Віталій Хомутиннік
  • Дата народження
    4 серпня 1976
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Віталій Хомутиннік
1098

Віталій Хомутиннік

Віталій Хомутиннік - Фото 1

Український підприємець, мільйонер, депутат Верховної Ради України IV, V, VI, VII і VIII скликань (з 2002 року).  Одружений, має сина.

Наймолодший депутат Верховної Ради України і найбагатший нардеп станом на 2014 рік. Розповідь про те, як економіст працював «човником», а потім потрапив у велику політику і став довіреною особою Януковича, у матеріалі Політеки.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Родина
  4. Кар’єра і суспільна діяльність
  5. Компромат і чутки
  6. Декларація і статок
  7. Останні новини
  8. Фото й відео

Біографія

Хомутиннік Віталій Юрійович – український підприємець і політик. Уродженець Донецької області, син впливового батька, економіст, бізнесмен і народний депутат з IV по VIII скликання. Народився 4 серпня 1976 року в Макіївці Донецької області.

Освіта

Після школи йдеться вчитися на економіста в Донецькій держакадемії управління (спеціальність називалася «фінанси і кредит»). Академію закінчує в 2000 р.

Другу вищу отримав вже в Національній юракадемії ім. Ярослава Мудрого.

Родина

Батько – 53-го року народження, працював майстром-ремонтником, зараз зам по техчастині в акціонерному товаристві Макіївки. Звуть Юрій Володимирович. Мати – 1958-го року народження, працювала швачкою і була домогосподаркою, Валентина Іванівна. Юрій – старший брат.

Дружина – за фахом економіст, народилася в 1980 році, Світлана Вікторівна. Володимир Логвинов доводиться тестем. Син народився в 2007 році (2 січня), звуть Артемій.

Дружину, як розповідає, вперше побачив на літньому майданчику одного з кафе Донецька. Після збирав про неї інформацію і намагався познайомитися, хоча вона тоді була у відносинах з іншим. До речі, на той момент, Світлана ще вчилася в школі. Після семи років стосунків вирішили одружитися.

Серед інтересів Віталія гонки «Формула 1», великий теніс, рукопашний бій, полювання. Він колекціонер живопису і статуеток. З літератури йому особливо подобаються твори «12 стільців» і «Золоте теля», а з музики – Ані Лорак і «Океан Ельзи». Для відпочинку найчастіше вибирає Мальдіви або Сейшели.

Віталій Хомутиннік - Фото 2

Кар’єра і суспільна діяльність

З 15-ти річного віку займався власною справою, був човником, возив з Туреччини пухові куртки і «мальвіни» (джинси). Він не брав свої перші гроші для бізнесу у батьків, не позичав у банку або у друзів, покупці самі давали йому кошти на наступні покупки.

У 91-му році ще в досить молодому віці влаштовується працювати в Спеціалізоване управління рекультивації та механізації будівництва.

Через 2 роки за офіційними даними створює свою фірму Каскад, на якій сім років працює на різних посадах. Спочатку це була НП, потім виробничо-комерційна фірма, потім ЗАТ. Вважається, що в цьому бізнесі йому вже допомагав авторитетний і відомий батько.

У 2001 році рік працює молодшим гендиректором фірми «Спецодяг».

Після цього в 2002 році проходить в парламент і стає народним депутатом протягом п’яти скликань (IV-VIIІ). Спочатку проходив по округу Донецької області, а потім ще три рази в списках ПР. Вперше ставши депутатом виявився наймолодшим депутатом парламенту.

Всю свою політичну кар’єру в ВР є главою комітету з податкової і митної політики.

Після подій під час Євромайдану, 24 лютого 2014 року в ВР регіонали створили депутатську групу під назвою «Економічний розвиток», очолювану А. Кінахом. Зараз в ній 41 осіб. Керівниками є 2 співголови – все той же Кінах і Хомутиннік Віталій Юрійович. У них є і заступники – В. Журавський, М. Мироненко та В. Пилипенко. Нагадуємо, що до цього депутатам Партії регіонів довелося написати заяву про свій вихід з фракції. Таких депутатів було 76 чоловік, а сталося це внаслідок трагедії 18-20 лютого 2014 року.

В кінці осені 2014 року стає нардепом 8-го скликання, а 6 березня 2015 року обіймає місце співголови групи депутатів «Відродження». У неї на кінець березня входять 22 нардепа.

Крім політичної діяльності у Віталія Хомутинніка є спільне підприємство з Ігорем Коломойським з видобутку газу.

У 2015 році Віталій купує 5% акцій ще і холдингу «Кернел», який займається переробкою масла. Але в 2017 році пакет акцій стає більше на 1,59%, за рахунок компанії Віталія Юрійовича Cascade Investment Fund.

