Трубаров Віталій Миколайович: біографія в.о. глави Фонду держмайна України, скандали, декларація
Віталій Миколайович Трубаров за час роботи у Фонді державного майна країни обзавівся своїми головними активами: квартирою, автомобілями і неабиякими заощадженнями. При цьому, згідно з його декларацією, чиновник спокійно здає матері квартиру за 70 тисяч гривень на рік і, до того ж, приймає від неї подарунки на сотні тисяч гривень.
1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
Біографія
Трубаров Віталій Миколайович народився 11 вересня 1973 року в Макіївці (Донецька область). У нинішній час обіймає посаду виконуючого обов'язки голови Фонду держмайна України. Активно ділиться інформацією про роботу фонду на своїй сторінці у Фейсбук.
Сім'я
Чиновник одружений, виховує двох дітей.
Освіта
Вищу освіту здобув у Донецькому державному технічному університеті, де вивчав економіку. Через кілька років у тому ж ВНЗ закінчив магістратуру з державної служби. Має ступінь кандидата наук з держуправління.
Кар'єра
На початку своєї трудової діяльності (1995) Віталій Трубаров близько року працював начальником відділу в компанії з виробництва та продажу опалювальної техніки "Атон". Потім на кілька місяців став заступником директора виробничо-комерційної фірми "Екстра", а після влаштувався в регіональне відділення Фонду державного майна України.
У 2003 році став начальником представництва Фонду держмайна України в Донецьку, а незабаром очолив регіональне представництво Фонду у Донецькій області.
У 2006-му отримав посаду заступника начальника управління Донецької облради, на якій пропрацював близько року. Потім в 2009-му став заступником голови Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі на Донеччині.
З 2010 до 2015 року очолював регіональне відділення Фонду держмайна в Києві. Після цього був призначений помічником глави Фонду.
З квітня 2017-го керував апаратом Фонду держмайна України, а в грудні того ж року став заступником голови цієї структури.
У вересні 2017 року Віталій Миколайович Трубаров призначений в.о. Голови Фонду держмайна України.
Крім цього, з 1998 до 2003 року перебував у Народній демократичній партії, ставши за цей час керівником обласної парторганізації.
Компромат
Приватизація державної будівлі в обхід закону
Для реалізації схеми спочатку приміщення Міністерства були передані на баланс держпідприємства "Агроінвест", а потім здані в оренду "липовій" фірмі ТОВ "КПП", яка всього через пів року оренди подала прохання до Фонду держмайна Києва про приватизацію частини будівлі.
Згідно із законом нежитлові приміщення, які використовуються органами державної влади, не можуть бути приватизовані. Проте, під кінець 2012 року Київське регіональне відділення ФДМ під керівництвом Віталія Трубарова ухвалило приватизацію приміщень Міністерства приватною фірмою "КПП". А щоб схему не розсекретили, приватизовану частину будівель ще кілька разів перепродали.
Після Майдану прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного привласнення держприміщень. Головними підозрюваними у справі проходили колишній Міністр аграрної політики Присяжнюк, його заступник Якубович і глава ФДМУ Трубаров. І якщо перші двоє встигли сховатися від правосуддя, виїхавши з України, то останнього у листопаді 2017 року Луценко звинуватив у незаконному підписанні договору про приватизацію. При цьому, офіційно підозру так і не було висунуто, що дозволяє чиновнику, проти якого порушено кримінальну справу, до цього дня очолювати Фонд державного майна України.
Порушення закону при призначенні Трубарова
Згідно з чинним законодавством при відсутності голови ФДМУ виконуючим обов'язки органу може бути призначений тільки його заступник. Попри це, у вересні 2017-го цю посаду зайняв Віталій Миколайович Трубаров, який до цього керував апаратом Фонду.
Вибрали "своїх"
У січні 2018 року депутати прийняли закон "Про приватизацію державного та комунального майна", мета якого - поповнити бюджет за рахунок так званої "великої приватизації". При цьому, згідно із законом всі об'єкти повинні продаватися із залученням радників.
Оскільки на роль цих самих радників претендувало багато підприємств, був відкритий спеціальний конкурс, на якому його учасники повинні були визначити кращу стартову ціну об'єкта, а також сформулювати вигідні умови його приватизації перед продажем.
Після оголошення Фондом держмайна переможців конкурсу, яким керував Віталій Трубаров, дві компанії (консалтингова мережа Grant Thornton International і адвокатська компанія "Маршаллер і партнери") подали на ФДМУ до суду з вимогою визнати результати недійсними на підставі того, що вони були визначені з багатьма порушеннями закону.
Обшуки в ФДМУ
Як писали ЗМІ, у липні 2019 року співробітники НАБУ провели кілька обшуків у Фонді державного майна України, а також затримали в.о. даного держоргану Віталія Трубарова.
При цьому, віцепрем'єр-міністр Павло Розенко спростував цю заяву на своїй Фейсбук-сторінці, зазначивши, що Трубаров перебував на засіданні Урядового комітету, а також приклавши до повідомлення фото глави Фонду.
Ходили чутки, що чиновник був затриманий після засідання. Зі свого боку Віталій Трубаров написав на своїй сторінці в Фейсбук: "Доки в інформаційному просторі мене начебто затримувало НАБУ, доповідав на засіданні Урядового комітету з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку пропозиції Фонду згідно із законом "Про професійну (професійно-технічну) освіту".
У нинішній час деталі розслідування уточнюються. При цьому відомо, що обшуки у Фонді держмайна були викликані підозрами про хабарництво в даному органі державної влади.
Декларація
За даними електронних декларацій Віталія Миколайовича Трубарова основними матеріальними активами він і його дружина обзавелися за останні кілька років.
Наприклад, у 2015 році чиновник придбав квартиру в Києві площею 106,5 кв.м, за яку заплатив майже 2 мільйони гривень.
Крім того, він купив паркомісце в столиці за 130 тисяч гривень, а його дружина отримала у спадок дві земельні ділянки в Рівненській області.
Згідно з декларацією за 2016 рік, Трубаров отримав майже 100 тисяч гривень доходу в якості заробітної плати на держслужбі. Крім того, майже 137 тисяч гривень чиновник заробив на бджільництві.
Цікаво, що мати Віталія Трубарова подарувала сину 250 тисяч гривень. І це крім того, що жінка заплатила йому 70 тисяч гривень за оренду квартири.
Що стосується заощаджень подружжя, то за рік вони трохи виросли. Так, глава ФДМУ за 2017 рік задекларував 17 тисяч доларів, 10 тисяч євро і 170 тисяч гривень готівкою. Ще 10 тисяч доларів і 27 тисяч гривень готівкою зберігалося у його дружини.