Громадський діяч, політв'язень
Дата народження: 08.02.1971 р.
Рідне місто: село Серебрянка (АР Крим)
Після школи Володимир Балух вступив у Агроуніверситет Сімферополя. Свою кар'єру він почав у місцевому колгоспі з посади інженера з водозбереження. Пізніше Володимир заснував власний фермерський бізнес.
У 2006-му році він балотувався в депутати Криму. Під час Євромайдану брав участь у проукраїнських мітингах.
Особисте життя
Володимир Балух одружений. Ім'я його дружини — Наталя.
Скандали
Тюремна історія Володимира почалася із заяви про крадіжки. Хтось повідомив у поліцію, ніби Володимир Балух вкрав запчастини трактора Т-74 в селі Чернишове. На цій підставі 30-го квітня 2015-го року в будинку Володимира був проведений обшук. У його ході представники окупаційної влади зняли прапор України з даху будинку Балуха. Цікаво, що даний факт не був зафіксований у протоколі.
У листопаді того ж року Володимир виявився серед підозрюваних у викраденні автомобіля ВАЗ-2106. Під час допиту правоохоронці побили Балуха.
У червні наступного року Володимир був засуджений за образу працівників поліції. Ця стаття має на увазі покарання у вигляді примусових робіт, тривалістю до 320 годин. Але в жовтні того ж року запобіжний захід був змінений. Балуху присудили 40 днів позбавлення волі в колонії загального режиму. Після цього каральний механізм РФ не зупинився.
На початку грудня 2016- го року в будинок сім'ї Балуха знову завітали поліцейські з обшуком. У його ході на горищі будинку було виявлено 89 бойових патронів, 19 з них виявилися боєздатними. У зв'язку з цим термін перебування Володимира Балуха під вартою збільшився. Його продовжили до 5-го лютого 2017 го року. Після термін ув'язнення поступово збільшувався.
У серпні 2017 го року пройшло чергове судове засідання. На ньому термін перебування під вартою знову був збільшений. Так, Володимиру Балуху присудили 3,7 року позбавлення волі.
Те, що відбувається, рішуче засудили український уряд і ООН. Але спроби впливу на російських окупантів не увінчалися успіхом.
У 2018-му році Володимир Балух оголосив голодування. Як він пізніше повідомив, на це рішення працівники в'язниці відреагували вкрай гостро. Вони били його і всіляко знущалися. За період голодування Володимир втратив 30 кг. Пізніше він тимчасово припинив голодування. Відновити голодний протест він має намір після призначеного етапування в російську колонію. У разі смерті Володимир Балух попросив не ховати його на землі окупанта.
У тому ж році суд призначив Балухові ще 5 років колонії загального режиму за побиття начальника в'язниці і неприязнь до державного режиму.
Президент України Петро Порошенко назвав те, що відбувається, методичним знищенням українських патріотів в анексованому Криму.
Статок
Інформація про доходи Володимира Балуха не представлена в ЗМІ.
Фото й відео