Павлик Віталій Андрійович: адвокат і депутат Київради від партії «Єдність»
Павлик Віталій Андрійович — провідний юрист в команді Черновецького, помічник зятя колишнього столичного голови Олександра Супруненка, у якого був технічним кандидатом на виборах в Раду, помічений в спробі підкупу виборців.
Біографія
Віталій Андрійович Павлик народився 2 лютого 1981 року в місті Жашків Черкаської області.
Освіта
Павлик — юрист за освітою.
Сім’я
Віталій одружений на Марині Павлик. Вона була помічницею на платній основі нардепа VIII скликання Олександра Супруненка. У подружжя Павликів двоє дітей.
Кар'єра
Трудова діяльність Віталія почалася у 1997 році. Спершу він працював бетонником, а після меблярем. У 2002 році Павлик взявся за юридичну практику в компанії «Міжнародне агентство корпоративної підтримки «Трайдент». Паралельно він займав посаду голови правління «Центр правової освіти».
У 2005 році Віталій став старшим юристом в «Адвокатської компанії «Граве». На громадських засадах Павлик працював помічником парламентарія IV скликання, члена фракції «Відродження» Василя Гаврилюка. У V і VI скликаннях він працював уже на платній основі з «регіоналами» Степаном Цапюк і Олександром Супруненком відповідно. У листопаді 2009 року Павлик отримав свідоцтво адвоката. Через чотири роки він очолив адвокатське об'єднання «Правозахисник».
З 1999 року Віталій активно займається громадською діяльністю. Павлик був юрисконсультом і експертом з політико-правових питань в Комітеті виборців України.
У 2006 році він був обраний депутатом районної ради Дарниці. Через два роки Віталій пересів у крісло депутата Київської міської ради, куди балотувався як кандидат від команди Черновецького. У Київраді Павлик керував регламентною постійною комісією. У 2011 році адвокат-депутат очолив фракцію Демпартії в Київраді.
Через рік Віталій збирався поборотися за посаду парламентарія по 216-му мажоритарному округу. Однак пізніше Павлик передумав і знявся з виборів. У 2014 році Віталій вдруге став депутатом Київради, а через рік — втретє. Ще у 2014 році він перейшов з Демпартії в партію «Єдність». У Київраді VIII скликання він був членом бюджетної постійної комісії.
У 2019 році Віталій балотувався в парламент. Як і сім років до цього Павлик ішов по 216-му округу. Але на цей раз він не знімав свою кандидатуру і навіть посів друге місце (19,36%), поступившись кандидату від партії «Слуга народу» Лесі Забуранній (40,53%).
На місцевих виборах, які пройшли восени 2020 року Павлик знову став кандидатом від «Єдність» до Київради. Віталій балотувався по 2-му виборчому округу (№1 в списку) і під 2-м номером у загальноміському виборчому окрузі.
На окрузі (Дарницький район) конкретно за Павлика віддали свої голоси понад чотири тисячі виборців (з тих, хто голосував за загальний список), що дозволило зайняти йому перше місце на окрузі. Віталій обраний депутатом Київради по окружному списку.
Компромат
У пресі Павлика називали провідним юристом політичної сили Черновецького. Як зазначає видання «depo.ua», «Павлик, керуючи дотримання регламенту у Київраді часів "молодої команди", в деякій мірі давав зелене світло на внесення багаточисельних земельних питань з голосу, які проштовхували депутати Блоку Черновецького».
За інформацією сайту «Киеввласть», Павлик «свого часу блокував всі спроби відправити Черновецького у відставку. Також подейкували, що саме Павлик, був у Черновецького відповідальним за "вирішення питань" з представниками київської феміди.
У 2012 році Віталій Павлик балотувався разом з Олександром Супруненком до Верховної Ради по 216 столичному округу. Однак в процесі кампанії написав заяву про те, що знімається з виборів. Існувала думка, що таким чином Павлик зіграв роль технічного кандидата і скористався можливістю завести в члени комісії своїх представників.
Нібито це було зроблено на користь Супруненка. До слова, подейкували про наміри Віталія Павлика взяти участь і в парламентських виборах 2014 року, але, мабуть, він прийняв рішення залишитися в стінах Київради.
ЗМІ писали, що представник Демократичної партії України Віктор Павлик активно став "підкуповувати" виборці продуктовими наборами під виглядом благодійної допомоги.
Спостерігачі мережі ОПОРА виявили, що від імені кандидата у депутати від "Демократичної партії України" В. Павлика дарничанам безкоштовно пропонують так звану "благодійну допомогу" з продуктами харчування: гречкою, цукром, олією, чаєм тощо. Поряд з продуктовим набором розміщене фото самого "демократа" та його агітаційні матеріали.
Аналогічна акція з роздачі подарунків зафіксована перед Великоднем».
У 2020 році Павлик знову «відзначився» підкупом виборців.
Спостерігачі мережі ОПОРА повідомляли, що «6 вересня чинний депутат Київради Віталій Павлик (депутатська фракція “Єдність”, Дарницький район) організував прогулянку по Дніпру на кораблику для мешканців свого округу.
Раніше, у 20-х числах серпня, мешканцям будинків на вулиці Бориспольській (Дарницький район) телефонували особи — представлялись, що вони з приймальні Віталія Павлика. Потенційним виборцям пропонували прийти в громадську приймальню за адресою вул. Бориспільська 34, та отримати безкоштовний квиток на прогулянку на кораблику.
Під час візиту до громадської приймальні місцевому мешканцю повідомили, що квиток можна було отримати на 30 серпня, на 10 чи 11 годину. Але пропонували також водні прогулянки на 5-6 вересня, теж на 10 чи 11 годину. Для отримання квитків потрібно було вказати персональні дані: ім’я-прізвище, номер телефону та адресу проживання. На отриманому в такий спосіб запрошенні представники ОПОРИ виявили прізвища депутатів Київради Віталія Павлика та Юрія Сулиги, а також напис “Команда Олександра Омельченка”.
Власне, 6 вересня на теплоході “Ай-Петрі”, що відпливав з річкового вокзалу (10 причал, Поштова площа) був присутній Віталій Павлик. Він привітався, побажав всім гарної прогулянки.
Під час подорожі, на якій екскурсовод розповідав про історію Києва, Поштової площі та Дніпра, Віталій Павлик особисто роздавав присутнім дітям сік та соломку, а дорослим — блокноти та магніти з написом “Єдність Олександра Омельченка”. З іншої сторони блокнота містилися адреси громадських приймалень.
На виході Віталій Павлик видав дітям повітряні кульки з написом “Єдність Олександра Омельченка” та “Я люблю Дарницю”. До того ж, вдалося встановити, що вартість оренди теплоходу “Ай-Петрі” становить від 3500 грн за годину.
Варто враховувати, що реєстрація кандидатів на місцеві вибори починається 15 вересня. Віктор Павлик ще не є кандидатом, тому відповідальність за такі дії не передбачена, проте такі дії можуть мати ознаки порушення виборчих стандартів».
В ОПОРІ повідомляли, що в «2019 році Віталій Павлик балотувався до парламенту і тоді ОПОРА викликала поліцію у його окрузі, оскільки люди з символікою кандидата встановлювали поштові скриньки, а це могло мати ознаки непрямого підкупу виборців».