої ранні роки в Чернігові, куди переїхала з родиною у віці п'яти років. Там вона навчалася в ліцеї № 15 і закінчила його із золотою медаллю. 

Пізніше вступила до Київського національного економічного університету, де здобула ступінь бакалавра наук та магістра ділового адміністрування. 

Після переїзду до США в 2000 році Вікторія продовжила освіту, закінчивши магістратуру з професійного бухгалтерського обліку в Школі бізнесу Келлі Університету Індіани в Індіанаполісі.

Сім'я

До п'яти років вона жила з бабусею і дідусем в Носівці, а потім переїхала з батьками до Чернігова. Під час навчання в університеті, подорожуючи поїздом з Москви до Києва, вона познайомилася з американцем Джейсоном Спартцем, який згодом став її чоловіком.

У 2000 році вони одружилися, і Вікторія переїхала до США. У пари народилися дві дочки — Анна-Ліліана і Вікторія-Інгрід. Сім'я оселилася в Ноблсвіллі, штат Індіана, де народився Джейсон.

Вікторія Спартц - Фото 2

Його мати — німкеня за походженням, а батьки познайомилися після Другої світової війни. Після переїзду в США до Вікторії приєдналися її батьки і молодша сестра Інна з чоловіком, а в Україні залишилися дві літні бабусі і дідусь.

Кар'єра

Після переїзду до США в 2000 році й отримання громадянства у 2006-му вона почала будувати професійний шлях. З 2003 по 2020 рік Спартц володіла ліцензією брокера з нерухомості в Індіані, а з 2010 по 2021 рік працювала сертифікованим бухгалтером. 

Вікторія займалася бізнесом у сфері нерухомості та сільського господарства. Вона також викладала як ад'юнкт-професор у Школі бізнесу Келлі в Індіанаполісі.

Політична кар'єра почалася з активної участі в суспільному житті: Вікторія стала одним із засновників руху «Чайна партія» в окрузі Гамільтон, штат Індіана. 

До призначення в Сенат штату Індіана вона обіймала посаду фінансового директора в офісі генерального прокурора штату. У 2017 році, після відставки сенатора Люка Кенлі, Спартц була призначена в Сенат Індіани від 20-го округу, де проявила себе як рішучий політик.

Вікторія Спартц - Фото 3

Справжній прорив стався у 2020 році, коли Вікторія балотувалася в Палату представників США від 5-го округу Індіани. Після перемоги на праймеріз Республіканської партії і в напруженій боротьбі на загальних виборах проти демократки Крістіни Гейл вона стала першою українкою в історії Конгресу США. 

У 2022 році, після перерозподілу округів, вона впевнено переобралася, перемігши Джанін Лі Лейк з результатом 61,1%. У 2024 році, попри первісну заяву про відхід з політики, Вікторія змінила рішення і знову перемогла на виборах, хоча її кампанія супроводжувалася скандалами, включаючи звинувачення в носінні зброї в аеропорту.

У Конгресі Вікторія виступала проти соціалізму, спираючись на свій досвід життя в СРСР, і просувала законодавство проти монополій в охороні здоров'я. 

Однак у грудні 2024 року Вікторія покинула республіканську конференцію, заявивши, що повернеться лише за умови відповідального управління керівництвом партії, хоча залишилася членкинею партії.

Вікторія Спартц - Фото 4

Компромат

Кар'єра Вікторії Спартц не обійшлася без протиріч. У 2021 році видання Business Insider повідомило, що вона порушила закон STOCK 2012 року, не розкривши вчасно покупку акцій Simon Property Group на суму від 15 до 50 тисяч доларів, що викликало питання про прозорість фінансів політикині. 

Її офіс у Конгресі також прославився високою плинністю кадрів: у 2021 році показник перевищив середній по Палаті представників у три з половиною рази. 

У 2022 році Politico описала атмосферу в її команді як «токсичну», посилаючись на спалахи гніву Вікторії та принизливе поводження з працівниками, яких вона нібито називала «ідіотами» та «дебілами». Сама Спартц заявила, що її стиль роботи «не для всіх» і критикам потрібно «загартовуватися».

У червні 2024 року Комітет з питань етики палати розпочав розслідування щодо звинувачень у «зловживанні» та «токсичності» в її кабінеті, що збіглося з відходом ключових співробітників. 

Вікторія Спартц - Фото 5

У тому ж місяці вона опинилася в центрі скандалу, коли в аеропорту Далласа в її багажі знайшли незаряджений пістолет. Вікторія пояснила це випадковістю, але пізніше заявила, що в її професії носіння зброї могло б бути виправданим.

Її позиція щодо України також викликала суперечки. У 2022 році вона назвала вторгнення Росії геноцидом і активно підтримувала Київ, але пізніше розкритикувала президента Зеленського і виступила проти допомоги Україні на 60 мільярдів доларів у 2024 році. Це викликало звинувачення у зраді з боку жителів Чернігова, особливо після ракетного удару по місту.

У 2025 році вона підтримала заяви Дональда Трампа, назвавши Зеленського диктатором і запропонувавши поступитися Росії окуповані території. Ці події підірвали її репутацію і породили чутки про можливі політичні мотиви, хоча доказів шпигунства або зв'язків з Росією немає.

Вікторія Спартц - Фото 6
Згадки про персону