Володимир Кличко
Володимир Кличко
471

Володимир Кличко

Кличко Володимир Володимирович: український боксер та колишній чемпіон світу

Кличко Володимир Володимирович — молодший із братів-чемпіонів світу з боксу. Провів майже сімдесят боїв на професійному рингу, у 65-ти святкував перемогу. За свою кар'єру українець переміг за звання чемпіона світу рекордну кількість противників — 23.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Боксерська кар’єра
  5. Поза боксом
  6. Статки
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Володимир Володимирович Кличко народився 25 березня 1976 року в місті Семипалатинськ (нині Сімей), Казахстан. У 1985 році родина Кличко переїхала в Україну.

Освіта

В 1992 році Володимир закінчив Училище олімпійського резерву в місті Бровари. За чотири роки Кличко отримав диплом педагогічного інституту Переяслава-Хмельницького.

У 2001 році боксер захистив дисертацію на тему: «Педагогічний контроль над молодими спортсменами у боксі» та став кандидатом наук у галузі спорту. Через рік на цю ж тему він прочитав лекцію німецькою мовою в одному з вишів Німеччини.

Сім’я

Майбутній чемпіон світу народився у родині військового Володимира Родіоновича (1947-2011) та вчительки молодших класів Надії Ульянівни Кличко (1947 р.н.). Старший брат Віталій (1971 р.н.) – боксер, чемпіон світу за версією WBO, WBC, The Ring, колишній депутат Київради та екснардеп. З 2014 року – міський голова Києва.

Кличко-молодший у віці двадцяти років одружився з столичною моделлю Олександрою Авізовою (1975 р.н.). Шлюб довго не протримався. Через півтора роки Володимир та Олександра подали документи на розлучення.

Після цих стосунків спортсмен зустрічався з моделями Діаною Ковальчук, Кароліною Курковою, Оленою Гербер, гімнасткою Магдаленою Бржеською, актрисами Люсі Лью та Хайден Панеттьєрі. Остання кохана народила боксеру у 2014 році доньку Кайю-Євдокію.

Боксерська кар'єра

Слідом за старшим братом Володимир у підлітковому віці почав займатися боксом. У вісімнадцять років українець став найкращим на юніорському чемпіонаті Європи. Через рік він переміг на І Всесвітніх іграх військовослужбовців. У 1996 році Володимир став віцечемпіоном Європи вже серед дорослих.

Того ж року Кличко представляв Україну на Олімпійських іграх в Атланті. Володимир брав участь у надважкій ваговій категорії. На шляху до фіналу українець переміг американця Лоуренса Клей-Бея, шведа Аттілу Левіна та росіянина Олексія Лезіна.

У вирішальному поєдинку Володимир за очками (7:3) перебоксував Паеа Вольфграма із держави Тонга. Таким чином Кличко завоював золото Олімпіади.

Після цього успіху на аматорському рівні Володимиру та його старшому братові запропонували перейти на професійний ринг. Для цього вони переїхали до Німеччини та підписали контракт із промоутерською компанією Universum Box-Promotion.

У листопаді 1996 року український боксер провів дебютний бій. Вже за півтори хвилини після початку бою з Фабіаном Меза, мексиканець опинився в нокауті. Через два тижні Кличко вийшов на другий поєдинок. Цього разу йому знадобилося трохи менше двох хвилин, щоб відправити американця Ексума Спейта у технічний нокаут.

Перший бій за вакантний титул чемпіона у важкій ваговій категорії за версією EBU Кличко провів у вересні 1999 року. На той час на профірингу Володимир уже переміг у 27 боях і зазнав лише однієї поразки (від американця Росса П'юріті).

Противником українця був Аксель Шульц. Німець зміг протриматися лише вісім раундів, після чого суддя зупинив бій та присудив перемогу Володимиру технічним нокаутом.

У березні 2000 року Кличко відправив у нокаут у першому раунді свого старого знайомого — Паеа Вольфграма, з яким бився за золото Олімпіади чотири роки тому.

Восени того ж року українець виборов другий пояс чемпіона світу. Цього разу, щоб стати володарем чемпіонського поясу за версією WBO, Володимиру довелося боксувати усі дванадцять раундів. Перемогти американця Кріса Берда вдалося лише за рішенням суддів.

Наступні два з половиною роки Володимир шість разів захистив цей титул. Однак у березні 2003 року після технічного нокауту від південноафриканця Кріса Сандерса він втратив його. У квітні наступного року українець спробував повернути пояс WBO. Проте Кличко знову програв. Цього разу його кривдником став Леймон Брюстер із США.

Восени 2005 року Володимир за очками переміг нігерійця Семюеля Пітера і став володарем поясу за версією NABF. Наступний бій приніс українцеві одразу два пояси. У квітні 2006 року переміг Кріса Берда, відібравши у нього чемпіонство за версіями IBF та IBO.

У лютому 2008 року Кличко не лише відстояв свої пояси, але й нарешті повернув собі звання найкращого боксера за версією WBO. Після тяжкого 12-раундового бою з росіянином Султаном Ібрагімовим судді одноголосно назвали переможцем Володимира.

