Владислав Криклій
  • Дата народження
    23 листопада 1986
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Владислав Криклій
3443

Владислав Криклій

Криклій Владислав Артурович: ексміністр інфраструктури України

Владислав Криклій - Фото 1

Криклій Владислав Артурович — фахівець у сфері інформаційних технологій, електронних систем і економіки. Нардеп IX скликання Верховної Ради (2019), міністр інфраструктури (серпня 2019 — травень 2021).

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Скандали
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Владислав Артурович Криклій народився 23 листопада 1986 року в Києві, де наразі й проживає.

Освіта

Владислав отримав диплом спеціаліста в сфері інформаційних технологій, електронних систем і економіки в КНУ ім. Т. Г. Шевченка (2009). У 2015 році він захистив дисертацію і став кандидатом економічних наук.

Сім’я

Батько Владислава — Артур Криклій, з 1998 по 2009 рік керував "Інтербанк". Потім два роки був головою обласної дирекції "Промінвестбанку". 

Криклій перебуває у шлюбі. Однак у декларації дані про дружину не вказує.

Владислав Криклій - Фото 2

Кар'єра

Свою кар'єру Владислав починав в інвестиційно-банківській сфері. Ще школярем він влаштувався працювати в батьківський "Інтербанк". За шість років роботи дослужився до посади начальника відділу по роботі з цінними паперами на фондовому ринку.

Наступним місцем роботи молодого фінансиста стала інвесткоманія "Аструм інвестиційний менеджмент". З 2008 по 2010 рік він був співробітником департаменту корпоративних фінансів. У 2011 році Криклій очолив ТОВ "Кіно-театр".

У 2014 році Владислав перейшов на держслужбу, ставши радником голови Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова. Через рік Аваков призначив Криклія заступником одного з департаментів ДАІ. На цій посаді Владислав займався ліквідацією інспекції. Наприкінці 2015 року він був поставлений керувати Головним сервісним центром.

Владислав Криклій - Фото 3

У липні 2019 року Криклій під 12-м номером був обраний народним депутатом IX скликання від партії "Слуга народу". Входив до складу парламентського комітету комітету з питань інфраструктури. Однак уже на першому засіданні Верховної Ради склав депутатський мандат і був призначений на посаду міністра інфраструктури.

14 травня 2021 року Криклій написав заяву про відставку. Через кілька днів парламент прийняв його відставку і замість нього призначив Олександра Кубракова.

У ЗМІ писали, що Криклія "звільнила Банкова". Джерела журналістів "Нового часу" в партії "Слуга народу" повідомляли, що для Офісу президента останньою краплею стала нестабільність в управлінні ПАТ Укрзалізниця і затягування з будівництвом аеропортів в Дніпрі та інших містах. У той же час, за словами ексміністра, він буде продовжувати працювати в інфраструктурній сфері.

Владислав Криклій - Фото 4

Скандали

Владислав Криклій під час перебування заступником начальника департаменту ДАІ потрапив у корупційний скандал. За інформацією журналістів, він не вніс до декларації інформацію про свою розкішну квартиру. За повідомленнями в ЗМІ, Владислав проживає на третьому поверсі елітного будинку на вул. Б. Хмельницького, 58а. Площа квартири становить 119,6 м².

При цьому власник розкішної нерухомості є злісним боржником. Перед ОСББ «Фундукліївський» Владислав Криклій заборгував 20212 USD і 2658183 грн 79 коп. Для погашення гривневого боргу представники ОСББ подавали в суд.

Представники преси повідомляли, що цю нерухомість Владислав придбав за заниженою ціною. Квартира знаходиться в центрі Києва, де вартість одного квадратного метра коштує від 40 до 50 тисяч гривень. Криклію один метр квадратний обійшовся всього в 6,4 тисячі.

Влітку 2014 року Владислав за 149 тисяч придбав автомобіль Mercedes S500 2008 року випуску. У 2017 році така машина коштувала 30 тисяч доларів. Крім того, в деклараціях він вказував невисокі доходи.

У 2016 році Криклій отримав у якості зарплати 480 тисяч і 7 тисяч відсотків. У 2015 році він заробив 156,7 тисяч і отримав 2,4 тисячі відсотків, а згідно з декларацією за 2014 рік у нього взагалі не було ніякого сукупного доходу.

У 2016 році нардеп Андрій Немирівський звернувся із запитом до НАЗК з вимогою перевірити законність походження майна тодішнього чиновника МВС.

Громадський рух "Чесно" повідомляв, що Криклій був одним з бенефіціарів компанії, яку запідозрили в тому, що вона діяла як конвертаційний центр.

Згідно з аналітичною системою YouControl, Владислав до літа 2016 року входив до складу засновників ТОВ "Вебікс". За рік до цього проти фірми податкові органи відкрили кримінальну справу за фактом фіктивного підприємництва та сприянні в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.

Згідно з постановою одного з районних судів столиці від 6 вересня 2016 року, на території Київської області нібито діяла організована злочинна група з п'яти чоловік, яка за посередництва, ймовірно, фіктивних компаній (серед яких була й фірма Криклій — ТОВ "Вебікс") реалізовувала схеми незаконного формування податкового кредиту. Така діяльність мала ознаки конвертаційного центру.

Владислав Криклій - Фото 5

Співробітники фіскальної служби встановили, ТОВ "Вебікс" мала ознаки фіктивності. У компанії Криклія не було ані працівників, ані будь-яких активів. Сам чиновник заявив, що передав корпоративні права фірми до кримінальної справи.

Крім цієї компанії, громадські працівники з "Чесно" знайшли й ще одну проблемну фірму Криклія — "Інтер Фінанс Україна". У березні 2013 року ця компанія уклала договір з комунальним підприємством "Київжитлоспецексплуатація" на розміщення реклами в ліфтах житлових будинків.

Через пів року фірма Владислава заборгувала комунальникам майже два мільйони гривень. Справа дійшла до суду, який встав на сторону "Київжитлоспецексплуатації", зобов'язавши "Інтер Фінанс Україна" заплатити борг. Криклій відзначив, що столичне КП виставило завищені ціни, через що його компанія не змогла розвинути бізнес і збанкрутувала.

Декларація

У березні 2021 року Владислав Криклій опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Ексміністр володіє квартирою в Києві (119,6 кв.м.). На безкоштовній основі Владислав користується ще однією столичною квартирою (100,6 кв.м.). Ця нерухомість належить його сестрі Валерії Шукюровій.

З цінного рухомого майна, Криклій задекларував двоє наручних годинників Franck Muller Casablanca і Breitling Chronograph A23322. Криклій володіє автомобілем Smart Fortwo 2017 року випуску. За дорученням він також їздить на машині Toyota Highlander.

За 2020 рік сукупний дохід Владислава склав один мільйон гривень. У банках ексчиновник зберігає 3,1 мільйона гривень, 720 євро та 1 671 доларів. Готівковими коштами Криклій задекларував 225 тисяч доларів, 12,7 тисячі гривень і три тисячі євро.

Посилання

Facebook

Згадки про персону