Володимир Бородянський
  • Дата народження
    15 січня 1974
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Володимир Бородянський
1705

Володимир Бородянський

Бородянський Володимир Володимирович: ексміністр культури, молоді та спорту України, який хоче заробляти на азартних іграх

Володимир Бородянський - Фото 1

Бородянський Володимир Володимирович - колишній генеральний директор телеканалу СТБ, позаштатний радник президента Володимира Зеленського та тепер вже колишній міністр культури, молоді та спорту України. Про нього повідомляє Політека.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Кар’єра
  4. Погляди
  5. Компромат і скандали
  6. Статки
  7. Посилання

Біографія

Народився 15 січня 1974 р в м Новий Розділ Львівської області.

Освіта

У 1997 році закінчив фінансово-економічний факультет Київського національного економічного університету за спеціальністю «Фінанси і кредит».

Володимир Бородянський - Фото 2

Кар’єра

  • З 1998 р був комерційним директором газети «Московський комсомолець в Україні».
  • У 2000 р керував відділом управління медіа-активами «Альфа-банку». На цій посаді відповідав за реалізацію таких бізнес-проектів, як «Новий канал», «Наше радіо», «Московський комсомолець в Україні».
  • У 2004 році зайняв посаду генерального директора телеканалу СТБ, а з березень 2012 року очолював медіагрупу StarLightMedia.
  • У 2018 році звільнився з телеканалу СТБ і медіагрупи StarLightMedia.
  • У липні 2019 року Бородянський став позаштатним радником президента Володимира Зеленського.
  • У серпні 2019 року Володимир Бородянський обійняв високу посаду в новому уряді Олексія Гончарука. Його призначили міністром культури, молоді та спорту України.
  • У березні 2020 року Бородянський був звільнений з посади. За його словами, йому пропонували увійти до складу нового уряду, але він відмовився.

Володимир Бородянський - Фото 3

Погляди

Після призначення позаштатним радником Президента Володимира Зеленського з гуманітарних питань Бородянський озвучив свої плани щодо реформування гуманітарної стратегії країни. Він має намір впровадити в фінансування культури, освіти, спорту систему досягнення ключових показників (KPIs), які б дозволили більш ефективно розподіляти грошові кошти. За його словами, він має намір домогтися результатів з тим фінансуванням, яке зараз виділяється на гуманітарну сферу.

Також він озвучив наміри легалізувати ігровий бізнес. «І гроші звідти, як і в багатьох світових практиках повинні йти на розвиток спорту і культури», – сказав Бородянський.

З приводу обмеження російського контенту в українському медіа-просторі Бородянський висловився наступним чином: «На Україну напали. У нас відняли частину території, на іншій частині території розв’язали війну. Тому так, я вважаю, що російський продукт повинен бути заборонений. Тому що ті смисли, які будуть зашивати в цей продукт, несуть загрозу національній безпеці».

Бородянський не бачить проблеми в тому, що більша частина медіа ресурсів в Україні належить олігархам, що дає їм можливість лобіювати свої інтереси, маніпулювати свідомістю суспільства. За його словами, ЗМІ повинні стати економічно незалежними, і одним з джерел коштів для телеканалів можуть стати провайдери кабельного телебачення.

Бородянський – прихильник платного телебачення.

Держпідтримка потрібна там, щоб створити і розвинути те, що нам – країні дійсно потрібно.

Бородянський має намір сформувати команду професіоналів медіа-індустрії, і за кожним напрямком буде свій куратор, який сформує свою робочу групу.

"Я хочу, щоб держава могла запропонувати своїм художникам підтримку, захист і справедливі і прозорі KPI їх роботи. А закордонним – ті умови, які будуть стимулювати до праці тут. Ті умови, при яких Україна буде першою серед потенційних партнерів будь-якого міжнародного проекта.Чтоби знову навіть не з’являлися питання чому серіал «Чорнобиль» HBO і Sky знімали не в Україні, а в Литві. Що це означає? Це означає прибуток, яку можна інвестувати у власне виробництво і презентацію України світу”.

