Віталій Купрій
  • Дата народження
    20 серпня 1973
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Віталій Купрій
3518

Віталій Купрій

Віталій Купрій: стати президентом та не потрапити за ґрати

Віталій Купрій - Фото 1

Він відкрив свою першу справу в 18 років та заробив статки на продажу одягу з Туреччини. За свою політичну кар’єру змінив півдесятка партій та перебігав від Порошенка до Коломойського. У липні 2018 року Купрій заявив про намір балотуватися в президенти, а вже у вересні потрапив у корупційний скандал. Про це повідомляє Політека.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Політична діяльність
  6. Декларація
  7. Компромат та скандали
  8. Новини

Біографія

Віталій Миколайович Купрій народився 20 серпня 1973 року в Кам’янському (колишній Дніпродзержинськ), в Дніпропетровській області.

Сім’я

Батьки – колишні працівники металургійного комбінату в Кам’янському.

Одружений на Ірині Купрій. Має трьох дітей – доньку Катерину, сина Остапа та пасинка Максима.

Освіта

Після закінчення школи вступив у Дніпропетровський державний університет на економічний факультет. У 1995 році отримав диплом за фахом “Фінанси та кредит”.

Вчився у коледжі Державної гірничої академії на перекладача англійської мови.

У 2013 році закінчив магістратуру Міжрегіональної академії управління персоналом за спеціальністю “Правознавство”.

Із 2016 по 2018 рік проходив навчання в аспірантурі Інституту законодавства Верховної Ради України за спеціальністю «Конституційне право».

Випускник Університету Маккуорі в Сіднеї, де вивчав бізнес-адміністрування.

Кар’єра

У 1991 році відкриває власне підприємство “ОСБЕНД”, яке спеціалізувалося на продажі електронної техніки, одягу та інших споживчих товарів.

Наприкінці 1994 року подається в популярний тоді напрямок бізнесу – імпорт одягу з Туреччини. За його словами, декілька разів ставав жертвою рекетирів та злочинців.

У 1997 році разом із сім’єю відкрив магазин одягу, який у 2004 році здав в оренду.

Після цього займався нерухомістю. Крім того, працював у рекламній сфері та надавав юридичні послуги.

Політична діяльність

У 2004 році повертається в Україну після навчання в Австралії та займається громадською діяльністю. Працював на виборчих кампаніях “Нашої України”.

За його словами, розчарувався у Вікторі Ющенку, та у 2006 році повернувся до Кам’янського. У рідному місті очолює громадську організацію «Всеукраїнське об’єднання правників «Маємо право!»

2008 року бере участь у виборах міського голови Кам’янського, на яких посідає друге місце. Через два роки обирається депутатом міської ради від партії “За Україну!”

У 2012 році на чергових виборах у Верховну Раду балотувався в народні депутати від 30 виборчого округу Кам’янського. Отримав 10,88% голосів та посів четверте місце.

Під час Революції Гідності був черговим комендантом мітингарів у будівлі КМДА та очолював юридичну службу.

У квітні 2014 року очолив Комісію з боротьби з корупцією і злочинністю в Кам’янському. Був радником голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського з питань правоохоронних органів і боротьби зі злочинністю.

У листопаді 2014 року обирається народним депутатом за підтримки Блоку Петра Порошенка. У парламенті обійняв посаду заступника голови Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Після складання присяги вступає у фракцію БПП.

Однак уже в березні 2015 року звинувачує Петра Порошенка в “дестабілізації влади в Дніпропетровській області” та виходить із фракції.

У 2015-2018 роках – член партії “УКРОП”.

У липні 2018 року після виходу з партії заявив про намір створити власну політичну силу та взяти участь у президентських виборах.

Декларація

Як можна побачити у звітності за 2017 рік, Віталій Купрій та його сім’я заробили 4,5 мільйона гривень.

Левову частку доходу за цей рік становили кошти від продажу одного з магазинів нардепа у Кам’янському.

На цій угоді він заробив 3 мільйони гривень.

Другий у списку за прибутковістю – бізнес, який Купрій переписав на дружину після отримання депутатського мандата. Підприємство дало родині майже один мільйон гривень.

До речі, за свою роботу в апараті Верховної Ради він отримав 502 тисячі гривеньЗ них 249 тисяч становила депутатська зарплата та 253 тисячі – компенсації від держави.

Не забув нардеп зареєструвати стипендію свого прийомного сина Максима, яка становила 44 тисячі на рік.

Серед грошових активів Купрія – 3 мільйони гривень, що їх отримав від продажу магазину, та 15 тисяч доларів заощаджень дружини Ірини.

Нардеп має нерухомість у тимчасово окупованому Криму. На нього зареєстрована квартира в Ялті площею 32 квадратних метри.

Ще одна квартира в Кам’янському на 63 кв. м записана на його дружину.

У 2016 році Купрій вирішив розширити географію своєї нерухомості, та за 1,1 мільйона гривень придбав квартиру в Грузії.

Окрім того, він орендує чималі апартаменти в Києві площею 131 кв. м. Попри це, у 2016 році нардеп отримував грошову компенсацію за проживання в Києві під час парламентських сесій.

У рідному Кам’янському він володіє магазином непродовольчих товарів та будинком у садовому товаристві.

Пересувається Купрій на авто бізнес-класу Chrysler 300C 2005 року випуску. Крім того, в його гаражі є мінівен Chrysler Town & Country 3.8, Renault Logan ЗНГ та спортивний мотоцикл Kawasaki ZX600E.

А у 2017 році він придбав собі чотирнадцятиметрову яхту Bavaria 44.

Покупка обійшлася нардепу в 890 тисяч гривень.

Компромат та скандали

Нардеп відомий своїми гомофобними поглядами. У своєму Фейсбуці він опублікував фото двох чоловіків, які тримаються за руки, з підписом “Ну не розумію я таких речей. Може, батьки не того вчили?”, на що отримав жорстку критику в коментарях.

У Купрія взагалі складні взаємини з сексуальними меншинами. Під час виборів міського голови Кам’янського його конкуренти поширювали інформацію про начебто нетрадиційну орієнтацію політика. Купрій дуже гостро реагував на це та навіть виділив окремий абзац на цю історію в своїй біографії.

Віталій Купрій неодноразово повідомляв про замахи на своє життя. У 2011 році двоє чоловіків штовхнули його у бетонну яму, внаслідок чого він отримав струс мозку та перелом руки.

Другий випадок, за словами Купрія, стався через декілька місяців після його одужання. Невідомий чоловік напав на нього та намагався проломити голову молотком. Він зміг вибити зброю з рук нападника, але тому вдалося втекти.

Обидва випадки нардеп пов’язує зі своєю правозахисною діяльністю та вважає, що замовником злочинів була Партія регіонів.

Новини

У вересні 2019 року Національне антикорупційне бюро відкрило провадження щодо незаконного збагачення Віталія Купрія. Детективи бюро вважають, що нардеп скористався своїм службовим становищем та подав 118 депутатських запитів на користь одного зі своїх колег. За їхньою інформацією, Купрій отримував по 5 тисяч доларів за кожне таке звернення.

Сам нардеп назвав дії НАБУ тиском на опозицію та заявив, що кожна людина безкоштовно може зробити запит на депутатське звернення через його сайт.

Згадки про персону