Український дипломат. Виконував обов'язки Міністра закордонних справ України з березня по жовтень 2009 р.
Дата народження: 21.02.1953 р.
Рідне місто: Черкаси
Закінчивши школу, Володимир Хандогій вступив на факультет міжнародних відносин КНУ ім. Т. Г. Шевченка. Там він також досконало освоїв англійську та французьку мови.
У 1975-му році хлопець отримав роботу перекладача на будівництві металургійного заводу в місті Карачі в Пакистані. Вже через рік він став аташе — третім секретарем у відділі друку в МЗС СРСР. У 1979-му році Володимир Хандогій перейшов на посаду аташе в постійному представництві УРСР при ООН. Через 4 роки він повернувся в Україну, де продовжив кар'єру в структурах МЗС.
У 1994-му році Володимир Хандогій очолив управління міжнародних організацій в МЗС України. Через рік він перейшов на посаду заступника Міністра.
У 1998-му році Володимир став Надзвичайним і Повноважним послом України в Канаді. Паралельно він представляв Україну в Міжнародній організації цивільної авіації. Два роки по тому Володимир Хандогій перейшов на посаду посла України в країнах Бенілюксу. Цю роботу він поєднував з діяльністю в Міжнародній організації із заборони хімічної зброї.
У 2005-му році Хандогій очолив український відділ НАТО. Через рік він став заступником Міністра закордонних справ. Уже у 2009-му році Володимир Хандогій очолив МЗС України. Правда, на цій посаді він потрудився всього 8 місяців.
У 2010-му році Хандогій повернувся до колишнього промислу, ставши Надзвичайним і Повноважним послом України у Великобританії. Так він відпрацював 4 роки. Після Володимир Хандогій очолив громадську організацію «Українська асоціація зовнішньої політики».
Особисте життя
Володимир Хандогій одружений. Його дружина — Наталя Борисівна Шевченко. У пари двоє дітей: дочка і син.
Цитати
Володимир Хандогій охоче ділиться своєю думкою з багатьох геополітичних тем і питань міжнародної економіки. Зокрема, він нерідко коментував ситуацію у Великобританії. Особливо цікавою вона стала в період Брекзіту. Чому ж Сполучене Королівство вважало за краще відректися від Євросоюзу, потрапити в який так прагне Україна?
За словами Володимира Хандогія, Великобританія звикла позиціювати себе як третю західну силу. Колишня монархічна держава-колонізатор прагне до сих пір зберегти за собою роль самостійного гравця великої політики, на що у неї цілком вистачає ресурсів. Членство в ЄС значно б обмежило її політичні можливості.
Статок
Інформація про доходи дипломата не представлена в ЗМІ.
Фото й відео