Володимир Бородянський - Фото 4

Компромат і скандали

В основному, скандали за участю Володимира Бородянського, стосувалися контенту каналу СТБ, яким він керував. Досить сміливі, відверті, а іноді вульгарні і трешові шоу телеканалу ставали приводом для скандалів.

Телеканал СТБ у 2017 році був оштрафований Нацрадою за неодноразову присутність в ефірі епізодів, які можуть завдати шкоди дитячій психіці. У 2016 році вже виносилося попередження за аналогічний контент. Телеканал покарали за анонс шоу “МастерШеф”, де одна з його учасниць показала непристойний жест, і анонс програми “Один за всіх”, присвяченій насильству над підлітком. Також наголошується, що в одному з випусків реаліті-шоу “Хата на тата” дитина купувала горілку, а батько пропонував навчити його палити. У програмі “Битва екстрасенсів” в кадр потрапило покалічене тіло вбитої дівчини, якій викололи очі і відрізали пальці. Всі ці програми транслювалися до 23:00.

Володимир Бородянський, як генеральний директор не погодився із звинуваченнями. І заявив, що непристойний жест тривав всього 1 секунду, в програмі «Хата на тата» показано, як не можна себе вести і процес виправлення героя програми, а в сценах з насильством було попередження прибрати дітей від телевізорів. Канал не визнав свою провину.

Також Нацрада відреагував на участь в програмі “Битва екстрасенсів” на каналі СТБ російських військових. “На трансляцію цієї передачі також активно відреагувала глядацька аудиторія і медіа-спільнота, висловлюючи своє обурення і закликаючи регуляторний орган до адекватного реагування”.

Ще один скандал був пов’язаний з учасницею шоу СТБ Аллою Ковальчук, яка розмістила на Youtube ролик з привітання Путіну. «Ведуча програми ” Все буде смачно” на телеканалі СТБ Алла Ковальчук відзначала Новий рік під промови російського президента Володимира Путіна і продемонструвала зневагу до українського гімну. Відповідний відеозапис святкування Ковальчук була опублікована на YouTube-каналі «Кременчук Today».

Бородянський, коментуючи цей скандал, сказав, що кожна людина має право на свободу вираження поглядів, по суті, він захистив скандальну ведучу.

Володимир Бородянський - Фото 5

Статки

Володимир Бородянський задекларував кілька квартир та понад 5 мільйонів гривень доходів. Про це йдеться у його декларації за 2018 рік.

Бородянський задекларував дві квартири у Києві (160 та 65 кв. м), а також три земельні ділянки у Київській області. Також одна квартира площею 57 кв.м. належить Ілоні Шнейдер, з якою спільно проживає новопризначений міністр. 

У Бородянського, згідно з декларацією, є Range Rover Sport 2016 року, а у його співмешканки - BMW 320i GT 2016 року. Також він задекларував картину художника Олександра Клименка, яка коштує 208 тисяч гривень.

Новопризначений міністр має значний відсоток корпоративних прав у ТОВ "Своя квартира", інформаційному агентстві "Метроном" та рекламно-інформаційному агентстві "Панорама". Водночас, він є також кінцевим бенефіціаром компанії Krisfod Investments Ltd., яка зареєстрована на Британських Віргінських островах.

2018 року Бородянський залишив посаду гендиректора СТБ та очільника медіахолдингу StarLightMedia. За цей рік він заробив 5,7 мільйона гривень у цій компанії, а також 650 тисяч гривень за дохід від відчуження рухомого майна.

Свої кошти міністр переважно тримає у банках, зокрема й закордонних. Понад 850 тисяч гривень та 13,5 тисячі доларів Бородянський має у банку "Кредит Дніпро", а також ще 103 тисячі гривень та 9,5 тисячі доларів в "Універсал Банку". Також десятки тисяч гривень він має і в "ОТП Банку". Водночас, у швейцарському банку Bank Switzerland Бородянський тримає майже 5 мільйонів євро та 187 тисяч доларів. Ще він вказав наявність 350 тисяч доларів готівкою. 

Посилання

Сторінка Володимира Бородянського в Фейсбуці

Згадки про персону