Віталій Бунечко
  • Дата народження
    6 серпня 1973
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Віталій Бунечко
908

Віталій Бунечко

Віталій Іванович Бунечко – голова Житомирської ОДА, ексспівробітник СБУ

Віталій Бунечко - Фото 1

Політик, чиновник, кандидат юридичних наук.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Досягнення

    Біографія

    Віталій Іванович Бунечко народився 6 серпня 1973 року в місті Сарни, Рівненська область.

    Сім’я

    Батько Іван Бунечко — український дипломат, посол.

    Віталій Бунечко - Фото 2

    Освіта

    У 1995 році Віталій Бунечка отримав диплом вчителя історії та права, закінчив Волинський державний університет ім. Л. Українки.

    У 1997 році отримав диплом юриста, закінчив Національну академію Служби безпеки України за напрямом «правознавство».

    У 2016 році у Державному науково-дослідному інституті МВС України захистив дисертацію за спеціальністю «Адміністративне право та процес; фінансове право; інформаційне право» та отримав науковий ступінь кандидата юридичних наук.

    Віталій Бунечко - Фото 3

    Кар’єра і бізнес

    Загальний трудовий стаж Бунечка Віталія Івановича – понад 30 років. Трудову діяльність розпочав у 1995 році на посаді вчителя історії та правознавства в Обарівській загальноосвітній школі Рівненського району Рівненської області.
    З 1996 року по 2019 рік проходив службу в органах Служби безпеки України. Бунечко працював першим заступником начальника головного управління, начальником управління ГУ у Маріуполі регіонального органу СБУ.

    З 2014 до 2015 року Віталій Бунечко працював заступником начальника Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України. У 2018-2019 роках проходив службу у зоні проведення ООС, працював першим заступником начальника Головного управління СБУ у Донецькій та Луганській областях, був начальником Донецького управління з базуванням у м. Маріуполь.

    Указом Президента України від 08 серпня 2019 року № 587/2019 Бунечка Віталія Івановича призначено головою Житомирської обласної державної адміністрації.

    Віталій Бунечко - Фото 4

    Досягнення 

    За період роботи Бунечка на посаді голови Житомирської ОДА за даними моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів – область увійшла до топ-10 лідерів серед регіонів України.

    У стислі терміни забезпечено проведення комплексу заходів щодо боротьби з нелегальним видобутком бурштину на території області, внаслідок чого незаконна його заготівля у промислових масштабах була припинена. 

    Бунечку вдалося ефективно організувати роботу та вивести область у лідери з реалізації реформи децентралізації. Зокрема, перспективний план формування територій громад Житомирської області був першим у державі, який погодив та затвердив Кабінет Міністрів України. 

    Віталій Бунечко - Фото 5

    Житомирська ОДА забезпечила успішне виконання програми Президента України «Велике будівництво» у 2020 році. За темпами будівництва область посіла третє місце серед регіонів України. Завдяки ефективному супроводу важливих державних програм з боку ОДА протягом 2020-2021 років на розвиток соціальної та транспортної інфраструктури Житомирщини було спрямовано майже 3,5 млрд. грн. З них на розвиток мережі соціально-важливих закладів виділено понад 360 млн. грн. За період 2019-2021 рік в області завершено будівництво 24 сучасних сільських амбулаторій, які оснащені необхідним обладнанням та спеціалізованим транспортом; забезпечено реконструкцію 7 приймальних відділень в опорних лікарнях Житомирського госпітального округу; реконструйовано та збудовано понад 20 об'єктів комунальної інфраструктури, що мають величезне значення для громад, а саме: школи та дитячі садки, спортивні об'єкти та заклади культури. 

    За результатами дослідження Regional Doing Business – 2020 Житомирщину визнано найкращим регіоном України для ведення бізнесу. 

    З перших днів війни, починаючи з 24 лютого 2022 року, Віталій Бунечко спільно з СБУ, Національною поліцією та прокуратурою ініціював відбір документів, що підтверджують злочини окупаційних військ Росії та їхніх поплічників на території Житомирської області. 

    З 24 лютого 2022 року вже відкрито 106 кримінальних проваджень за фактами скоєння злочинів Росією на території України. Найбільше з них – 51 – порушення законів війни, 52 посягання на територіальну цілісність та недоторканність України, а також диверсії. Зокрема, серед них – руйнування шкіл та мирних кварталів. У свою чергу прокурорами обласної прокуратури відкрито 47 кримінальних проваджень за статтями, пов'язаними з посяганням на терцілісність та порушення законів та способів ведення війни.

    Згадки про персону