Володимир Кістіон
  • Дата народження
    31 травня 1965
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Володимир Кістіон
3051

Володимир Кістіон

Володимир Кістіон: «розвод» вінничан на комуналку майбутнього віце-прем’єра Гройсмана

Володимир Кістіон - Фото 1

Державний діяч України. Віце-прем'єр-міністр України в уряді Володимира Гройсмана. Заслужений працівник сфери послуг України. Про нього у матеріалі Політеки.

  1. Біографія 
  2. Освіта 
  3. Сім’я
  4. Кар’єра та громадська діяльність
  5. Декларація
  6. Новини та компромат
  7. Фото й відео

Чи можливі чесні президентські вибори 2019? Чинні традиції та кумівство викликають глибокий сумнів у цьому. А ще те, як живуть можновладці: грецькі богині, сусальне золото, газони з електропідігрівом… Мало не здасться.

Біографія

Володимир Євсевійович Кістіон народився 31 травня 1965 року. Його дитинство пройшло в с. Довжок Ямпільського району Вінницької області – тут він народився і виріс.

Освіта

У 24 роки закінчує Одеський інженерно-будівельний інститут (зараз – держакадемія будівництва та архітектури), отримує спеціальність – ” водопостачання і каналізація”, отримує кваліфікацію інженера-будівельника.

У 36 років закінчує Одеський регіональний інститут держуправління за спеціальністю «Державне управління», отримує кваліфікацію магістра держуправління.

Сім’я

Сім’я: дружина – Валентина Анатоліївна. У пари є син Дмитро Володимирович.

Кар’єра та громадська діяльність

Відразу після закінчення Одеського інженерно-будівельного інституту в 24-річному віці починає працювати майстром житлового фонду Ямпільського комбінату комунальних підприємств.

Через рік став начальником Ямпільської ділянки водопровідно-каналізаційного господарства. Згідно з деякими неофіційними джерелами, отримати цю посаду йому допоміг родич.

Наступні сім років працював начальником Вінницького облкомунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства «Вінницяводоканал».

У 43 роки виконує обов’язки заступника вінницького голови.

Наступні три роки був заступником мера Вінниці.

Потім протягом року виконував обов’язки 1-го заступника мера Вінниці.

Три роки був 1-м заступником вінницького очільника міста.

Наступний рік був 1-м заступником міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Потім – радником голови ВР України, 1-м заступником керівника апарату ВР України.

У 2016 р. став віце-прем’єр-міністром із питань АТО та окупованих територій.

Декларація

Згідно з декларацією за 2015 рік, Володимир Овсійович Кістіон за основним місцем роботи отримав за рік сто шість тисяч сто п’ятдесят сім гривень(джерело – Управління справами апарату Верховної Ради України) і шістдесят п’ять тисяч сімсот тридцять дев’ять гривень (джерело – Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України).

Як відзнаку міського голови отримав п’ять тисяч дев’ятсот вісімдесят дев’ять гривень.

Дружина Валентина Анатоліївна отримала заробітної плати за основним місцем роботи (комунальне підприємство “Вінницяоблтеплоенерго”) шістдесят вісім тисяч вісімсот вісімдесят гривень за рік – у середньому по п’ять тисяч сімсот тридцять три гривні на місяць.

Дохід дружини від здавання майна в оренду становив дев’ять тисяч сімсот двадцять дві гривні.

Готівкою Кістіон Володимир Євсійович зберігав тоді вісімсот двадцять тисяч гривень. У банках – п’ятдесят одну тисячу двісті тридцять шість гривень

Щодо нерухомості: орендував квартиру в Києві площею майже п’ятдесят п’ять квадратних метрів. Дружина є власницею трьох земельних ділянок. Перша – загальною площею сімнадцять тисяч шістсот тридцять один квадратний метр, яка в с. Довжок Ямпільського району Вінницької області (там, де народився віце-прем’єр-міністр). Друга тут само, загальною площею практично така сама, як перша -сімнадцять тисяч сімсот вісімдесят квадратних метрів. І третя в тих-таки Довжках площею сімнадцять тисяч сімсот сімдесят сім квадратних метрів.

У Хмільниках Вінницької області у дружини Володимира Євсійовича є спальний корпус загальною площею трохи більше від тридцяти чотирьох квадратних метрів. Віце-прем’єр-міністру за цією декларацією належить земельний наділ площею дев’ятсот квадратних метрів.

Кістіон Володимир володіє тільки легковим автомобілем ЄрАЗ (старенький мікроавтобус) 1986 р. в. У 2011 році він його продав. А його дружина – “Тойотою” Хайлендер 2010 р. в. (б\у автомобіль такого штибу в 2018 році коштує в середньому двадцять п’ять тисяч доларів), ЛУАЗом 1988 р. в., а також бортовим причепом “Сантей” 1600 2013 р. в.

