Безгін Віталій Юрійович: нардеп IX скликання ВР і колишній підприємець у сфері реклами
Безгін Віталій Юрійович — «слуга народу», якого колега по фракції обізвав затятим представником «адептів держдепу і Сороса».
Біографія
Віталій Юрійович Безгін народився 18 квітня 1990 року в місті Євпаторія.
Освіта
З 2007 по 2012 рік Віталій вивчав міжнародну економіку і менеджмент у Київському національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана.
Сім'я
Віталій Безгін перебуває у цивільному шлюбі з Вікторією Ромашенко. Вона займається підприємництвом. Ромашенко — засновник і власниця благодійного фонду «Любий ніс».
Кар'єра
З 2010 по 2019 рік Віталій був фізичною особою-підприємцем. Безгін працював у сфері реклами, дизайну і комунікацій. З 2012 по 2015 рік він був креативним директором рекламного агентства «SCU KYIV». Також Віталій був експертом Офісу Ефективного Регулювання (BRDO).
З жовтня 2016 по листопад 2017 року Безгін був членом київської команди Демократичного Альянсу. Протягом наступного року він входив до складу Правління ДемАльянсу. Був учасником ініціативи «Кадровий Резерв України».
У 2019 році уродженець Кримського півострова став депутатом парламенту. Він балотувався під 77-м номером у списку партії «Слуга народу». За словами самого Безгина, піти на парламентські вибори йому запропонував Олексій Гончарук, з яким він працював у BRDO.
У IX скликанні Верховної Ради Віталій увійшов до фракції «Слуга народу» і комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Також Безгін очолює підкомітет з питань адміністративно-територіального устрою.
За словами самого народного обранця, він є експертом з питань місцевого самоврядування. Віталій — член громадської організації «Альянс Дій».
Цитати та заяви
Положення про Державний фонд регіонального розвитку
Регіони мають розвиватися та конкурувати між собою, а ДФРР має бути одним з інструментів такого розвитку! Не інструментом освоєння коштів в політичних цілях чи причиною збільшення навантаження на місцеві бюджети, а саме стимулом для розвитку та прогресу!
Проблеми недотримання норм стосовно розміру ДФРР зрозумілі, як і проблема низької якості проєктної документації, але корінь політичного зла криється в тому, що депутати є членами спеціальної комісії та мають вплив на процес!
Позбавити їх цього впливу - це необхідність! Фонд має сприяти змінам в майбутньому, а не бути джерелом фінансування латання доріг перед виборами! Будемо за це боротись.
Про децентралізацію
Одним з наших пріоритетів на 2019-2020 є відмова від голів РДА, ОДА та впровадження інституту префектів. Ідеологічно тут нічого нового. Пан Гройсман обіцяв відповідні зміни ще 3-4 роки тому, але не склалося.
Основний функціонал префектів буде наступним:
- нагляд за законністю рішень органів місцевого самоврядування;
- нагляд за відповідністю локальних кроків державної та регіональної стратегій;
- оперативна комунікація між центральною і місцевою владою.
І ніяких втручань в господарські та фінансові питання.
Про регіональний розвиток
Що постараємося зробити в першу чергу:
- внести зміни до Бюджетного Кодексу про збільшення частки ДФРР до 1.5% щодо доходів бюджету;
- зняти норми, що передбачають участь в різних комісіях, створених для розподілу коштів державного бюджету для програм в регіонах, народних депутатів України;
- підпорядкувати локальні проєкти регіональним стратегіям.
Компромат
У жовтні 2020 рік Безгін посварився зі своїм колегою по фракції Євгеном Шевченком через рішення Конституційного суду. Слід зазначити, що депутати посварилися в інтернеті.
Шевченко написав, що Безгін — є «яскравим представником адептів держдепу і Сороса» і, більш того, «убогою істотою» і «безглуздим».
Безгін не залишився в боргу. Він запропонував своєму візаві висловити всі ці претензії при особистій зустрічі. Шевченко він назвав «ватним клоуном» та «інтелектуально обмеженим створенням».
Декларація
У травні 2020 року Віталій Безгін опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
Нардеп володіє столичною квартирою (59 кв. м). У липні 2018 року Віталій придбав цю нерухомість за 1,3 мільйона гривень. Вікторії Ромашенко належить автомобіль Subaru Tribeca 2007 року випуску.
За 2019 рік сукупний дохід Безгина склав 746,9 тисячі гривень. Дохід Вікторії Ромашенко від зайняття підприємницькою діяльністю склав 349 тисяч гривень. У банку нардеп зберігає 67,9 тисячі гривень, у його цивільної дружини — 40 тисяч гривень. Готівковими коштами Безгін задекларував 71 тисячу євро і 12 тисяч доларів. Ромашенко готівкою має 16,6 тисячі доларів і 5 тисяч євро.