Владислав Голуб
  • Дата народження
    22 квітня 1983
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Владислав Голуб
2205

Владислав Голуб

Голуб Владислав Володимирович: нардеп VIII скликання Верховної Ради

Голуб Владислав Володимирович — зять соратника Юлії Тимошенко, який у 2014 році став нардепом від БПП. Відзначився скандалами з кнопкодавством та брудними виборами. У 2019 та 2021 роках програв на парламентських виборах по 197-му округу.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Скандали
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Владислав Володимирович Голуб народився 22 квітня 1983 року у місті Київ.

Освіта

Голуб отримав три вищі освіти у стінах Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка за спеціальностями: «Міжнародні відносини» (2004), «Міжнародне право» (2006) та «Фінанси та кредит» (2013). У Лондоні Владислав вивчав банківське та фінансове право у коледжі Королеви Марії (2007).

Сім'я

Владислав одружений на доньці нардепа від ВО «Батьківщина» Сергія Соболєва — Юлії (1983 р.н.). У подружжя троє дітей: Богдан, Поліна та Злата.

Кар'єра

Першим місцем роботи Голуба була Європейська бізнес-асоціація. У 2005 році Владислав був тут координатором Комітету зі сприяння українському бізнесу в Євросоюзі.

У тому ж році він став помічником народних депутатів IV скликання Верховної Ради з блоку «Наша Україна» Ігоря Гриніва (на платній основі) та Сергія Соболєва (на громадських засадах).

У VI-VII скликаннях Владислав також допомагав на платній основі Гриніву, Остапу Семераку та Володимиру Бондаренко. У цих же каденціях він допомагав, на громадських засадах, і власному тестеві.

Паралельно Владислав був юрисконсультом у компаніях «Бейкер та Маккензі — Сі-Ес Лімітед» (2007–2009) та «Авеллум Партнерс» (2010). У 2013 році Голуб став радником голови Наглядової ради ПАТ «Нерухомість столиці». З квітня до липня 2014 року він обіймав посаду заступника столичного губернатора.

У 2014 році на позачергових парламентських виборах Голуб успішно балотувався від Блоку Петра Порошенка по 197-му мажоритарному округу (міста Золотоноша, Канів та частина Соснівського району Черкас, Золотоніський район, частини Канівського та Черкаського районів Черкаської області). На момент подання документів до ЦВК він був заступником голови громадської організації «Форум розвитку Черкащини».

На виборах за кандидата від пропрезидентської політсили проголосували 24 394 (або 34,16%) виборці. У VIII скликанні Владислав увійшов до складу комітету з питань правової політики та правосуддя. З жовтня 2014 року по квітень 2017 року він був членом фракції БПП, а потім до закінчення каденції залишався позафракційним депутатом.

За час роботи в парламенті Голуб зробив 102 депутатських запити, взяв участь у створенні 127 законопроєктів і 132 рази виступив на пленарних засіданнях.

У 2019 році Владислав спробував повторно обратися до парламенту. Він знову балотувався по 197-му округу уже як самовисуванець. Однак цього разу Голуб програв кандидату від партії «Слуга народу» Олександру Скічко. За Владислава проголосувало 11 905 (або 17,59%) виборців, за Олександра – 34 455 (або 50,92%).

У березні 2020 року Голуб зареєструвався фізичною особою-підприємцем (основний вид діяльності – право). Влітку того ж року він став співзасновником та співвласником юридичної компанії «Глобал Лігал». Владислав очолює Черкаську обласну асоціацію футболу.

Після того, як Скічко на початку 2021 року змінив депутатський мандат на крісло губернатора Черкаської області, ЦВК призначила довибори на 197-му окрузі. На них знов балотувався Голуб. На момент виборів він — голова наглядової ради громадської організації «Разом ми потужна сила».

До виборчого фонду Владислава перед виборами надійшло 329 тисяч гривень. Із них 100 тисяч – це кошти самого Голуба. Ще 210 тисяч кандидату перерахував Максим Полішкевич із села Дубіївка Черкаського району. За даними реєстрів, Полішкевич — керівник та засновник черкаських фірм: від юридичної до фірм, які займаються наданням нерухомості в оренду.

На розміщення зовнішньої реклами Голуб витратив 63 тисячі гривень. Найбільшу частину фонду він направив на виготовлення поліграфії та брендованої продукції – понад 200 тисяч.

Наприкінці вересня громадський рух «Чесно» фіксував зовнішню рекламу Владислава Голуба, котрий на той момент ще не був кандидатом. Журналісти висловили припущення, що ці витрати до виборчої звітності не потраплять.

Довибори відбулися 31 жовтня. Як і на два роки раніше Владислав посів лише друге місце. Його знову переміг кандидат від «Слуги народу» – мер міста Золотоноша Віталій Войцеховський.

