Горковенко Володимир Валентинович: депутат Київської обласної ради та ексспівробітник Адміністрації Президента Порошенка
Горковенко Володимир Валентинович — у 2019 році зумів у суді оскаржити Указ Президента Зеленського, який звільнив його з Нацради з телебачення і радіомовлення
Біографія
Володимир Валентинович Горковенко народився 24 листопада 1975 року в селі Красноволя Маневицького району Волинської області, Україна.
Освіта
Атестат зрілості Горковенко отримав у середній школі селі Красноволя.
У Володимира дві вищі освіти: журналіста і юриста. У 1998 році він закінчив Інститут журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, а через десять років — університет економіки і права КРОК.
Сім’я
Дружину Володимира звуть Тетяна. У 2019 році вона займалася підприємницькою діяльністю. У подружжя двоє дітей: дочка і син.
Кар'єра
Ще студентом Горковенко почав працювати на телебаченні. На Волинській телерадіокомпанії "Аверс" у 1994 році він був репортером. Через рік працював у програмі "Вікна" (ММЦ "Інтерньюз"). У 1997 році Володимир був редактором відділу інформаційного мовлення, репортером і спеціальним кореспондентом ТІА "Вікна". З 2010 по 2013 рік він періодично писав статті для видання "Українська правда".
Володимир був журналістом на провідних телеканалах України, таких як "Інтер"(керівник відділу політики),"ICTV" (журналіст програми "Факти"), з лютого по червень 2014 року був співробітником ТРК "Україна". Після цього Горковенко залишив журналістику і перейшов на державну службу.
Всю президентську каденцію Петра Порошенка він був спочатку завідувачем відділу зв'язків з вітчизняними, регіональними та зарубіжними медіа департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України, а потім керівником департаменту Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента. Отримав п'ятий ранг держслужбовця.
На початку травня 2019 року Володимир увійшов до складу Національної ради України з телебачення і радіомовлення. Але через три тижні вже новий глава держави — Володимир Зеленський скасував указ свого попередника про призначення Горковенка до Нацради.
Однак той не погодився з таким рішенням і подав до суду на Президента. Верховний Суд став на бік позивача і визнав протиправним Указ Зеленського про скасування призначення Горковенка.
Восени 2020 року Володимир успішно балотувався від партії Європейська солідарність на виборах до Київської обласної ради. Горковенко йшов по округу № 3 (Бориспільський район). На момент виборів він був тимчасово безробітним. За нього проголосувало 2228 (54,28%) виборців.
У VIII скликанні Київської облради Горковенко входить до складу фракції Європейська солідарність та постійної комісії з питань екології, природокористування, полювання, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій.
Компромат
Олександр Дубінський у 2019 році повідомляв, що Володимир Горковенко разом з Віктором Уколовим нібито складали спеціальні списки "політичних експертів", які працювали та піарили тодішнього Президента Петра Порошенка.
Декларація
За 2019 рік Горковенко задекларував гараж, який повністю належав йому, а все інше нерухоме майно він ділив з дружиною Тетяною. Це шість земельних ділянок, квартира, житловий будинок і офіс.
У Володимира був автомобіль Smart Roadster, який він придбав за 110 тисяч гривень. Тетяна пересувалася відразу на трьох машинах: Daewoo Lanos, Lexus rc200t і Nissan Micra.
У 2019 році Горковенко заробив 377,8 тисячі гривень, а його дружина — 207 тисяч гривень.
Із заощаджень у нього було задекларовано 42 тисячі гривень і 32,1 тисячі доларів. Дружина зберігала 180 тисяч гривень і 1,4 тисячі доларів. 22,4 тисячі доларів Тетяна позичила третім особам.
Про поточні декларації депутата обласної ради даних немає. З метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закритий.