Володимир Константинов
  • Дата народження
    19 листопада 1956
  • Країна
    Молдова (Республіка)
  • Соцмережі
Володимир Константинов
959

Володимир Константинов

Константинов Володимир Андрійович: голова Державної ради “Республіки Крим”

Константинов Володимир Андрійович – політик та бізнесмен, звинувачений у державній зраді проти України. Підписав Договір про анексію Криму, що суперечить міжнародному праву. 

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Статки
  7. Посилання

Біографія

Володимир Константинов народився 19 листопада 1956 року в селі Володимирівка Слободзейського району (нині Молдова). 

Сім’я

Одружений. Дружину звуть Олена Анатоліївна (1963 року народження). Вона керує рестораном “Преміум”.

Подружжя має двох дітей: сина Олега (народився 1984 року) та доньку Катерину (1989 року народження). Також політик має онука Володимира. 

Освіта

Освіту здобув у Сімферопольській філії Севастопольського приладобудівного інституту (1974-1979 роки) за спеціальністю “промислове та цивільне будівництво”. 

Служив у збройних силах СРСР (1979-1981 роки).

Кар’єра

Розпочав трудову діяльність у 17-річному віці на Альмінському комбінаті будматеріалів (трест “Кримстройд”). Там два роки Володимир пропрацював помічником машиніста каменерізної машини. 

Згодом працював у Кримському ремонтно-будівельному управлінні майстром. За десять років тут Володимир Константинов став начальником. Пройшов шлях від майстра, виконавця робіт і головного інженера до керівника. був обраний на посаду відкритим голосуванням.

Протягом 1991-1998 років Володимир Константинов був генеральним директором у фірмі “Консоль”. Згодом був там президентом та головою правління. 

Працював у корпорації “Укрросбуд”: протягом 2001-2004 років був головою, а далі до 2010 року був президентом.

За всі ці роки Володимир Константинов зміг створити в Криму цілу будівельну імперію, щоправда, не всі компанії де-юре належать йому – щось записане на дітей, щось на дружину.

Політична діяльність

У політику Константинов прийшов у 1998 році, коли його вперше обрали депутатом ВР Криму. Через три роки політична кар’єра припинилася, але в 2006 році Володимир Константинов знову увійшов у число представників влади Криму. 

До цього колишній депутат брав участь у передвиборчій кампанії Віктора Януковича в 2004 році. Також під час парламентських виборів у 2006 та 2007 роках входив у робочій штаб “Партії Регіонів”.

У 2006 році Константинова знову обрали депутатом ВР Криму (від виборчого блоку “Партії Регіонів”).  Через чотири роки депутат став вже головою Верховної Ради АР Крим. Тоді ж він припинив діяльність в інших структурах (компаніях та корпораціях, управління передав іншим особам).

Фатальний 2014-ий

У 2014 році, коли окупанти анексували Крим, Володимир Константинов отримав посаду Голови окупаційної ради “Республіки Крим”. Тоді ж він підписав Договір про анексію Криму, який суперечить міжнародному праву. Невизнана “Республіка Крим” незаконно увійшла до складу Російської Федерації.

Того ж року Володимир Константинов отримав російський паспорт, а також вступив у партію “Єдина Росія”.

Очолював так звану раду “Республіки Крим” перехідного скликання. Згодом став головою цієї ради першого скликання. 

Компромат

Скандал з фірмою “Консоль”

Будівельна фірма “Консоль”, якою тривалий час керував Володимир Константинов, втрапила у скандал: суспільство було категорично проти того, аби фірма будувала котеджі в прибережній зоні, де до всього іншого росли унікальні види троянд (територія Нікітського саду).

Борги фірми

Ще в 2020 році на фірмі “Консоль ЛТД” значилися велику борги. Компанія почала процедуру банкрутства ще в 2012 році, однак в 2020-му вона була винна інвесторам більш ніж 37 мільйонів доларів. 

Неповага до української мови

У 2012 році кримський спікер Володимир Константинов висловив роздратування з приводу того, що офіційне листування часто ведеться українською мовою. 

“Поки кіно в Сімферополі ми не будемо дивитися російською мовою, нічого доброго не буде”, - наголошував Константинов.

Державна зрада

У 2014 році Володимир Константинов перейшов на бік окупаційної російської влади під час анексії Криму. Генеральна прокуратура України оголосила підозру Володимиру Константинову в скоєнні злочинів проти держави, посяганні на територіальну цілісність України. Константинова оголосили в розшук. 

У 2018 році було завершене досудове розслідування в справі Константинова (а також Аксьонова й Поклонської). 

У 2021 році Константинову оголосили нову підозру – порушення законів та звичаїв війни. Проте покарання політик досі не поніс.

Санкції Європейського Союзу

Володимир Константинов увійшов у санкційний список ЄС. Його активи були заморожені. Також були введені візові обмеження для нього. 

Статки

У 2018 році Володимир Константинов отримав доходів на суму майже сім мільйонів рублів. А це втричі менше, ніж за попередній рік. 

Володимира Константинова тривалий час вважали одним із найбагатших політиків у Криму. Його статки оцінювали в 150-315 мільйонів доларів. Також він входив у список найбагатших людей України. 

У 2014 році оголосили про банкрутство Константинова. Зазначалося також, що він отримував статки, беручи великі кредити шахрайським способом. 

З нерухомості Константинов декларував квартиру, спортивно-оздоровчий центр та низку нежитлових приміщень. 

Посилання

Фейсбук та Інстаграм Володимира Константинова.

Згадки про персону