Цікаво, що ЦВК зареєструвала цілих три Голуби. У результаті повний тезка екснардепа набрав 312 голосів, а В'ячеслав Голуб – 220.

Скандали

За інформацією деяких засобів масової інформації, успішній політичній кар'єрі Владислав завдячує своєму тестеві. Нібито саме Сергій Соболєв просунув його на посаду заступника Київської міської державної адміністрації, а згодом і до Верховної Ради. 

«Як кажуть, боролися із Сім'єю, бо є своя родина», — констатували журналісти «Обозревателя».

На початку 2015 року ЗМІ відзначали, що Голуб ігнорує свої обов'язки народного депутата, а саме прогулює засідання парламенту, що не подає законопроєкти та запити, не голосує за суспільно важливі закони, не веде прийом громадян і не цікавиться проблемами свого округу.

Крім того, повідомлялося, що Владислав прорвався до парламенту за допомогою брудної передвиборчої кампанії: реєстрація двійників та тонни чорнухи на опонентів.

Тоді ж журналісти помітили, що під час голосування за визнання Росії країною-агресором Голуба не було на робочому місці. Натомість картка його проголосувала. Фотографи встигли зафіксувати момент як нардеп Ігор Гринів голосує замість Владислава.

Коли про це написали черкаські видання, парламентарій вибухнув гнівним постом у Facebook, у якому погрожував журналістам судовим позовом та позбавленням ліцензії нібито за наклеп.

Голуб заявляв, що три тижні перебував у лікарні, але задля такого важливого голосування приїхав до парламенту та проголосував на найближчому до дверей у сесійній залі місці.

Журналісти спробували дізнатися, де ж лікувався народний обранець, але з'ясували, що політик уже кілька місяців перебуває в США. При цьому не будучи на робочому місці, він справно отримував зарплату депутата. Чим займався парламентар за океаном і на що жив представникам преси дізнатися не вдалося.

Весною 2017 року Владислав повідомив, що губернатор Черкаської області Юрій Ткаченко погрожував вбити його. Крім Ткаченка, він звинувачував депутата облради Віктора Полозова та мера Золотоноші Віталія Войцеховського нібито в «очолювані корупції» у Черкасах.

Пізніше Голуб у соцмережах написав, що вирішив залишити пропрезидентську фракцію у Верховній Раді. На його думку, за погрозами на його адресу стоїть влада Черкаської області, яку представляє БПП.

Журналісти з «Чесно» неодноразово повідомляли про гречкосійство нардепа Голуба. Владислав то екскурсії до парламенту проводив, то принтери дарував, то солодощі малечі від Святого Миколая роздавав.

Також Владислав піарився на коштах субвенцій та у 2019 році позиціонував це як власну заслугу. Навіть борди по окрузі розміщував.

Під час передвиборчої кампанії 2021 року на агітаційних бордах Голуба з'явилися наклейки із нецензурними виразами. Команда кандидата одразу ж повідомила про брудну гру опонентів.

Але потім у Мережі з'явилося відео такого собі Рената Нуреєва. Він заявив, що раніше працював у команді Владислава. За його словами, саме Голуб і вигадав трюк із заклеюванням бордів нецензурщиною.

Також Нуреєв розповів про підкуп виборців, зрив результатів голосування, які готував екснардеп. Він попередив агітаторів Голуба, щоб вони вимагали гроші за свою роботу наперед, бо після виборів вони їх не отримають.

Декларація

У вересні 2021 року Владислав Голуб опублікував електронну декларацію про свої прибутки за минулий рік.

Колишній парламентарій володіє земельною ділянкою (1000 кв.м.) у селі Гатне Київської області, квартирою (152,5 кв.м.) та двома машиномісцями (19,3 та 15 кв.м.) у Києві. Владислав користується столичною квартирою (137,5 кв.м.) свого батька.

Дружині Голуба належить земельна ділянка (3293 кв.м.) та квартира (260,9 кв.м.) у селі Нові Безрадичі Київської області. Ще дві ділянки землі (2500 та 313 кв.м.) у Юлії є у ​​селі Великі Дмитровичі на Київщині. Спільно з мамою вона має ділянку (1451 кв.м.) та недобудований житловий будинок (255,16 кв.м.) у селі Татарів Івано-Франківської області.

Владислав пересувається автомобілем Volkswagen Golf 2011 року випуску. Юлія – на Tesla Model S 2018 року випуску.

У 2020 році сукупний дохід Владислава становив 617,7 тисячі гривень. Юлія у якості соцдопомоги при народженні дитини отримала 10 320 гривень. У банках екснардеп зберігає 52 тисячі доларів, 975 євро та 320 гривень. Готівкою Голуб задекларував 47 тисяч доларів. У його дружини готівкою є 51 тисяча євро та 238 тисяч доларів.

Посилання

Facebook

Facebook 

Twitter

Згадки про персону