5 вересня 2017 року залишає своє місце керівника групи «Відродження» на час проходження розслідування Генпрокуратурою і перевірок Державною фіскальною службою його декларацій. У листопаді того ж року кримінальне провадження щодо можливого ухилення від податків закрили. Хомутиннік повертається на свою посаду.

Віталій Хомутиннік - Фото 3

Компромат і чутки

У 2014 році Хомутиннік відноситься до тих народних депутатів, які просували «диктаторські закони».

27 листопада 2015 року – громадянська мережа ОПОРА заявляє, що Віталій Юрійович – найбагатший нардеп ВР України, з доходом майже 294 мільйони гривень.

2005 рік – «Глобус-Інвест», серед засновників якої Хомутиннік і Герман Волга, через свої бандитські методи купує будинок на Печерську (пров. Редутний, 6). 20 лютого 2005 року жителі цього будинку бачать копію договору, де вказано, що власники тепер Хомутиннік і Волга.

У 2003 році одружується і купує столичний пентхауз на Ковпака 17. Квартиру записує на дружину. Після цього робить вигляд, що дома у нього немає, стає на квартирний облік. Адже він виходить іногородній, житла немає і так у депутата виходить отримати собі «троячку» на Позняках. Для збільшення метражу прописує маму і брата. До речі, брат Юрій – добре відомий автовикрадач. А саме на нього і оформлені столичні підприємства брата: «Конкорд-Трейд», «Глобус-Інвест».

Віталій промишляє не лише рекетом, але і веде брудну політичну діяльність.

Саме з його допомогою організовувалися молодіжні банди Сумщини в загони, створені для силових акцій на час виборів. Коли на пост президента прийшов Ющенко, проти Щербаня порушили чотири кримінальні справи. Хомутинніку дістається лише легенький переляк. Щербаню доводиться виїхати за кордон, а Віталій Юрійович займається поверненням активів минулим власникам.

Кількома роками раніше, в 1999-му, В. Щербань отримує пост губернатора Сумської області. І туди швиденько переходять всі донецькі міліціонери, підприємці і бандити. Далі починається рекет підприємців Сумської області, в який замішаний Хомутиннік. Тут він «хороший поліцейський», спочатку він приходить до бізнесменів з проханням безкоштовно віддати акції, після нього, в разі відмови, приходять вже «бандити». Так і «віджималися» підприємства по деревообробці, чорної металургії, кольорової металургії та приладобудування.

З приводу його бізнесу в 15 років є інформація, що весь бізнес насправді вів Володимир Лемешко (він же і співзасновник «Каскаду»), у якого зараз своя інвестиційна компанія «Інтайм».

Декларація і статок

На 2017 рік в своїй декларації Хомутиннік показує 136,4 мільйона гривень. З них:

  • 19 480 000 гривень – це відсотки від банківських вкладів;
  • Відчуження нерухомості дало 66 120 000 гривень
  • Дивіденди – 50 320 000 гривень
  • Зарплата – майже 502 тисячі.

Дружина Світлана отримала дохід в 20 мільйонів 260 тисяч гривень. Також у неї з’явилася квартира розміром 224 метри квадратних, яка коштує приблизно 7 мільйонів гривень. Також у Світлани Хомутиннік є два київських машиномісця, ще одна київська квартира, і будинок в Козині на 370 квадратних метрів – але він в оренді.

У Віталія Юрійовича також є своє машиномісце в столиці, а ще офіс під орендою.

Разом з дружиною зберігають гроші в банках: 131 210 000 грн. і 250 000 євро. З готівки в гривні 1 мільйон 60 тис., а в доларах 32 тисячі. Також Віталій позичав гроші людям: 379 250 000 грн., 200 тисяч доларів і 700 тисяч євро. Фінансові зобов’язання нардепа 1 млн. 440 тис. євро.

Рік тому Віталій Юрійович був бенефіціарним власником 44-х організацій, зараз їх залишилося 39, частина з них на Кайманових і Віргінських островах, а також на Кіпрі.

Автомобілі сім’ї: Toyota Tundra (Віталій); Lexus LX570 (Світлана); Range Rover (в оренді); Lexus (в оренді).

Останні новини

5 липня 2018 року стало відомо про результати скандального голосування за «Інтернет-диктатуру» в Україні, яка схожа з контролем інформації часів Радянського Союзу. Це так званий «закон Пашинського», за допомогою якого в Інтернеті буде вводитися цензура, а також СБУ зможуть блокувати будь-які сайти без рішення суду.

За диктаторсько-маревний законопроект, який викликав неміряний обсяг негативу в Україні, проголосувало 158 депутатів. У їх числі, до речі, і Хомутиннік Віталій, разом з половиною «Блоку Петра Порошенка», 2/3 Народного фронту і радикалами Олега Ляшка.

Вважається, що блокувати будуть сайти, які загрожують національній безпеці країни. Як буде насправді – передбачити складно.

Фото й відео

Згадки про персону