Через півтора роки у колекції Кличка з'явився і новий титул чемпіона за версією журналу The Ring. У дев'ятому раунді Руслан Чагаєв з Узбекистану відмовився від бою та переможцем автоматично став український боксер.

Влітку 2010 року в німецькому Гамбурзі відбувся об'єднавчий бій за версіями IBF, WBO, IBO та The Ring та титулу WBA. Противником Володимира виступив скандальний британський боксер Девід Хей.

Бій не став м'ясорубкою, як обіцяв Хей. Він часто падав на ринг, апелюючи до судді про нібито порушення правил із боку візаві. Після дванадцяти раундів усі судді віддали перемогу Володимиру.

Надалі Кличко ще п'ять років успішно захищав свої титули, поки не вийшов на ринг проти іншого британця — Тайсона Ф'юрі. Із самого початку на правах чемпіона українець заволодів ініціативою. Проте його удари рідко досягали мети. Ф'юрі успішно захищався і під кінець бою почав діяти активніше.

Бій міг закінчитися для Володимира ще в дев'ятому та одинадцятому раунді. Однак він вистояв. Але дві помилки визначили результат бою. У заключному раунді чемпіон кинувся в атаку, але вже було пізно. Після останнього гонгу судді віддали перемогу британцю. Кличко втратив усі свої пояси.

Тепер уже колишній чемпіон зажадав реваншу. Але через травми Ф'юрі бій з ним кілька разів відкладали, а пізніше британець відмовився від завойованих поясів через проблеми з психікою, наркотиками та депресією.

У квітні 2017 року новим суперником Володимира став співвітчизник Ф'юрі — Ентоні Джошуа. Останній захищав свій титул чемпіона за версією IBF. Крім того, на кону стояли вакантні пояси WBA (Super) та IBO. Молодший візаві виявився не по зубам 41-річному українцю.

У 11-му раунді британець аперкотом відправив Кличка у нокдаун. Володимир знайшов сили піднятися. Було помітно, що боксер почувається не дуже. За кілька секунд він знову опинився на підлозі.

І все ж українець встав удруге. Але Ентоні скористався станом Володимира і почав завдавати йому безліч ударів. Суддям довелося зупинити поєдинок. Український боксер вдруге поспіль зазнав поразки.

У серпні 2017 року Володимир вирішив завершити спортивну кар'єру. На профрингу Кличко провів 69 боїв, у яких здобув 64 перемоги, зокрема 54 — нокаутом. Лише у п'ятьох поєдинках рефері піднімав руку візаві українця. За звання чемпіона світу він переміг 23 суперники, що стало рекордом в історії боксу.

Крім того, на аматорському рівні українець виходив на ринг 140 разів. У 137 поєдинках він був переможцем. 65 боїв Кличко закінчував нокаутом.

Поза боксом

Володимир знявся у восьми фільмах, у тому числі в таких голлівудських картинах як «Одинадцять друзів Оушена» та «Кров'ю та потом: Анаболіки». Здебільшого Кличко з'являвся у кіно у ролі самого себе. Також йому дісталася головна роль в одному з кліпів рокера Кріса Корнелла.

Разом зі старшим братом, а також Сільвестром Сталлоне Володимир став продюсером мюзиклу «Роккі». Брати Клички — рекордсмени книги рекордів Гіннеса як брати-чемпіони, які на двох провели найбільшу кількість боїв.

У 2005 році разом із Віталієм він заснував промоутерську компанію К2. У німецькому Гамбурзі Клички започаткували KMG (Кличко Менеджмент Груп). У Києві боксер відкрив бутік дизайн-готель 11 Mirrors.

У серпні 2014 року Володимир передав на спеціальний аукціон боксерські рукавички з автографом. Гроші, отримані від їхнього продажу, спортсмен відправив на потреби української армії.

У 2017 році Кличко увійшов до складу Наглядової ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».

Влітку 2017 року український боксер спільно з німецькою журналісткою Штефані Білен видав книгу «Управління викликами. Як застосувати спортивну стратегію у житті та бізнесі». Спочатку вона вийшла німецькою, а на початку наступного року — українською.

Основна ідея книги присвячена демонстрації існування єдиного закону досягнення успіху, що полягає у прийнятті та подоланні викликів, що трапляються на цьому непростому шляху.

У 2020 році ексчемпіон світу запустив виробництво продуктів харчування під власним брендом WYLLIT.

Статки

Український боксер неодноразово потрапляв до сотні найоплачуваніших спортсменів світу. Так, за період із червня 2011 по червень 2012 року Кличко заробив 28 мільйонів доларів. Таку ж суму йому приніс 2014 рік.

За перемогу над Девідом Хеєм українець отримав 12,5 мільйонів євро. За бій із Тайсоном Ф'юрі гонорар Володимира склав десять мільйонів євро. Поєдинок проти росіянина Олександра Повєткіна приніс Кличку 17,5 мільйонів доларів. За останній виступ у професійній кар'єрі проти Ентоні Джошуа українець отримав двадцять мільйонів євро.

Окрім гонорарів за бої, Володимир заробляв на рекламних контрактах. Усього боксер заробив приблизно 150 мільйонів євро.

Посилання

Сайт

Facebook

Instagram

Twitter

Відео

Згадки про персону