Віталій Войцехівський
Віталій Войцехівський
1963

Віталій Войцехівський

Войцехівський Віталій Олександрович: міський голова Золотоноші

Віталій Войцехівський - Фото 1

Войцехівський Віталій Олександрович – колишній гендиректор заводу «Златогор». З 2010 по 2021 рік був мером міста Золотоноша. У 2021 році на довыборах обраний народним депутатом.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Скандали
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Віталій Олександрович Войцеховський народився 4 липня 1967 року у селі Башточки Жашківського району Черкаської області.

Освіта

Після закінчення школи у 1984 році Віталій вступив до Київського інституту народного господарства (нині Київський національний економічний університет). Через два роки Войцеховського було призвано до лав радянської армії. Після демобілізації він продовжив навчання в інституті. У 1990 році Войцеховський отримав диплом бухгалтера-економіста.

У 2014 році він захистив дисертацію на тему: «Розвиток продуктивних сил та регіональна економіка» та став кандидатом економічних наук.

Сім'я

Віталій одружений із Людмилою Войцеховською. Вона засновник та керівник ТОВ «Даміан» (основний вид діяльності – роздрібна торгівля фармацевтичними товарами у спеціалізованих магазинах).

Подружжя має сина Олександра.

Віталій Войцехівський - Фото 2

Кар'єра

Після інституту Войцеховський став співробітником ВАТ «Київметробуд». За рік Віталій переїхав до міста Золотоноша, де влаштувався на лікеро-горілчаний завод «Златогор». Протягом наступних п'ятнадцяти років він обіймав посади від бухгалтера до генерального директора. У 2006 році Віталій став консультантом щодо ефективності виробництва лікеро-горілчаного заводу.

З вересня 2001 по грудень 2010 року він був фізичною особою-підприємцем (основний вид діяльності – фінансові консультації).

Восени 2010 року Войцеховський від Соціально-екологічної партії «Союз. Чорнобиль. Україна» успішно балотувався на виборах міського голови Золотоноші.

За п'ять років уже як кандидат від Блоку Петра Порошенка Віталій вдруге обрався на посаду градоначальника. За нього віддали свої голоси 7 770 (або 75,9%) виборців.

У 2020 році Войцеховський втретє обирається головою Золотоноші. Цього разу Віталій балотувався від партії «Слуга народу» та отримав 4434 (або 55,67%) голосів.

Віталій Войцехівський - Фото 3

У 2021 році він вирішив змінити крісло мера міста на крісло народного депутата. Віталій знову від партії «Слуга народу» взяв участь у довиборах на 197-му мажоритарному окрузі (частини Золотоніського та Черкаського районів Черкаської області).

Вибори  на цьому окрузі були призначені у зв'язку з тим, що раніше обраний Олександр Скічко достроково втратив мандат після призначення на посаду губернатора Черкаської області.

Під час передвиборчої кампанії у Віталія Войцеховського з'явився клон. У вересні ЦВК зареєструвала повну тезку мера Золотоноші. Цікаво, що липовий Войцеховський змінив своє ім'я та прізвище 14 вересня (до зміни – Віктор Олександрович Шевченко). Документи на реєстрацію до комісії були подані 20 вересня, тобто ім'я та прізвище було змінено за шість днів до подання.

У результаті суд поставив зупинити дію РАГСу у вигляді свідоцтва про зміну прізвища та імені. Тому на вибори липовий Войцеховський пішов під своїм справжнім прізвищем. 12 жовтня реєстрацію кандидата Віктора Олександровича Шевченка взагалі було скасовано.

Віталій Войцехівський - Фото 4

Як повідомляв громадський рух «Чесно», виборчий фонд Віталія Войцеховського на довиборах становив мільйон гривень. Дані з реєстрів свідчать, що більшість донорів мера Золотоноші були чи зараз є фізичними особами-підприємцями.

Майже всі донори (крім двох) зареєстровані у Золотоноші. Щонайменше кілька донорів — депутати Золотоніської міської ради. Загалом у Віталія набрався 21 донор. Вони направили кандидату однаковими платежами по 49 тисяч 505 гривень та по 50 тисяч.

31 жовтня на довиборах за Войцеховського проголосували майже 50% виборців.

Окрім політики Віталій займається спортом. Він має звання кандидата у майстри спорту з волейболу та чемпіона української першості серед аматорів. У 2015 році Войцеховський став лауреатом премії «Людина року» у номінації «Міський голова».

Віталій Войцехівський - Фото 5

Скандали

У місцевих ЗМІ Войцеховського називають політичним акробатом, який під час виборчої кампанії шукає підтримки у провладних політичних сил. У 2010 році він хоч і представляв маловідому партію «Союз. Чорнобиль. Україна», але про його підтримку оголошувала тоді всесильна Партія регіонів.

Під час Революції Гідності він терміново «почав фоткатися на Майдані серед протестувальників, тиражуючи повідомлення, що він чи не перший в Україні став на опозиційну барикаду».

У самій Золотоноші активісти Євромайдану проводили численні акції, щоб ексрегіонала люструвати і не допустити до мерських виборів. Але у 2015 році Войцеховський отримав підтримку пропрезидентської сили БПП.

Через чотири роки Віталій знову зробив віртуозний політичний кульбіт та пішов на вибори від нової провладної партії, тепер уже записавшись у «слуги народу».

Віталій Войцехівський - Фото 6

21 жовтня 2021 року Громадянська мережа ОПОРА повідомляла про те, що на кандидата у народні депутати Віталія Войцеховського подав до суду його опонент та головний редактор журналу «Громадське слідство» Григорій Козьма.

Журналіст вимагав від Феміди визнати протиправним те, що починаючи з вересня, Войцеховський брав участь у заходах, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів. Також у позові наголошувалося, що мер Золотоноші розміщує матеріали передвиборної агітації з використанням (згадок) Президента України.

Козьма просив суд витребувати у Войцеховського витяг з банківського рахунку виборчого фонду про рух коштів з 10 вересня щодо фінансування та організації передвиборчої агітації та оплати політичної реклами у соцмережах.

Віталій Войцехівський - Фото 7

Декларація

У вересні 2021 року Віталій Войцеховський опублікував електронну декларацію про свої прибутки за минулий рік.

Політик має житловий будинок (85,2 кв.м.) у селі Баштечки. Ще один житловий будинок (74,1 кв.м.), а також земельна ділянка (854 кв.м.), які знаходяться у Золотоноші, Войцеховський вказав як місце реєстрації. Власницею цієї нерухомості є така собі Корнійченко Галина Михайлівна.

Віталій пересувається автомобілем Chevrolet Aveo 2008 року випуску. За довіреністю він також їздить на Toyota Highlander 2015 року випуску.

За 2020 рік зарплата мера Золотоноші становила 795 тисяч гривень. Дружина Войцеховського заробила 61,8 тисяч. У банку Віталій зберігає 23,7 тисяч гривень. Готівку він у декларації не відобразив

Посилання

Facebook

Сайт

Youtube

Instagram

Згадки про персону