Віталій Боговін
  • Дата народження
    17 серпня 1969
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Віталій Боговін
1633

Віталій Боговін

Боговін Віталій Вікторович: ексгубернатор Запорізької області, якого місцеві жителі звинувачували в рейдерстві

Віталій Боговін - Фото 1

Боговін Віталій Вікторович — за даними ЗМІ, займався "брудними" технологіями перед парламентськими виборами, а його фірми брали участь у схемі ухилення від сплати податків.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Віталій Вікторович Боговін народився 17 серпня 1969 року в селищі Куйбишеве (нині Більман) Запорізької області.

Освіта

У 1988 році Боговін закінчив Ногайський радгосп-технікуму в місті Приморськ Запорізької області. Потім два роки служив у лавах радянської армії.

Віталій за освітою зооінженер. У 2003 році він закінчив аграрний університет в Дніпропетровську.

Сім'я

Боговін перебуває у цивільному шлюбі з Людмилою Часник. Вона займається підприємницькою діяльністю (основний вид діяльності — комп'ютерне програмування).

У Віталія троє дітей: Анастасія, Михайло і Назар.

Кар'єра

Першим місцем роботи Боговіна став радгосп "Придонецький" Куйбишевського (нині Більмакского) району Запорізької області. Віталій був помічником бригадира і робочим будівельної бригади.

Віталій Боговін - Фото 2

З 1991 по 2000 рік він працював завідувачем ферми, а пізніше зоотехніком по племінній справі в колгоспі "Україна". Наступні шість років в селі Чапаєвка Пологівського району Боговін був виконавчим директором ТОВ "Агрофірма "Батьківщина". 

Протягом 2006-2008 років Віталій у тому ж Пологівському районі (село Кінські Роздори) обіймав посаду заступника керівника ПП "Бізон". У травні 2008 року Боговін очолив ПП "Бізон — ТІХ 2006". На посаді директора Віталій залишався до червня 2020 року.

Влітку 2019 року Боговін балотувався до Верховної Ради по 78 мажоритарному округу (місто Бердянськ з населеними пунктами Бердянської міської ради, Бердянський, Більмацькій, Розовський, Чернігівський райони Запорізької області) від партії "Слуга народу". Однак стати народним депутатом йому не вдалося. Набравши 32,43% голосів, він зайняв друге місце, поступившись представнику ОПЗЖ Олександру Пономарьову (36,84%).

12 червня 2020 року він був призначений головою Запорізької обласної державної адміністрації.

У грудні 2020 року його змінив на посаді Олександр Старух.

Віталій Боговін - Фото 3

Компромат

Перед парламентськими виборами портал “Антикор” писав, що кандидат в нардепи Боговін використовував "брудні технології".

Перед виборами "він вирішив найняти чорних піарників з Дніпра. Така собі група інформаційних піратів під керівництвом відомого у вузьких колах Руслана Филимоненкова".

Як повідомляє "Антикор", "яскравим прикладом їхньої роботи став вандалізм в місті Бердянську, коли в ніч з 6 на 7 липня на багатьох будинках і парканах були написані незмивною фарбою образливі написи по відношенню до конкурента — Олександра Пономарьова. Потім цю ахінею зафарбовували місцеві жителі".

Більш витончений хід чорних політтехнологів Боговіна — реєстрація "кандидата клону" — Олександра Івановича Пономарьова, менеджера з продажу з Василівки. На думку цих спеців — це повинно "вкрасти" у справжнього Пономарьова 3-5% голосів виборців.

Наступний напрямок, яке замовив Боговін — це підготовка і поширення фейкових новин про конкурентів на різних сайтах-зливних бачках. Тут звинувачення і в корупції, і вбивства".

Як відзначають журналісти, "у даному проєкті задіяно 20 райтерів, 2 оператори і 3 фахівці з відеомонтажу для створення компрометуючих роликів. Проплачена фабрика тролів загальним числом у 1500 фейкових сторінок Фейсбук".

