Константинов Володимир Андрійович: голова Державної ради “Республіки Крим”
Константинов Володимир Андрійович – політик та бізнесмен, звинувачений у державній зраді проти України. Підписав Договір про анексію Криму, що суперечить міжнародному праву.
Біографія
Володимир Константинов народився 19 листопада 1956 року в селі Володимирівка Слободзейського району (нині Молдова).
Сім’я
Одружений. Дружину звуть Олена Анатоліївна (1963 року народження). Вона керує рестораном “Преміум”.
Подружжя має двох дітей: сина Олега (народився 1984 року) та доньку Катерину (1989 року народження). Також політик має онука Володимира.
Освіта
Освіту здобув у Сімферопольській філії Севастопольського приладобудівного інституту (1974-1979 роки) за спеціальністю “промислове та цивільне будівництво”.
Служив у збройних силах СРСР (1979-1981 роки).
Кар’єра
Розпочав трудову діяльність у 17-річному віці на Альмінському комбінаті будматеріалів (трест “Кримстройд”). Там два роки Володимир пропрацював помічником машиніста каменерізної машини.
Згодом працював у Кримському ремонтно-будівельному управлінні майстром. За десять років тут Володимир Константинов став начальником. Пройшов шлях від майстра, виконавця робіт і головного інженера до керівника. був обраний на посаду відкритим голосуванням.
Протягом 1991-1998 років Володимир Константинов був генеральним директором у фірмі “Консоль”. Згодом був там президентом та головою правління.
Працював у корпорації “Укрросбуд”: протягом 2001-2004 років був головою, а далі до 2010 року був президентом.
За всі ці роки Володимир Константинов зміг створити в Криму цілу будівельну імперію, щоправда, не всі компанії де-юре належать йому – щось записане на дітей, щось на дружину.
Політична діяльність
У політику Константинов прийшов у 1998 році, коли його вперше обрали депутатом ВР Криму. Через три роки політична кар’єра припинилася, але в 2006 році Володимир Константинов знову увійшов у число представників влади Криму.
До цього колишній депутат брав участь у передвиборчій кампанії Віктора Януковича в 2004 році. Також під час парламентських виборів у 2006 та 2007 роках входив у робочій штаб “Партії Регіонів”.
У 2006 році Константинова знову обрали депутатом ВР Криму (від виборчого блоку “Партії Регіонів”). Через чотири роки депутат став вже головою Верховної Ради АР Крим. Тоді ж він припинив діяльність в інших структурах (компаніях та корпораціях, управління передав іншим особам).
Фатальний 2014-ий
У 2014 році, коли окупанти анексували Крим, Володимир Константинов отримав посаду Голови окупаційної ради “Республіки Крим”. Тоді ж він підписав Договір про анексію Криму, який суперечить міжнародному праву. Невизнана “Республіка Крим” незаконно увійшла до складу Російської Федерації.
Того ж року Володимир Константинов отримав російський паспорт, а також вступив у партію “Єдина Росія”.
Очолював так звану раду “Республіки Крим” перехідного скликання. Згодом став головою цієї ради першого скликання.
Компромат
Скандал з фірмою “Консоль”
Борги фірми
Неповага до української мови
У 2012 році кримський спікер Володимир Константинов висловив роздратування з приводу того, що офіційне листування часто ведеться українською мовою.
Державна зрада
У 2014 році Володимир Константинов перейшов на бік окупаційної російської влади під час анексії Криму. Генеральна прокуратура України оголосила підозру Володимиру Константинову в скоєнні злочинів проти держави, посяганні на територіальну цілісність України. Константинова оголосили в розшук.
У 2021 році Константинову оголосили нову підозру – порушення законів та звичаїв війни. Проте покарання політик досі не поніс.
Санкції Європейського Союзу
Статки
У 2018 році Володимир Константинов отримав доходів на суму майже сім мільйонів рублів. А це втричі менше, ніж за попередній рік.
Володимира Константинова тривалий час вважали одним із найбагатших політиків у Криму. Його статки оцінювали в 150-315 мільйонів доларів. Також він входив у список найбагатших людей України.
У 2014 році оголосили про банкрутство Константинова. Зазначалося також, що він отримував статки, беручи великі кредити шахрайським способом.
З нерухомості Константинов декларував квартиру, спортивно-оздоровчий центр та низку нежитлових приміщень.