Їхній син, Дмитро Володимирович, у декларації за 2016 рік вказав наявність житлового будинку загальною площею майже двісті дев’яносто п’ять квадратних метрів у Вінниці (про нього йтиметься нижче). Йому також належать дві земельних ділянки. Перша – площею одна тисяча квадратних метрів, у Вінниці. Друга – площею одна тисяча квадратних метрів, у Ямполі. В цьому населеному пункті є також у нього житловий будинок площею майже сто дев’яносто чотири квадратних метри.

На ньому числиться МАЗ 1992 р. в. Його половинці Ірині Вікторівні належить “Хонда” Акорд 2013 р. в.

Заробітної плати за основним місцем роботи («Вінницяоблводоканал») він отримав на суму сто сімдесят дев’ять тисяч. Прибуток від підприємницької діяльності становив сто дев’яносто дев’ять тисяч триста двадцять дві гривні. Зарплата (Департамент архітектури, містобудування та кадастру Вінницької міської ради) дружини Ірини за 2016 рік становила шістдесят одну тисячу триста п’ятдесят три гривні.

Готівкою Дмитро Володимирович з дружиною (спільна власність) зберігав двісті тисяч гривень і двадцять тисяч доларів.

Новини та компромат

Володимир Кістіон, перебуваючи на посаді керівника “Вінницяводоканал”, регулярно підвищував тарифи жителям міста.

Вартість послуги за очистку стоків, яка весь час підвищувалася – абсолютно секретна інформація. Крім цього, вінничанам нав’язували встановлення водомірів і вимагали оплату за їхню повірку. Щоправда, такий стан справ притаманний не лише Вінниці, а й усім українським містам.

Однак місцеві жителі чомусь прозвали верхівку комунальних служб «комунальною мафією». А Володимира Кістіона називали «батьком мафії». А якщо заглянути в його «скромне» домоволодіння в так званому «вінницькому Межигір’ї», де живе місцева еліта, то, безсумнівно, садиба залишить незабутнє враження.

І можна спокійно навідуватися в орендовану столичну квартиру по буднях, а на вихідні приїжджати сюди. І по-справжньому насолоджуватися шикарним життям в будинку з басейном, стінки якого покриті сусальним золотом.

Мало у кого, напевно, є газони з електропідігрівом, та ще прекрасні оголені грецькі богині на склепіннях альтанок. У гаражі Володимира Кістіона в 2016 році красувалися “Феррарі”, “Мерседес” і “Мазераті”.

За словами жителів міста, він ініціював транспортну реформу, після якої багато вінницьких водіїв залишилися без роботи. Він контролює кіоски, в деяких замість преси продаються сигарети.

До речі, вінницький особняк побудований віце-прем’єр-міністром на ділянці, що КП «Вінницяоблводоканал» раніше ще під його управлінням виділяла особистому водієві державного службовця. І той донині – формальний власник землі.

Кістіон стверджує, що земельний наділ у водія викупив його син Дмитро. Тільки при законному продажу ділянки відбувається її перереєстрація на нового власника і сплата податку. Володимир Овсійович каже, що не вносив його в свою декларацію як нерухомість, що у тимчасовому користуванні, бо Дмитро просто дозволяв йому там пожити на вихідних.

Дуже багато навколо особи Кістіона було скандалів. Взяти хоча б “Вінницький ламповий завод”, борги якого за комунальні послуги становили свого часу сімнадцять мільйонів гривень. Володимир Євсійович Кістіон знайшов вихід із ситуації, що склалася. Тоді ще заступник голови міста продав завод фірмі за сто тридцять два мільйони гривень. Юридична адреса цієї фірми – кримська.

Згідно з твердженнями вінницьких юристів, відкат за розгляд питання з водопостачанням заводу становив два з половиною мільйони гривень.

Так вирішився предмет заборгованості з комунальних платежів – чудові комісійні за вирішення проблеми.

Можна ще довго говорити про різні махінації, проте “розмовами ситий не будеш”. Багато українців не можуть собі дозволити надмірностей, їдуть за кордон у пошуках роботи, щоб якось прогодувати сім’ю. Тоді як інші живуть тут, розкошують, використовуючи різні методи прибутку. У них тисячі квадратних метрів землі, будинки-хороми, по кілька машин…

Цікаво, чи змінять щось вибори 2019? Адже якщо Майдан не зміг перемогти корупціонерів, чи зможе нова влада це зробити? Або вона знову перейде в ті самі руки? Залишається вірити і сподіватися на краще.

Фото й відео

Згадки про персону