Віталій Боговін - Фото 4

Як зазначає інформаційне агентство "Regio news", "компанії Віталія Боговіна брали участь у схемі ухилення від сплати податків на загальну суму майже 70 млн грн. Про це свідчать судові матеріали справи, які з 2018 року розглядає Голосіївський суд Києва. Слідчі поліції і фіскальної служби встановили, що дві компанії, що входять в цей агрохолдинг, фігурують в сумнівному податковому кредитуванні. 

Ця фінансова афера дозволила учасникам "схеми" всього за 1,5 року привласнити близько 70 мільйонів гривень.

На думку слідства, головний фігурант справи — ТОВ "Сателіт". Ця компанія зареєстрована на кіпрський офшор "АГРОТРЕНД ЛІМІТЕД". Два одержувачі вигоди: Кофка (КНР) і маріупольський аграрій Володимир Коцюба.

Як зазначено в держреєстрі, акції підприємства розміщені на Сінгапурській фондовій біржі, а тому встановити кінцевого бенефіціара неможливо.

Серед трьох підписантів ТОВ "Сателіт" вказано генерального директора "COFCO Agri Ukraine Володимира Осадчука.

В період з 01.01.2016 по 31.05.2017 під час операцій з такими компаніями, як ФГ "Агро-Луч", ТОВ "ТВ Агрофудекспорт", ТОВ "Алоніс Агро", ТОВ "Придонецьке" посадові особи ТОВ "Сателіт" отримали право власності на бюджетні кошти в розмірі 67,7 млн ​​грн у вигляді відшкодування з бюджету ПДВ, чим завдали збитки державі в особливо великих розмірах.

Дві із зазначених компаній, "Алоніс Агро" та "Придонецьке", належать Віталію Боговіну і його бізнес-партнеру Вадиму Коверніку".

Віталій Боговін - Фото 5

У серпні 2019 року "КП в Україні" повідомляло про жителів Запорізької області, які "вийшли під Офіс Президента України з вимогою звернути увагу на ситуацію в Запорізькій області, призначити Голову ОДА і змусити правоохоронні органи розслідувати злочини проти жителів області".

Віталій Боговін - Фото 6

"Протестувальники заявляли, що його (Боговіна — прим. ред.) комерційні структури є одними з найбільших землевласників в області і активно ведуть рейдерські захоплення земель у дрібних фермерів".

Декларація

У травні 2020 року Віталій Боговін опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Глава Запорізької області має три земельні ділянки: у селі Сонячне (934 кв.м.) та у Більмацькому районі (5 га) в Запорізькій області, а також в селі Відрадне в Криму (1460 кв.м.). Ще одну ділянку землі (142,3 га) Віталій орендує в селі Гусарка Запорізької області.

Боговін власник трьох житлових будинків. Один з них у Відрадному знаходиться в стадії будівництва. Ще один будинок (220 кв.м.) знаходиться в Греції. Третій (312,8 кв.м.) — у селі Сонячне. У губернатора три квартири: в Києві (174,5 кв.м), Пологах (33,3 кв.м.) та Запоріжжі (38 кв.м.). У столиці України у Віталія також є чотири гаражі.

Віталій Боговін - Фото 7

З цінного рухомого майна Боговін вказав швейцарський годинник Ulysse Nardin, вартістю в 208,8 тисячі гривень. Керівник Запорізької ОДА володіє двома мотоциклами: Honda GL1800 2015 року випуску (721,7 тис грн) та BMW R 1200 GS 2016 року випуску (187,6 тис грн), а також моторним човном Bayliner 320 2008 року випуску (1,5 млн грн).

Боговін володіє акціями кіпрської компанії BKW GROUP LTD. Віталій (0,5%) разом з цією компанією (їй належить 99%) і Вадимом Коверніком (0,5%) володіє одинадцятьма агрофірмами.

За 2019 рік сукупний дохід нинішнього губернатора Запорізької області склав 2,6 мільйона гривень. У банках Боговін зберігає 12 тисяч гривень і 8,8 тисячі євро. Готівковими коштами він задекларував 278 тисяч євро.

Посилання

Facebook

Відео

Згадки про персону